Strona główna
wtorek, 26 maja 2020 r.
imieniny obchodzą: Ewelina, Jan
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 03 listopada 2011

Strona główna » Aktualności » Zgierz pozwie Łódź?

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Foto Studio Paparazzi

pełne dane
reklama

Zgierz pozwie Łódź?

Zdaniem władz Zgierza wypowiedzenie przez prezydent Łodzi Hannę Zdanowską umowy z 1993 r. w oparciu o którą funkcjonowało do tej pory połączenie tramwajowe linii 46 było niezgodne z prawem. Dlaczego? Ponieważ odbyło się bez zgody Rady Miasta Łodzi. 
 
- Naszym zdaniem zgoda łódzkich radnych na zerwanie porozumienia była konieczna, dlatego rozważamy pozwanie Łodzi do sądu – mówi Grzegorz Leśniewicz prezydent Zgierza. - Prezydent Zdanowska ma odmienne zdanie w tej kwestii. Obecnie pozew jest w takcie przygotowania i konsultacji u prawników. Wkrótce zapadnie decyzja czy sprawę skierujemy na drogę sądową.
 
Na razie Zgierz złożył wniosek o zabezpieczenie powództwa, tak aby sąd wstrzymał wykonanie wypowiedzenia, gdyż sprawą zajmuje się także Rada Miejska w Łodzi.
 
Tymczasem komisja rewizyjna rady miejskiej w Łodzi również stwierdziła, że wypowiedzenie porozumienia było niezgodne z prawem. Zbadaniem sprawy zajęła się na wniosek spółki MKT Łódź (operatora linii 46). Według komisji umowę zawarła Rada Miasta i tylko ona mogła ją wypowiedzieć. W najbliższym czasie komisja przedstawi łódzkim radnym projekt uchwały w tej sprawie. Jeśli radni zaakceptują uchwałę, wypowiedzenie umowy będzie nieważne. Jeśli z kolei uchwałę zablokują łódzcy radni PO, wówczas pracownicy MKT Łódź będą mogli zaskarżyć radę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
 

czytano: 4571 razy

źródło:

Piotr Majewski
WirtualnyZgierz.pl

Reklama:

Czytaj także:

Związkowcy z MKT (linia 46) układają się z MPK Łódź

fot. Piotr OgrodowczykW piątek 6 października został podpisany list intencyjny pomiędzy Zarządem MPK a stroną społeczną czyli pracownikami Spółki MKT obsługującej linię 46. Jego zapisy dają ...
dalej

Sprawa linii 46 - próba sił

fot. Piotr MajewskiDo Urzędu Miasta Zgierza wpłynęła propozycja listu intencyjnego od Hanny Zdanowskiej, prezydent Łodzi, który miałby stanowić podstawą porozumienia gwarantującego utrzymanie linii ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 0

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Maj 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 17 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
I runda Łódzkiej Ligi Kartingowej za nami Następny artykuł

I runda Łódzkiej Ligi Kartingowej za nami »