Strona główna
czwartek, 16 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Eustachy, Marika
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 11 marca 2011

Strona główna » Aktualności » Czy tramwaj 46 zniknie ze Zgierza?

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Centrum Medyczne Dąbrowskiego

pełne dane
reklama

Czy tramwaj 46 zniknie ze Zgierza?

W wyniku umowy zawartej pomiędzy władzami Łodzi, a spółką MPK Łódź, łódzki przewoźnik ma stać się wyłączną firmą, która będzie obsługiwała połączenia tramwajowe na terenie Łodzi. Podpisanie porozumienia oznacza, że Łódź zmuszona jest wypowiedzieć umowy w dwóch spółkach transportowych, w ktorych ma po 49% udziałów. Ważą się losy linii 46 (Łódź, Zgierz, Ozorków) oraz 43 (łączącej Łódź, Konstantynów i Lutomiersk).

Oznacza to również kolosalne kłopoty dla podróżnych, a wariantów wyjścia z sytuacji jest kilka:

 • Tramwaje dojadą tylko do granic Łodzi (46 do Helenówka). Dalej podróżnych będą wozić tramwaje podmiejskie, co będzie rozwiązaniem małokomforotwym dla pasażerów.
 • Tramwaje zostaną całkowicie zlikwidowane, a obsługę połączeń na terenie Łodzi przejmą dotychczasowej składy (np. 11) – najgorszy społecznie wariant. 
 • Przewozy na trasach 43 i 46 przejmie MPK Łódź i to rozwiązanie jest najkorzystniejsze dla przewoźnika, o którego interesy dba Łódz, ale najmniej korzystne dla gmin, w tym gminy miasto Zgierz, gminy Zgierz i gminy miasto Ozorków. 
 
Jacek Socha, burmistrz Ozorkowa uważa, że w forosowanie trzeciego wariantu będzie oznaczało działanie na szkodę spółki Międzygminna Komunikacja Tramwajowa, i grozi konsekwencjami prawnymi. 
 
- Nasze stanowisko jest jednoznaczne, chcemy podtrzymać obowiązujące od 1993 r. porozumienie ponieważ jest ono dla nas satysfakcjonującemówi Grzegorz Leśniewicz, wiceprezydent Zgierza. – Jeśli nasi sąsiedzi chcą je zmienić, powinni przedstawić alternatywne propozycje. Na razie jednak ze strony Łodzi nie padły żadne konkrety. Jesteśmy przygotowani na twarde negocjacjedodaje
 
W wyniku spotkania wiceprezydenta Łodzi Pawła Paczkowskiego z przedstawicielami sąsiednich samorządów padło zapewnienie, że strona łódzka w ciągu dwóch tygodni przedstawi propozycje zmian. Później gminy będą miały tydzień czasu na ustosunkowanie się do zaprezentowanych pomysłów. 
 
W sporach o finansowanie połączeń wszyscy zapominają, które z rozwiązań jest najkorzystniejsze dla pasażerów. Omawiany problem to nie jedyne kłopoty linii 46. Już wcześniej istanły nieporozumienia pomiędzy Ozorkowem i Zgierzem, a gminą Zgierz co do wielkości wkładu w finansowanie połączeń. Ponadto stan torowiska pomiędzy Zgierzam a Ozorkowem jest fatalny i wymaga remontu. Osatnio dodatkowe kłopoty sprawiają kradzieże trakcji tramwajowych. 

czytano: 4689 razy

źródło: wirtualnyzgierz.pl

Reklama:

Czytaj także:

Tramwaje nie jeździły bo skradziono kable

 Szajka złodziei trakcji tramwajowej znów zaatakowała. Do kradzieży doszło w nocy w poniedziałku na wtorek (17/18.01.2010 r.) w miejscowości Lućmierz koło Zgierza. Złodzieje ...
dalej

Karetki uratowane, a więc czas się pochwalić

Zgierscy Posłowie: Artur Dunin (PO) oraz Marek Matuszewski (PiS) prześcigają się w wyliczaniu kto uczynił więcej, by uratować zgierskie pogotowie. Przypomnijmy, że wyniku podjętych ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 0

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Lipiec 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 19 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu miejscem odkrywania talentów Następny artykuł

Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu miejscem odkrywania talentów »