Strona główna
wtorek, 26 maja 2020 r.
imieniny obchodzą: Ewelina, Jan
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 27 lutego 2013

Strona główna » Aktualności » Kiedy badali tory?

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Kiedy badali tory?

Ponieważ przedstawiciele władz gmin będących właścicielami infrastruktury torowo-sieciowej poza granicami Łodzi, zgodnie odmówili konsultacji społecznych w sprawie funkcjonowania tramwaju "46" - a wnioski o takie konsultacje z udziałem mieszkańców złożyliśmy do prezydenta Zgierza Iwony Wieczorek, wójta gminy Zgierz Zdzisława Rembisza i burmistrza Ozorkowa Jacka Sochy dwa miesiące temu - czujemy się upoważnieni do przekazania Państwu posiadanych informacji.

 Prowadzona korespondencja z kompetentnymi osobami z "Zarządu Dróg i Transportu" oraz "Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego" rozwiała nasze wątpliwości co do rzetelności i wiarygodności wyceny prac utrzymaniowych, którą gminy podłódzkie otrzymały jesienią zeszłego roku. W wyniku analizy, dociekliwości oraz wnikliwości stowarzyszenia, wyżej wymieniona wycena nie została wzięta pod uwagę przez adresatów dokumentu, a na obecnym etapie MPK odstąpiło od respektowania od gmin zakresu prac wymienionych w przedłożonym kosztorysie.
 
Mamy kolejną wątpliwość:
O obecnych dążeniach do zmniejszenia prędkości tramwaju "46" i tym samym częstotliwości oraz ilości kursów na tej linii dowiadujemy się, między innymi z wypowiedzi prasowych naczelnika Jacka Sarzały z ZDiT. Te zamiary poprzedzone zostały przedstawionymi w styczniu bieżącego roku przez MPK gminom podłódzkim wynikami pomiarów parametrów torowiska, datowanych na 1 stycznia 2004 oraz od 6 do 9 marca 2012. Daty badań ewidentnie nie pasują do wyników naszych obserwacji, bowiem zarówno członkowie powołanego do życia w zeszłym roku stowarzyszenia, jak i osoby sympatyzujące, rzeczywiście widziały ekipę pracowników z toromierzem, ale w lipcu 2012 roku! Skąd ta rozbieżność dat i w jakim celu były badania lipcowe, skoro miały odbyć się już wiele miesięcy wcześniej? I jeśli pomiary miały miejsce przed przejęciem linii, to dlaczego ich wyniki nie zostały dotąd przedstawione?
 
Podkreślamy, że od reprezentantów gmin podłódzkich nie otrzymaliśmy potwierdzenia o ich zgodzie na prowadzenie pomiarów toromierzem legalizowanym w marcu 2012 roku, ani o ich wiedzy o przeprowadzanych wówczas badaniach. Przypominamy też, że obowiązek bieżącego utrzymania szlaku od 1 kwietnia 2012 należy do przewoźnika.
 
Przymiarki do osłabienia rozkładu jazdy tramwaju „46” czynione są też pod pretekstem liczby wykolejeń z przeszłości, których ilość w ostatnim czasie przecież spadła właściwie w całości, dzięki pracom przy naprawie wielu rozjazdów, wykonywanym przez „Zakład Torów i Sieci” przewoźnika.
 
Sądzimy, że są to działania zmierzające do celowego zmniejszenia atrakcyjności linii „46” i w konsekwencji jej zamknięcia, wbrew deklaracjom czynionym kilkanaście miesięcy temu przez prezydent Łodzi Hannę Zdanowską, która inicjując zmianę operatora twierdziła:
 
Celem zawarcia nowego porozumienia jest dostosowanie komunikacji podmiejskiej do potrzeb pasażerów oraz podniesienie standardu i jakości świadczonych usług”.
 
Do tej pory nie znamy rezultatów spotkania Uczestników Porozumienia międzygminnego, o które strony miały zabiegać. Niepokoi nas fakt braku informacji o efektach tych rozmów. Nie wiemy również, czy takie spotkanie w ogóle się odbyło.

czytano: 4810 razy

źródło: Adam Rembak, Stowarzyszenie na Rzecz Obrony Podmiejskiej Komunikacji Tramwajowej w Regionie Łódzkim

Reklama:

Czytaj także:

Kontrowersyjna wycena utrzymania torowiska

foto: demontaż części instalacji ogrzewania zwrotnic w Ozorkowie, 20 września 2012W połowie zeszłego miesiąca „Zarząd Dróg i Transportu” - jednostka podległa Prezydentowi Miasta Łodzi - przedłożył przedstawicielom miast i gmin Zgierza i Ozorkowa zakres ...
dalej

Zima w pełni, a na linii 46 bez zmian

fot. Agata MajewskaZima w pełni. Na linii tramwajowej "46" nic nie wskazuje na zmiany. Przynajmniej z pozoru... Pomimo naszych wielokrotnych monitów kierowanych od kilku miesięcy w Państwa imieniu ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 0

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Maj 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 24 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Bank Spółdzielczy w Zgierzu obdaruje czworo dzieci z woj. łódzkiego Następny artykuł

Bank Spółdzielczy w Zgierzu obdaruje czworo dzieci z woj. łódzkiego »