Strona główna
wtorek, 26 maja 2020 r.
imieniny obchodzą: Ewelina, Jan
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 09 lutego 2013

Strona główna » Aktualności »  Zima w pełni, a na linii 46 bez zmian

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

"JAWN-e" Biuro Rachunkowe Biegłego Rewidenta

pełne dane
Jawn-e Logo
reklama

Zima w pełni, a na linii 46 bez zmian

Zima w pełni. Na linii tramwajowej "46" nic nie wskazuje na zmiany. Przynajmniej z pozoru...

Pomimo naszych wielokrotnych monitów kierowanych od kilku miesięcy w Państwa imieniu zarówno do uczestników porozumienia międzygminnego z 26 marca 2012: prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, prezydent Zgierza Iwony Wieczorek, wójta gminy Zgierz Zdzisława Rembisza, wójta gminy Ozorków Władysława Sobolewskiego, burmistrza Ozorkowa Jacka Sochy; jak i do operatora "MPK - Łódź", do tej pory nie widzimy skutecznej reakcji z ich strony. Tabor i infrastruktura torowa nie zostały należycie przygotowane do sezonu.
 
22 grudnia 2012 był dniem, w którym opóźnienia tramwaju pomiędzy Łodzią a Ozorkowem sięgały kilkudziesięciu minut. Spełniły się niestety nasze obawy, o których zawiadamialiśmy poprzednio. Stało się tak na skutek niedostatecznego odśnieżania torowiska oraz niesprawności ogrzewania zwrotnic. Wielokrotnie jeszcze przez kilka dni zdarzało się, że motorniczowie zamiast dotrzymywać rozkładów jazdy, wychodzili ze szczotkami i nastawiaczami, by oczyścić zwrotnice z zalegającego śniegu. Obecnie poza granicami administracyjnymi Łodzi na 32 ruchome iglice podgrzewanych jest jedynie 19.
 
Choć przewoźnik posiada duży zapas części zamiennych pozyskanych z wagonów kupionych właśnie w tym celu, na razie nie doczekaliśmy się spełnienia prośby o uzupełnienie uszczelnień skrzydeł drzwi. W mroźne dni jest to szczególnie ważne. Zawodzą hamulce tarczowe, czego efektem jest samoistne staczanie się składów na przystankach.
 
Sytuacja taborowa przedstawia się coraz gorzej. Brakuje już co najmniej 7 wozów (zniknęły z trasy prawie wszystkie M6S z wysuwanymi stopniami) - i niestety codziennie na liniach podmiejskich pojawiają się przewiewne i ciasne wagony typu 805Na, najczęściej pojedyncze. Miało być zupełnie inaczej.
 
Trwają prace torowe w newralgicznych punktach: od września 2012 sukcesywnie wymieniane są elementy rozjazdów. Przez ostatnich kilka miesięcy wymieniono już zużyte części na trasie w Zgierzu, gminie Zgierz i Ozorkowie - w sumie 9 zwrotnic i krzyżownic.
 
Dzięki tym naprawom bezpieczeństwo polepszyło się w stosunku do stanu z 2012 roku znacznie i wykolejenia właściwie nie zdarzają się.
 
Nie wyobrażamy sobie, żeby w tej sytuacji władze gmin podłódzkich dopuściły do zmniejszenia prędkości i częstotliwości kursowania tramwajów. Byłoby to ewidentne działanie na szkodę pasażerów.
 
W ostatnich dniach grudnia 2012 w miejscach upływu prądu elektrycznego pospawano szczeliny między szynami na połączeniach łubkowych. Prace odbywały się w temperaturze powietrza minus 8 stopni Celsjusza. Obawiamy się, że latem, na skutek rozszerzalności cieplej stali, szyny w tych miejscach doznają odkształceń. Bardzo nas to niepokoi.
 
Za "Stowarzyszenie na Rzecz Obrony Podmiejskiej Komunikacji Tramwajowej w Regionie Łódzkim"
Przedstawiciel, Adam Rembak

czytano: 4697 razy

źródło: Adam Rembak

Reklama:

Czytaj także:

Kontrowersyjna wycena utrzymania torowiska

foto: demontaż części instalacji ogrzewania zwrotnic w Ozorkowie, 20 września 2012W połowie zeszłego miesiąca „Zarząd Dróg i Transportu” - jednostka podległa Prezydentowi Miasta Łodzi - przedłożył przedstawicielom miast i gmin Zgierza i Ozorkowa zakres ...
dalej

Dostawa wagonów na linie podmiejskie. Czy 46 pojedzie ...

fot. Piotr MajewskiW dniach 2 i 3 sierpnia "MPK Łódź" nabyło od "MKT w likwidacji", o co postulowało w Państwa imieniu również nasze stowarzyszenie, kolejne używane wagony ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 0

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Maj 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 16 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Obiecują im pieniądze a nawet imprezy towarzyskie... Następny artykuł

Obiecują im pieniądze a nawet imprezy towarzyskie... »