Strona główna
wtorek, 26 maja 2020 r.
imieniny obchodzą: Ewelina, Jan
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 31 lipca 2012

Strona główna » Aktualności » Tramwaj 46 nadal zagrożony?

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

NZOZ "Tom-Med" S.C.

pełne dane
www.tom-med.com.pl
reklama

Tramwaj 46 nadal zagrożony?

Przedstawiamy kolejny komunikat Stowarzyszenia na Rzecz Obrony Podmiejskiej Komunikacji Tramwajowej w Regionie Łódzkim.

W połowie bieżącego miesiąca skończyliśmy składanie pism do samorządowców wszystkich gmin, przez które przebiega linia tramwajowa "46". Powołując się na stanowisko zarządu "MPK Łódź" o możliwości likwidacji linii ze względu na zły stan torowiska, wskazaliśmy włodarzom miejsca, które zdaniem naszym i motorniczych wymagają najpilniejszej naprawy lub wymiany. Czekamy na reakcję.

Bez odpowiedzi pozostała nasza prośba złożona 4 czerwca do prezydent Łodzi, Hanny Zdanowskiej, w której zwróciliśmy się: po pierwsze o działania mające na celu doprowadzenie do przywrócenia standardu sprzed 1 kwietnia - proponowaliśmy i proponujemy dokupienie od "MKT w likwidacji" sprawnego używanego taboru produkcji niemieckiej (w myśl deklaracji pani prezydent: "celem zawarcia nowego porozumienia jest dostosowanie komunikacji podmiejskiej do potrzeb pasażerów oraz podniesienia standardu i jakości świadczonych usług dla wszystkich uczestników porozumienia międzygminnego"); po drugie o informację, czy zapowiadane spotkanie z władzami województwa w Urzędzie Marszałkowskim na temat pozyskania funduszy na remont linii miało miejsce i jakie są jego efekty.

Wobec nieotrzymania na powyższe odpowiedzi i przypuszczeń, że pani prezydent Łodzi mogła wprowadzić sygnatariuszy nowego porozumienia i opinię publiczną w błąd, co - jeśli tak się stało - może świadczyć o faktycznej chęci likwidacji opisywanego połączenia tramwajowego po zmianie przewoźnika, wystosowaliśmy i 9 lipca złożyliśmy skargę do wojewody Jolanty Chełmińskiej, prosząc o pomoc w tej sprawie.

Dziś wiemy, że z upoważnienia wojewody nasza skarga trafiła do Rady Miejskiej, a przewodniczący Tomasz Kacprzak przekazał ją do Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej.

Wszystkich pragnących w przyszłości korzystać z tramwaju "46", którzy chcą przyłączyć się do naszego stowarzyszenia, aby nie dopuścić do likwidacji tej linii, zachęcamy do kontaktu przez e-mail: tramwajowi(małpa)gmail.com lub telefonicznie - 505771339.
 
Za "Stowarzyszenie na Rzecz Obrony Podmiejskiej Komunikacji Tramwajowej w Regionie Łódzkim"
Adam Rembak

czytano: 4547 razy

źródło: Stowarzyszenie na Rzecz Obrony Podmiejskiej Komunikacji Tramwajowej w Regionie Łódzkim

Reklama:

Czytaj także:

Tramwajowe spółki do likwidacji

fot. Piotr Majewski - archiwum Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska dąży do likwidacji dwóch spółek komunikacyjnych - Międzygminnej Komunikacji Tramwajowej i Tramwajów Podmiejskich, których ...
dalej

Od 1 kwietnia w Zgierzu obowiązują też łódzkie bilety

fot. Piotr MajewskiWraz z 1 kwietnia 2012 r. obsługę linii tramwajowych 16 i 46 przejęła spółka MPK Łódź. Władzom gmin, przez które przebiegają linie udało się w końcu podpisać długo ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 0

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Maj 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 18 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Zgierz na polskiej mapie cen OC na samochód Następny artykuł

Zgierz na polskiej mapie cen OC na samochód »