Strona główna
poniedziałek, 24 lutego 2020 r.
imieniny obchodzą: Boguta, Bogusz
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 12 kwietnia 2013

Strona główna » Aktualności »  Komendant główny wesprze zgierską Straż Pożarną

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Intesmak S.C.

pełne dane
www.golonka.pl
reklama

Komendant główny wesprze zgierską Straż Pożarną

W piątek 12 kwietnia na zaproszenie poseł Agnieszki Hanajczyk do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu przyjechał Komendant Główny PSP generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz. Wizyta była ściśle związana z fatalnym stanem budynku zlokalizowanego w Zgierzu przy ulicy Łąkowej 6/8, stanowiącego siedzibę Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Zgierzu i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Powiatowej Straży Pożarnej w Zgierzu.  
 
W najgorszym stanie są drewniane belki podtrzymujące strop nad podpiwniczeniem. W ubiegłym roku wykonano tymczasowe rozwiązanie polegające na podstemplowaniu stropu. Niezbędne jest jednak skucie stropu, następnie zasypanie piwnicy, wykonanie betonowej posadzki oraz wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej.
 
Piątkowa wizyta komendanta Leśniakowicza rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę JRG w Zgierzu o stanie sił i środków w komendzie. Następnie w towarzystwie poseł Agnieszki Hanajczyk, starosty zgierskiego Krzysztofa Kozaneckiego, łódzkiego komendanta wojewódzkiego PSP nadbrygadiera Andrzeja Witkowskiego, komendanta powiatowego brygadiera Krzysztofa Zielińskiego, a także posła Marka Matuszewskiego komendant udał się obejrzeć sprzęt oraz jednostkę. Oględziny potwierdziły fatalny stan obiektu.
 
Dlaczego dopiero teraz w obliczu katastrofy budowlanej zainteresowano się sprawą?
 
- Dla nas strażaków kluczową sprawą jest sprzęt, którym dysponujemy, bo  tym przede wszystkim pomagamy obywatelowi. Myślę, że cały powiat jest właściwie przygotowany w sensie operacyjnym, liczba strażaków jest zadowalająca - mówił kom. Wiesław Leśniakiewicz. - Warunki strażaków są tutaj dosyć ciężkie, ale priorytetem był zawsze strażak i dobre oprzyrządowanie, bo to świadczy o naszej skuteczności działań. Można by powiedzieć, że nie kupimy jednego czy drugiego samochodu, a zainwestujemy w budynek, ale nie przyniesie on skutków dla obywatela, których oczekuje od Straży Pożarnej. Stąd priorytety są tak właśnie budowane, nie tylko na terenie woj. ale na terenie całego kraju.
 
Na remont zgierskiej komendy potrzeba środki rzędu pół mln zł. Działać trzeba szybko, ponieważ że nadzór budowlany w każdej chwili może wyłączyć budynek z użytkowania. Podczas spotkania padło zapewnienie, że fundusze się znajdą. 
 
- Jest szansa abyśmy znaleźli źródła finansowe na wykonanie tego remontu. Myślę, że wymyślimy dobry program z panem starostą i nie tylko, aby spowodować aby nie doszło tu do katastrofy budowlanej, która nam tutaj grozi niewątpliwie. Mam nadzieję, że w tym roku rozpoczniemy program inwestycyjny - mówił kom. Wiesław Leśniakiewicz
 
 400 tys. zł na remont ma przekazać Państwowa Straży Pożarna. Brakującą kwotę dołożą lokalne samorządy. - Zabezpieczyliśmy w budżecie Powiatu Zgierskiego 80 tys. zł na ten cel - mówił Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki
 
Komendant wojewódzki Andrzej Witkowski zdradził przy okazji, że ma pomysł na termomodernizację obiektów. Co prawda trzeba będzie przystąpić do konkursu, ale program jest przygotowany i nie dotyczy tylko Zgierza ale wielu innych jednostek na terenie woj. łódzkiego. 
 
- Nie przyjechałem tutaj uprawiać, polityki. Cieszę się, że mamy takich parlamentarzystów, którzy chcą współpracować. W tym roku dzięki temu że mamy zespół parlamentarny dostaliśmy 70 mln zł na rozwój, a mieliśmy 54 mln zł. Przy aktualnej mizerii finansowej to jest jeden z niewielu obszarów gdzie zwiększono środki - zapewniał komendant główny. 
 
Odnosząc się do prac zespołu parlamentarnego, poseł Agnieszka Hanajczyk, która sama jest druhną OSP, powiedziała, że rzeczywiście decyzje, które tam zapadają są bardzo konstruktywne dla Straży Pożarnej. - To jest ogromna grupa, bo ponad 100 osób. Dzięki temu udaje się wiele rzeczy przeforsować. Dla wielu parlamentarzystów  Straż Pożarna jest priorytetem mimo trudnej sytuacji finansowej. Przyznam szczerze, że po dzisiejszym spotkaniu jestem podbudowana i jako zgierzanka, bo jakieś środki się znajdą i również jako aleksandrowianka, ponieważ też jest już wstępna obietnica dofinansowania samochodu dla OSP w Aleksandrowie Łódzkim - mówiła poseł Hanajczyk.
 

czytano: 2888 razy

źródło:

Piotr Majewski
WirtualnyZgierz.pl

Reklama:

Czytaj także:

Straż pożarna nie tylko gasi pożary – podsumowanie roku

fot. Starostwo Powiatowe w ZgierzuPod koniec stycznia w Urzędzie Miejskim w Głownie spotkali się strażacy wraz z samorządowcami, aby podczas corocznej narady podsumować ubiegłoroczną pracę Komendy Powiatowej Państwowej ...
dalej

Budynek zgierskiej Straży Pożarnej w fatalnym stanie

fot. Agata MajewskaDokonana w październiku 2012 r. ekspertyza techniczna wykazała potrzebę przeprowadzenia prac remontowo-budowlanych, niezbędnych do dalszego użytkowania budynku zlokalizowanego w Zgierzu przy ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 0

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Luty 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 40 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Relacja ze spotkania z Agnieszką Kowalską, autorką książki „Czas na mnie…” Następny artykuł

Relacja ze spotkania z Agnieszką Kowalską, autorką książki „Czas na mnie…” »