Strona główna
niedziela, 25 sierpnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Ludwik, Luiza
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 21 lutego 2012

Strona główna » Aktualności » Internet w szpitalach, również w Zgierzu

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Internet w szpitalach, również w Zgierzu

Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień podpisał umowy z dyrektorami szpitali, w sprawie budowy ponad 400 km sieci informatycznej i telefonii internetowej w placówkach służby zdrowia podlegających samorządowi województwa. 
 
- Dzięki projektowi Regionalnego Systemu Informacji Medycznej wkraczamy w XXI wiek, jeżeli chodzi o informatyzację i telemedycynę w wojewódzkich placówkach służby zdrowia – uważa marszałek Witold Stępień.
 
Sieć umożliwi elektroniczną wymianę danych między szpitalami. Każdy lekarz, przy swoim stanowisku pracy, będzie miał wgląd do danych pacjenta. Nie będzie problemów z przekazywaniem danych, chociażby w przypadku przewożenia pacjenta z jednego szpitala do drugiego. Umowy podpisali dyrektorzy placówek podległych Samorządowi Województwa Łódzkiego z Piotrkowa Trybunalskiego, Sieradza, Warty, Zgierza, Skierniewic, Pabianic, Bełchatowa i Łodzi. 
 
Budowa sieci szkieletowej w szpitalach to kolejny etap budowy Łódzkiej Regionalnej Sieci Teleinformatycznej. ŁRST umożliwi dostęp do szerokopasmowego Internetu osobom fizycznym i przedsiębiorcom województwa łódzkiego. Ma to szczególne znaczenie na obszarach tzw. „białych plam”, tj. w miejscach gdzie operatorzy komercyjni z przyczyn ekonomicznych nie są zainteresowani budowaniem infrastruktury dostępowej. Województwo stworzy sieć szkieletową i dystrybucyjną wykorzystując dotacje unijne, wspierając aktywnie inicjatywy samorządów lokalnych w zakresie budowy sieci dostępowych i zapewniając tym sieciom dostęp do globalnej sieci. Całkowity koszt inwestycji to 71 mln zł. 
 

czytano: 2469 razy

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi, jb, al

Reklama:

Czytaj także:

Szpital w Zgierzu ma nowoczesny rezonans

fot. Piotr MajewskiW czwartek w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu uroczyście przekazano do użytku nowoczesny rezonans magnetyczny. Wśród zaproszonych gości ...
dalej

Marszałek zwiedzał Miasto Tkaczy

W ubiegłym tygodniu marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień wraz prezydent Zgierza Iwoną Wieczorek odwiedzili Park Kulturowy Miasto Tkaczy. Zwiedzających oprowadzał ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 0

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Sierpień 2019 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 6 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Wielki Sukces IV edycji Charytatywnego Balu Czerwonej Róży Następny artykuł

Wielki Sukces IV edycji Charytatywnego Balu Czerwonej Róży »