Strona główna
wtorek, 26 maja 2020 r.
imieniny obchodzą: Ewelina, Jan
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 07 października 2011

Strona główna » Aktualności » Związkowcy z MKT (linia 46) układają się z MPK Łódź

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Związkowcy z MKT (linia 46) układają się z MPK Łódź

W piątek 6 października został podpisany list intencyjny pomiędzy Zarządem MPK a stroną społeczną czyli pracownikami Spółki MKT obsługującej linię 46. Jego zapisy dają zabezpieczenie, w postaci utrzymania stanowisk, dla pracowników Spółki MKT w MPK oraz wszystkich spraw socjalnych z tym związanych. Pojawia się również zapis o utrzymaniu linii 46 na linii Ozorków – Zgierz – Łódź (bez stacji przesiadkowych na Helenówku). Ze strony Zarządu MPK padło również zapewnienie, że utrzymanie linii w nowej formie nie będzie się dla Miasta Zgierz wiązało z większymi kosztami niż aktualnie.

 
- W czasie kiedy Poseł Matuszewski i pracownicy Urzędu Miasta Zgierza organizowali pikiety w Łodzi i Zgierzu, fotografowali się ze związkowcami i dzięki znajomościom w Expresie Ilustrowanym lansowali się na jego stronach, Poseł Dunin odbywał kolejne spotkania w Biurze Poselskim ze związkowcami i kilkanaście z Prezydentem Łodzi. Spytam bez ogródek, co dały te pikiety? – pyta Piotr Ogrodowczyk, Asystent Posła Artura Dunina - Ponieważ uczestniczyłem w części rozmów mogę spokojnie stwierdzić, że powodowały usztywnienie stanowiska władz Łodzi, czemu trudno było się dziwić. Na szczęście upór i konsekwencja Posła przyniosła efekty. Bez błysku fleszy, kamer uzyskał to na co czekali mieszkańcy Zgierza i okolic. Mogą spokojnie myśleć o nadchodzącym nowym roku, bez obaw o sposób dotarcia na uczelnię lub do pracy.
 
Oczywiście o tym, czy te ustalenia wejdą w życie zależy od porozumienia nie pomiędzy MPK Łódź, a pracownikami MKT Łódź, a od decyzji władz gmin, przez obszary, które przebiega linia. A zarówno miasto Łódź jak i sąsiednie gminy stoją na  odmiennych stanowiskach. 
 

czytano: 4895 razy

źródło:

Piotr Majewski
WirtualnyZgierz.pl

Reklama:

Czytaj także:

Nowe wagony linii 46

fot. Piotr MajewskiLatem dopuszczony do ruchu został ostatni z sześciu wagonów M6S zakupionych przez spółkę MKT Łódź, obsługującej linię 46.    - Nowe wagony od pierwszych ...
dalej

Łódź monopolizuje rynek komunikacji zbiorowej?

fot. Piotr MajewskiWedług zarządu spółki MKT Sp. z o.o., która realizuje połączenia na linii 46 między Łodzią, a Ozorkowem wypowiedzenie przez prezydent Łodzi, Hannę Zdanowską porozumienia z ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 0

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Maj 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 14 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Polityk godny zaufania? Niekoniecznie dla banku... Następny artykuł

Polityk godny zaufania? Niekoniecznie dla banku... »