Strona główna
niedziela, 20 września 2020 r.
imieniny obchodzą: Faustyna, Renata
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 08 kwietnia 2012

Strona główna » Aktualności » Pytają, dyskutują, ale i protestują przeciwko spalarni

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Amagraf

pełne dane
reklama

Pytają, dyskutują, ale i protestują przeciwko spalarni

W Zgierzu trwa ożywiona dyskusja na temat budowy zakładu termicznej utylizacji odpadów oraz wywarzania energii. Inwestor, firma Bio-Eko-Tech, która uzyskała już większość wymaganych pozwoleń na realizację inwestycji, zapewnia że zakład jest bezpieczny dla zdrowia mieszkańców i środowiska. Część mieszkańców głośno protestuje. Atmosferę podsycają anonimowe ulotki dystrybuowane na zgierskich osiedlach, które niewiele wspólnego mają z informacją,  a więcej z brudną polityką. 

22 marca grupa mieszkańców protestowała przed siedzibą Urzędu Miasta Zgierza. Zgierzanie przypominali jak dawniej miasto zanieczyszczały emisje z zakładów przemysłowych Boruta. Krzyczeli, że nie chcą powtórki. 
 
Z kolei we wtorek 3 kwietnia odbyło się spotkanie otwarte z mieszkańcami miasta zorganizowane z inicjatywy przedstawicieli firmy Bio-Eko-Tech. Inwestorzy zapewniali, że inwestycja będzie bezpieczna dla środowiska, a wręcz jest dla niego przyjazna, ponieważ odpady zamiast trafiać na wysypiska, zostaną bezpiecznie zutylizowane. 
 
Tomasz Cajdler, przedstawiciel spółki zapewnieniał, że do zakładu mają trafiać odpady przemysłowe wyłącznie z terenu powiatu zgierskiego, a głównie spalane będą w nim osady ze zgierskiej oczyszczali ścieków. 
 
Panice mieszkańców, nie można się dziwić skoro, również zgierscy radni czują się niedoinformowani w sprawie inwestycji. Dlatego 12 kwietnia 2012 r. w Urzędzie Miasta Zgierza odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Zgierza, podczas której prezydent Iwona Wieczorek ma przedstawić informacje nt. przebiegu załatwiania przez Urząd Miasta Zgierza wniosku firmy Bio - Eko - Tech z Bielska - Białej, związanego z projektowaną inwestycją od chwili jego złożenia do wydania decyzji środowiskowej. Przedstawi również informacje co do jawności działania w tej sprawie przed wydaniem decyzji środowiskowej, w szczególności informowania radnych na temat projektowanej inwestycji, spotkań z mieszkańcami, konsultacji społecznych, publikacji prasowych, wywiadów w radio lub TV. 
 
Mają się pojawić również informacje co do ewentualnych dalszych decyzji w związku z projektowaną inwestycją.
 
Wcześniej członkowie Koła Miejskiego PSL w Zgierzu w piśmie skierowanym do Prezydenta Miasta pytali m.in. o to czy wniosek inwestora o wydanie decyzji środowiskowej był podany do publicznej wiadomości, a także czy w sprawie były prowadzone konsultacje społeczne. 
 

czytano: 5038 razy

źródło:

Piotr Majewski
WirtualnyZgierz.pl

Reklama:

Czytaj także:

Strach przed "bombą ekologiczną..."

Do mieszkańców zgierskich bloków trafiły anonimowe ulotki, straszące katastrofą ekologiczną, która miałaby zagrozić mieszkańcom dwóch dużych osiedli: 650-lecia ...
dalej

Spalarnia? Spokojnie, bez paniki

fot. materiały inwestoraJuż w listopadzie 2012 r. może ruszyć w Zgierzu budowa instalacji do termicznego przekształcania odpadów i produkcji energii elektrycznej, popularnie określana jako ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 2
 • Marcin data dodania: 2014-05-28 18:09:07

  Nie zapomnijcie o proteście mieszkańców przeciw spalarni odpadów niebezpiecznych 5.06.14 czwartek godz.18 zbiórka przed szpitalem Boruty.Musimy tam być wszyscy i walczyć.

 • aga data dodania: 2014-05-02 00:19:06

  Pamiętajcie można jeszcze coś zrobić dla RATOWANIA WŁASNEGO ZDROWIA I TEGO MIASTA. Spotykamy się 5-go maja 2014 w Zgierzu ul.Łęczycka 2 sala śpiewaczy "Lutnia" godzina 18:00.Spalarnia nie jest lekiem.

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Wrzesień 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 28 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Opowieść o stolicy w Stolicy? Następny artykuł

Opowieść o stolicy w Stolicy? »