Strona główna
środa, 17 października 2018 r.
imieniny obchodzą: Antoni, Ignacy
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 25 kwietnia 2012

Strona główna » Aktualności » Pół tysiąca motocykli przejechało ulicami miasta

wielkość tekstu:A | A | A



Reklama:

Amagraf

pełne dane
reklama

Pół tysiąca motocykli przejechało ulicami miasta

W niedzielę 22 kwietnia motocykliści uroczyście otworzyli sezon motocyklowy w naszym mieście. Imprezę zorganizował klub motocyklowy ze Zgierza Czarne Orły przy współpracy z prezydent miasta Iwoną Wieczorek

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św.  w Kościele Matki Bożej Dobrej Rady, na którą tłumie przybyli właściciele jednośladów. Motocykle, choppery, skutery poświęcił ks. Paweł Jeleń, obecnie związany w Tomaszowem Mazowieckim, ale poprzednio pracujący jako wikariusz parafii MBDR w Zgierzu, a na co dzień również motocyklista. 
 
Po mszy św. ulicami: Mielczarskiego, Długą, Dąbrowskiego, 1-go Maja, Piłsudskiego i Barlickiego aż do parku miejskiego przejechała parada motocykli, której towarzyszył ryk i huk maszyn. Jako pasażer w przejażdżce uczestniczyła też prezydent Iwona Wieczorek
 
W parku impreza przybrała charakteru pikniku, który uprzyjemniał swoim występem zesół Strefa Ciszy. 
 
- Bardzo dziękuję wszystkim motocyklistom, za to że zechcieli tutaj w Zgierzu być z nami tego dnia i poświęcić swój czas – powiedziała prezydent Iwona Wieczorek i życzyła udanego, a przede wszystkim bezpiecznego sezonu motocyklowego.  
 
- Przygotowaliśmy się, że przyjedzie w granicach 100-200 motocykli, przyjechało z tego co się zorientowaliśmy blisko 500 maszyn. Bardzo nas to zaskoczyło, ba nawet przerosło – mówi Piotr Rutkowski, szef zgierskiej grupy Czarne Orły, która zainicjowała zorganizowanie zlotu. - Na początku było nas w klubie 5 osób, teraz jest  30 osób, także cały czas się rozwijamy. Nie przykładamy uwagi do tego czy ktoś ma taki czy taki motocykl. Jest kilka osób w grupie, które jeżdżą na turystykach, jeden na sporcie nawet. Liczy się człowiek – mówi i zapowiada że Czarne Orły będą pokazywać się na każdej ważnej imprezie motocyklowej. 
 
Na zlot przyjechali miłośnicy jednośladów z miejscowości położonych bliżej – np. Skierniewice, czy dalej np. Myszków z woj. Śląskiego.  Była to pierwsza tego typu impreza w historii Zgierza.
 
 
Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Zgierzu 2012
 

czytano: 3689 razy

źródło: Piotr Majewski, wirtualnyzgierz.pl

Reklama:

Czytaj także:

Motomikołaje 2, czyli na motorach do szpitala

fot. Czarne OrłyW Mikołajki - 6 grudnia 2011 do Szpitala Wojewódzkiego w Zgierzu przy ul. Parzęczewskiej zawitał Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Nie była to jednak tradycyjna ...
dalej

Club house dla "ludzi drogi"

fot. Piotr MajewskiPrzy parkingu leśnym na wylocie ze Zgierza w kierunku Piątku powstaje „Karczma u Bohuna”. Po zakończeniu budowy i oficjalnym otwarciu ma być też miejscem regularnych spotkań ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 10
  • wojtek37p data dodania: 2012-04-26 16:21:33

    Zgierzanko, Twoim zdaniem oprócz oszczercy jestem jeszcze buszmenem? A może cywilizowani ludzie tak organizują swój przejazd, żeby był sprawny, szybki i w jak najmniejszym stopniu utrudniał innym normalny tok życia. A może zgodnie z ustaleniami miał tam stać jakiś mundurowy i kierować ruchem - zabezpieczać przejazd? Bo w mojej cywilizacji stać powinien, jeśli przez miasto jedzie PIĘĆSET motocykli w luzackiej kolumnie. Tyle, że go nie było. Impreza całkiem sympatyczna, godna pochwały i naśladowania, a drobne niedociągnięcia, na które niecywilizowani oszczercy zwracają uwagę radziłbym w przyszłości korygować. I będzie i wilk syty, i owca cała. Bo najważniejsze jest bezpieczeństwo!!! Pozdrawiam

  • zgierzanka data dodania: 2012-04-26 15:19:07

    cywilizowani ludzie widza ze jedzie kolumna i nie potrzebują policji ani strazy zeby sie zatrzymac i poczekac jak przejada

  • wojtek37p data dodania: 2012-04-26 13:58:08

    Skoro są fotki i filmy, które zaprzeczają MOIM OSZCZERSTWOM, to je udostępnij Piotrze, bo ja mam przynajmniej trzech świadków na to, że przez czas naszego przejazdu przez to skrzyżowanie (około minuty, może półtorej) nie było tam ani jednego policjanta i strażnika. Żeby być uczciwym przyznaję, że znalazłem w necie film, na którym podczas przejazdu kolumny przez Plac Kilińskiego ruchem kierował policjant.

  • wojtek37p data dodania: 2012-04-26 13:53:24

    Mam rozumieć, że moja odpowiedź z dnia wczorajszego już się nie ukaże? Dla kogoś temat jest niewygodny i nie chce już o nim dyskutować? Wygodniej zarzucić komuś oszczerstwo, a odpowiedź zwyczajnie wyciąć w ramach cenzury? wojtek37p

  • Piotr data dodania: 2012-04-25 21:48:12

    Więc teraz człowieku chyba wiem o czym piszesz:))) był jeden kierowca puszki który za wszelką cenę chciał rozjechać policjanta na motocyklu pomimo jego ostrożnego wjazdu na skrzyżowanie wraz z nadawaniem sygnałów dźwiękowych i świetlnych a za razem wskazywał STOP ale ten kierowca uparcie pchał się na niego no bo przecież to był motocyklista!!! Są fotki i filmy które zaprzeczają Twoim oszczerstwom!!! A skrzyżowanie Długiej z Dąbrowskiego policjant na motocykl zamknął jednostronnie niw wymagało blokady całkowitej i tylko kretyn pojechałby w kolumnę motocyklistów

  • wojtek37p data dodania: 2012-04-25 21:21:13

    Piszę, Człowieku, o dzwonie, do którego na szczęście nie doszło, bo na tym skrzyżowaniu, pomimo dużego ruchu i przejazdu kolumny motocykli nie było ŻADNEGO policjanta i ŻADNEGO (pożal się Boże) strażnika (I TO WIDZIAŁEM), a to, co słyszałem na CB tylko potwierdza moje przypuszczenia (ale to już tylko przypuszczenia), że na innych skrzyżowaniach było podobnie. Popisałem sobie!

  • Piotr data dodania: 2012-04-25 21:00:04

    Jeżeli prowadzący kolumnę policjant wstrzymuje ruch to o jakim dzwonie człowieku piszesz? chyba tylko po to aby sobie popisać?Widziałeś co chciałeś

  • wojtek37p data dodania: 2012-04-25 19:57:50

    Czyli skrzyżowanie Długa - Dąbrowskiego (Dołek), gdzie skręcali w prawo nie jest skrzyżowaniem ? Patrolu nie uświadczyłeś, a to, że tam nie doszło do dzwona, to CUD!

  • Piotr data dodania: 2012-04-25 19:53:20

    Główne skrzyżowania były obstawione przez patrol Policyjny lub Straży Miejskiej

  • wojtek37p data dodania: 2012-04-25 12:50:10

    A policja zamiast zabezpieczać przejazd owej i kierować ruchem była ... No właśnie! Gdzie była?

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Październik 2018 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Reklama:
Ostatnio dodane
  • Praca 2017-03-14 11:24:54

    Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

    więcej
  • Praca 2017-03-13 13:44:55

    Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

    więcej
  • Praca 2017-03-13 09:53:15

    Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

    więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 22 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Wypadek motocyklisty na Aleksandrowskiej Następny artykuł

Wypadek motocyklisty na Aleksandrowskiej »