Strona główna
wtorek, 26 maja 2020 r.
imieniny obchodzą: Ewelina, Jan
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 18 listopada 2011

Strona główna » Aktualności » Bez hurraoptymizmu w sprawie tramwaju 46

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

"JAWN-e" Biuro Rachunkowe Biegłego Rewidenta

pełne dane
Jawn-e Logo
reklama

Bez hurraoptymizmu w sprawie tramwaju 46

Tramwaj 46 zostaje. Taką informację podały media po wtorkowym spotkaniu w Urzędzie Miasta Łodzi. Czy oby na pewno? Według przedstawicieli Łodzi obsługę linii 46 przejmie łódzkie MPK. Spółka MKT ma zostać zlikwidowana. Jej majątek oraz zatrudnionych przejmie łódzki przewoźnik. Wątpliwe jednak czy w całości, co oznaczałoby, że część osób straci pracę. Jak oświadczył Marek Cieślik, wiceprezydent Łodzi finansowanie komunikacji na linii 46 kosztować ma sąsiednie gminy nie więcej niż do tej pory. Na linii obowiązywać miałby jeden bilet, a tramwaje kursować miałby od nowego roku z tą samą częstotliwością.
 
Problem w tym, że propozycji Łodzi na uratowanie połączenia nikt na razie z sąsiednimi gminami nie omawiał. 

- Do sprawy podchodzimy bez hurraoptymizmu. Na tą chwilę nie dostaliśmy projektu porozumienia na piśmie natomiast do ustnych deklaracji jesteśmy nastawieni ostrożnie - nie jedno do tej pory słyszeliśmy – mówi Grzegorz Leśniewicz, wiceprezydent Zgierza. - Na pewno nie będziemy działać pochopnie, a decyzję podejmiemy wspólnie z gminami. Równie ostrożnie do sprawy podchodzi Jacek Socha, burmistrz Ozorkowa.
 
Zgierski ratusz chce poczekać na stanowisko łódzkiej rady miasta, która orzec ma czy wypowiedzenie przez Hannę Zdanowską, prezydent Łodzi umowy gwarantującej funkcjonowanie linii 46 było legalne. Jeśli łódzcy radni uznają, że prezydent działała bez upoważnienia, wypowiedzenie przez nią porozumienia komunalnego będzie nieważne. 

Zapewnienie ze strony Łodzi, że gminy nie poniosą większego ciężaru finansowego w przypadku kiedy obsługę na linii Ozorków-Zgierz-Łódź przejęłoby MPK Łódź, należy odczytać jako ustępstwo. Nie powinno to jednak dziwić, bo do tej pory w rozmowach w sprawie linii 46 panował impas. Brak porozumienia do końca roku oznaczałby, że od stycznia tramwaje nie kursowałby, a pasażerowie zostaliby pozbawieni środka transportu. Listopad to najwyższy czas na powrót do stołu negocjacyjnego. 

Na pozór zapewnienie, że obsługa linii nie będzie kosztować sąsiedni gminy więcej niż do tej pory wydaje się atrakcyjne. Czy jednak uda zagwarantować stabilność kosztów w dłuższym okresie? Jak miałby wyglądać sposób decydowania o nakładzie finansowym poszczególnych gmin w utrzymaniu tramwajów? Na razie nie wiadomo. Trudno się spodziewać się, aby zgierski magistrat zgodziłby się na likwidację MKT, obsługę linii przez MPK bez zastrzeżenia możliwości decydowania o swoim nakładzie finansowym, co potwierdza Grzegorz Leśniewicz
 
Mieszkańcy regionu z niecierpliwością czekają na decyzje "na górze", tymczasem sami zbierają podpisy w obronie połączeń. W poniedziałek 14 listopada seria podpisów została przekazana do Urzędu Miasta Łodzi. Listy, na których można się podpisać zlokalizowane są w Zgierzu wybranych punktach sprzedaży przy linii, m.in. przy ul. Ozorkowskiej/ul. Witosa; ul. Łęczyckiej/ul. Gałczyńskiego, ul. Śniechowskiego.
 

czytano: 5164 razy

źródło:

Piotr Majewski
WirtualnyZgierz.pl

Reklama:

Czytaj także:

Zgierz pozwie Łódź?

fot. Piotr MajewskiZdaniem władz Zgierza wypowiedzenie przez prezydent Łodzi Hannę Zdanowską umowy z 1993 r. w oparciu o którą funkcjonowało do tej pory połączenie tramwajowe linii 46 było niezgodne z ...
dalej

Mieszkańcy regionu zbierają podpisy w sprawie tramwaju 46

fot. Piotr MajewskiW minioną niedzielę w okolicach kościoła św. Katarzyny w Zgierzu zebrano około 600 podpisów pod Apelem do Hanny Zdanowskiej, prezydent Łodzi. Akcję prowadził zawiązany w ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 0

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Maj 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 20 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Finał konkursu Zawał serca - bo liczy się czas Następny artykuł

Finał konkursu Zawał serca - bo liczy się czas »