Strona główna
wtorek, 26 maja 2020 r.
imieniny obchodzą: Ewelina, Jan
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 13 września 2011

Strona główna » Aktualności » Dalsze rozmowy w sprawie linii 46 - bez Łodzi

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

INETGROUP Centrum Sp. z o.o.

pełne dane
reklama

Dalsze rozmowy w sprawie linii 46 - bez Łodzi

Wobec braku porozumienia z Łodzią pozostałe gminy, przez tereny których przebiega linia 46 chcą wypracować własne rozwiązanie mające na celu utrzymanie połączeń tramwajowych. Niestety, pasażerów najprawdopodobniej czekać będzie przesiadka na Helenówku.

Przedstawiona przez Miasto Łódź propozycja dalszego funkcjonowania linii 46 w oparciu o tabor MPK Łódź Sp. z o.o. nie zadawala zgierskiego samorządu, a negocjacje toczące się w tej sprawie nie doprowadziły do rozwiązania spornych kwestii. Ostatnie merytoryczne spotkanie zespołu roboczego powołanego do wypracowania porozumienia miało miejsce 18 lipca 2011 r. Stanowisko Gminy Miasta Zgierza dotyczące propozycji MPK Spółka z o.o. przesłane zostało do Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi w dniu 28 lipca 2011 r. Zdaniem władz Zgierza od tego czasu Miasto Łódź nie wykazało żadnej inicjatywy w celu zbliżenia stanowisk czy też rozwiązania kwestii spornych.

Miasto Łódź na Walnym Zgromadzeniu Wspólników MKT Spółka z o.o. w Łodzi odbytym w dniu 7 września 2011 roku odmówiło przedstawienia jasnych deklaracji w zakresie dalszego swego udziału w MKT Spółka z o.o. w Łodzi, budowy punktu przesiadkowego i dzierżawy zajezdni na Helenówku – poinformował Grzegorz Leśniewicz, wiceprezydent Zgierza. – Biorąc powyższe pod uwagę Gmina Miasto Zgierz, Gmina Zgierz, Gmina Ozorków oraz Miasto Ozorków w dniu 8 września 2011 r. zdecydowały o powołaniu zespołu roboczego mającego przygotować prawne i ekonomiczne zasady nowego porozumienia w sprawie realizacji usług z zakresu transportu zbiorowego realizowanego przez MKT Spółka z o.o. w Łodzi.

Obecnie rozważane są różne warianty kursowania linii 46. Możliwe, że od przyszłego roku tramwaje kursowałyby częściej w godzinach szczytu (tj. w godz. 5-9 i 14-17), a rzadziej w pozostałych porach dnia. Pod warunkiem oczywiście że, połączenie uda się zachować. Wszystko zależy od tego czy gminy z terenu powiatu zgierskiego wypracują własny pomył na utrzymanie tramwaju 46. Dobrą wiadomością jest, że solidarnie w kosztach finansowania linii chce partycypować gmina Ozorków (do tej pory poza porozumieniem). Niepewnie sprawa wygląda w przypadku gminy Zgierz. Jej nakład finansowy musiałby znacznie wzrosnąć w stosunku do obecnego, gdyż przez jej teren przebiega długi odcinek torów.
 

czytano: 4326 razy

źródło:

Piotr Majewski
WirtualnyZgierz.pl

Reklama:

Czytaj także:

Definitywny koniec tramwajów 16 i 46

28 czerwca do Urzędu Miasta Zgierza, Urzędu Miasta Ozorków oraz do gminy Zgierz wpłynęło pismo od Hanny Zdanowskiej, prezydent Łodzi wypowiadające porozumienie w sprawie międzygminnej ...
dalej

46 ma być. Pytanie w jakiej formie

fot. Agata UrbańskaMieszkańcy północnej części aglomeracji łódzkiej wciąż nie wiedzą jak będą dojeżdżać do Łodzi w przyszłym roku. Władze tego miasta wypowiedziały obowiązujące od 1993 ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 1
 • Paulina Z. data dodania: 2011-09-14 14:35:30

  Sądzę,że radni naszych miast i tak zrobią jak im się będzie podobało i nie będą się patrzeć na tzw.przeciętnego zjadacza chleba który nie ma prawa jazdy ani samochodu.

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Maj 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 18 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
TEDE i Krawczyk "dali czadu" Następny artykuł

TEDE i Krawczyk "dali czadu" »