Strona główna
wtorek, 26 maja 2020 r.
imieniny obchodzą: Ewelina, Jan
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 09 listopada 2011

Strona główna » Aktualności » Mieszkańcy regionu zbierają podpisy w sprawie tramwaju 46

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Mieszkańcy regionu zbierają podpisy w sprawie tramwaju 46

W minioną niedzielę w okolicach kościoła św. Katarzyny w Zgierzu zebrano około 600 podpisów pod Apelem do Hanny Zdanowskiej, prezydent Łodzi. Akcję prowadził zawiązany w październiku Komitet Organizacyjny Ruchu na Rzecz Obrony Linii Tramwajowej "46" i Międzygminnej Komunikacji Tramwajowej w Regionie Łódzkim. 

- Nie wyróżniamy lidera. Działalność rozpoczęli mieszkańcy Łodzi i Ozorkowa. Na razie jest nas kilka osób, ale po niedzielnej akcji dołączyła do nas kolejna, tym razem ze Zgierza – wyjaśnia Adam Rembak.

Treść apelu brzmi następująco:
„My, niżej podpisani, apelujemy o wycofanie się Władz Łodzi z wypowiedzenia porozumienia, na mocy którego funkcjonuje Międzygminna Komunikacja Tramwajowa Sp. z o.o., obsługująca linię relacji Łódź (Chocianowice IKEA) - Ozorków (Cegielniana).
 
Uważamy, że spółka MKT jest jedynym gwarantem dobrego działania tej niezbędnej nam linii tramwajowej, której obsługi ani MPK Łódź Sp. z o.o., ani busy nie są w stanie zastąpić.
 
W najbliższy piątek, w święto 11 listopada, zamierzamy nadal zbierać podpisy, tym razem pod innymi kościołami, w zależności od liczby osób jaką będziemy dysponować. Prosimy o dołączenie do nas.”
 
- Prosimy też o pomoc w dystrybucji Komunikatu oraz powyższego Apelu do podpisu przez społeczeństwo w kioskach i sklepach przy linii na terenie Zgierza – mówi Adam Rembak
 
Poniżej treść komunikatu przesłanego do naszej redakcji:
 
„Serdecznie dziękujemy pasażerom tramwaju 46 i mieszkańcom miejscowości, przez które linia przebiega, za wyrażenie potrzeby jej dalszego funkcjonowania na zasadach porozumienia międzygminnego z 1993 roku i poparcie apelu do Prezydent Łodzi, Pani Hanny Zdanowskiej o wycofanie wypowiedzenia Gminy Miasta Łódź ze spółki Międzygminna Komunikacja Tramwajowa Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ulicy Zgierskiej 256 (zajezdnia Helenówek), operatora linii relacji Łódź (Chocianowice IKEA) – Zgierz – Ozorków (Cegielniana).
 
Przypominamy, że naszym zdaniem jedynie MKT jest w stanie zagwarantować dalsze sprawne działanie tej niezbędnej nam linii tramwajowej i nie ma żadnych powodów, dla których przewoźnik miałby się zmienić.
 
Zachęcamy do dalszego podpisywania się pod petycją. Listy, sukcesywnie wykładane w wybranych kioskach i sklepach, zostaną przekazane Władzom Łodzi.
 
Jednocześnie informujemy, że przygotowujemy odpowiednie pisma do Samorządów, Związków Zawodowych i parlamentarzystów Ziemi Łódzkiej.”
 

czytano: 4456 razy

źródło:

Piotr Majewski
WirtualnyZgierz.pl

Reklama:

Czytaj także:

Zgierz pozwie Łódź?

fot. Piotr MajewskiZdaniem władz Zgierza wypowiedzenie przez prezydent Łodzi Hannę Zdanowską umowy z 1993 r. w oparciu o którą funkcjonowało do tej pory połączenie tramwajowe linii 46 było niezgodne z ...
dalej

Sprawa linii 46 - próba sił

fot. Piotr MajewskiDo Urzędu Miasta Zgierza wpłynęła propozycja listu intencyjnego od Hanny Zdanowskiej, prezydent Łodzi, który miałby stanowić podstawą porozumienia gwarantującego utrzymanie linii ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 2
 • łodzianka data dodania: 2011-11-17 13:03:14

  46 zostanie, bardzo prawdopodobne niestety, że przejmie je MPK. Ciekawe co mają zrobić pracownicy ok. 130 osób????? bo wszyscy motorniczy nie będą mieli pracy w MPK

 • zgierzanin89 data dodania: 2011-11-10 18:02:54

  Moim zdaniem powinno zostać 46 w takiej postaci w jakiej jest teraz. Ponadto Zgierz powinien wypowiedzieć umowę MPK na świadczenie usług na linii 16 (przejecie linii przez MKT(45)).

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Maj 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 20 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Znamy laureatów Nagrody A. Munka Następny artykuł

Znamy laureatów Nagrody A. Munka »