Strona główna
wtorek, 26 maja 2020 r.
imieniny obchodzą: Ewelina, Jan
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 10 lipca 2013

Strona główna » Aktualności » Elektryka wciąż na wierzchu, a winnych brak...

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Isko Sp. z o.o.

pełne dane
www.isko.com.pl
reklama

Elektryka wciąż na wierzchu, a winnych brak...

Publikujemy treść listu jaki do naszej redakcji przesłało Stowarzyszenie na Rzecz Obrony Podmiejskiej Komunikacji Tramwajowej w Regionie Łódzkim.

Kilka miesięcy temu zauważyliśmy, że w wielu miejscach na trasie linii "46" poza granicami Łodzi, przewody elektryczne służące do zasilania grzałek zwrotnic, są nieosłonięte, co - naszym zdaniem - stanowiło zagrożenie dla życia ludzkiego.

Swoje obawy przekazaliśmy przedstawicielom władz podłódzkich gmin: prezydentowi Zgierza Iwonie Wieczorek, wójtowi gminy Zgierz Zdzisławowi Rembiszowi, wójtowi gminy Ozorków Władysławowi Sobolewskiemu (w gminie Ozorków nie ma rozjazdów i takich instalacji) oraz burmistrzowi Ozorkowa Jackowi Sosze, licząc na ich skuteczną interwencję u operatora linii - "MPK - Łódź". Zgłoszenie do urzędów miast i gmin Zgierza i Ozorkowa wysłaliśmy 27 stycznia 2013. Pisała o tym prasa.

Komentując sprawę, zdziwienia nie krył Jan Pabiańczyk, ekspert z sekcji trakcji elektrycznych "Stowarzyszenia Elektryków Polskich". Oznajmił, że przewody prowadzące do urządzeń czynnych powinny być odpowiednio zabezpieczone bez możliwości ingerencji osób postronnych.

Jak widać, pomimo że wszystkie strony odpowiedzialne za działanie linii "46" deklarują przy różnych okazjach (...) chęć utrzymania tramwaju, to za opisywany stan nikt nie czuł się odpowiedzialny.

Minęły ponad 4 miesiące. Po przeprowadzonych wówczas świeżych oględzinach optycznych stwierdziliśmy, że usterki nie zostały usunięte i podejrzewamy, że śmiertelne ryzyko porażenia prądem elektrycznym o napięciu stałym 600 woltów nadal występuje.

Uznajemy to za rażące zaniechanie ze strony operatora jak i uczestników porozumienia międzygminnego, którzy pozostają bierni. Wobec powyższego, 11 czerwca 2013 w trosce o życie ludzkie, zgłosiliśmy podejrzenie występowania takiego niebezpieczeństwa w stosunku do przypadkowych osób na Komisariat Policji w Ozorkowie, z prośbą o sprawdzenie czy nasze obawy są słuszne, a w razie potrzeby - doprowadzenie do zabezpieczenia wskazanych miejsc.

W odpowiedzi otrzymaliśmy od prokuratora Tomasza Jachowicza z Prokuratury Rejonowej w Zgierzu postanowienie o odmowie zajęcia się sprawą, zinterpretowaną jako "narażenie pasażerów na niebezpieczeństwo (...) poprzez ich niedogrzanie w porze zimowej (...) i niewłaściwa eksploatacja zwrotnic (...)", pomimo że w naszym zgłoszeniu nie było o tym ani słowa.

Przewodów elektrycznych do tej pory nie zabezpieczono...
 

czytano: 5156 razy

źródło: Adam Rembak, Stowarzyszenie na Rzecz Obrony Podmiejskiej Komunikacji Tramwajowej w Regionie Łódzkim

Reklama:

Czytaj także:

Kontrowersyjna wycena utrzymania torowiska

foto: demontaż części instalacji ogrzewania zwrotnic w Ozorkowie, 20 września 2012W połowie zeszłego miesiąca „Zarząd Dróg i Transportu” - jednostka podległa Prezydentowi Miasta Łodzi - przedłożył przedstawicielom miast i gmin Zgierza i Ozorkowa zakres ...
dalej

Kiedy badali tory?

fot. Agata MajewskaPonieważ przedstawiciele władz gmin będących właścicielami infrastruktury torowo-sieciowej poza granicami Łodzi, zgodnie odmówili konsultacji społecznych w sprawie funkcjonowania ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 2
 • kobus data dodania: 2013-07-18 20:46:04

  dopóty dzban wodę nosił, dopóki się ucho nie urwało

 • emilka data dodania: 2013-07-18 13:11:57

  Pani prezydent ma waŻniejsze sprawy, a nie takimi bzdetami się zajmować . Fryzjer i fotograf czeka .. bo nową imprezkę będzie celebrować . Ostatnio robiła za gwiazdę na impresce z Poniedzielskim - 6 lipca .. widać go lubi - bo to nie pierwszy raz... a i może się pokazać pięknie odsztyftowana .. a nie jakieś tam przewody .. A KOGO TO ???!! - TAKIE DUPERSZTYFTY .... CZY CÓŚ ...

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Maj 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 20 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Jechał z niedozwolonym magnesem Następny artykuł

Jechał z niedozwolonym magnesem »