Strona główna
niedziela, 21 grudnia 2014 r.
imieniny obchodzą: Honorata, Seweryn
Reklama:

Reklama:

Data dodania: 23 września 2013

Strona główna » Aktualności » Myjnia samochodowa w Parku Miejskim...?

wielkość tekstu:A | A | A



Reklama:

Biuro Rachunkowe ABAK Urszula Majewska

pełne dane
reklama

Myjnia samochodowa w Parku Miejskim...?

Wielu mieszkańców Zgierza, w tym radnych miejskich jest oburzonych budową myjni samochodowej na działce przy rozwidleniu ulic Armii Krajowej i Łęczyckiej. Padają zarzuty, że taka inwestycja w sąsiedztwie zabytkowego budynku Łaźni Miejskiej nie pasuje do parkowego otoczenia, narusza estetykę terenów zielonych, szpeci krajobraz, a w dodatku zagraża bezpieczeństwu, ponieważ zlokalizowana jest w miejscu o bardzo dużym natężeniu ruchu. Właścicielem powstającej myjni są członkowie rodziny posła PiS Marka Matuszewskiego.
 
- Jak to może być, że obok Parku, w tak zaszczytnym miejscu będzie myjnie. Karygodne. Pani jest gospodynią tego naszego miasta - mówił radny Stanisław Skupiński podczas ostatniej sesji Rady Miasta
 
-  Zbulwersowało mnie to, czego się dowiedziałem na tej sali, chodzi o tą myjnię. Jest tam budynek Łaźni Miejskiej, Park, nazywaliśmy tam te uliczki z pietyzmem, a to nie bywałe, że powstanie tam myjnia - mówił radny Marek Sencerek.
 
- Czy normą będzie zabieranie mieszkańcom Zgierza terenów zielonych i przeznaczanie ich na takie inwestycje? pytali radni z Klubu PO w interpelacji do prezydent Zgierza.
 
Władze Zgierza tłumaczą, że teren ten jest przeznaczony pod usługi, a Urząd Miasta Zgierza nie ma wpływu na wydanie warunków zabudowy.
 
Działka na której budowana jest myjnia jest własnością prywatną. Poprzedni właściciel miał zamiar budować na tym terenie budynek wielokondygnacyjny. W międzyczasie zmienił jednak zdanie i wystąpił o zmianę warunków zabudowy - zdecydował się na postawienie myjni. Inwestycji jednak nie realizował i sprzedał działkę. Nowy właściciel realizuje budowę w oparciu o pozwolenie na budowę uzyskane przez poprzedniego właściciela. Dokładnie rzecz ujmując - myjnię buduje firma Ignac -Pol S.J., posiadająca dwie stacje partnerskie Shell w Zgierzu, a której wspólnikami są Jan Zieliński, Teresa Zielińska i Jolanta Matuszewska - żona zgierskiego posła PiS Marka Matuszewskiego. Poseł Matuszewski nie widzi jednak w inwestycji żadnego problemu.

czytano: 2572 razy

źródło:

Piotr Majewski
WirtualnyZgierz.pl

Reklama:

Czytaj także:

Syf na stacji Shella?

Klienci skarżą się na bałagan jaki panuje na stacji partnerskiej Shell przy ul. Kasprowicza w Zgierzu. Przedmiotem niezadowolenia okazał się nieodgarnięty śnieg. Dokładnie chodzi o sytuację ...
dalej

To nie my, to oni są winni - tłumaczą władze Zgierza

fot. Piotr Majewski"To nie my - to oni są winni" - tak w skrócie można podsumować tłumaczenia władz Zgierza na spotkaniu z mieszkańcami ul. Witosa, które odbyło się w piątek 19 kwietnia ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 18
  • Zgierzanin data dodania: 2014-08-05 19:45:31

    Warto sprawdzić, od kiedy matuszewski(PiS) 'przestał' być wspólnikiem w spółce IGAC-POL. HaHaHa. Warto sprawdzić, kto ma wpływ na wydanie pozwolenia na myjnie w tym miejscu. Warto sprawdzić wiele spraw związanych z matuszewskim i ze spółkami zakładanymi przez jego najbliższą rodzinę.

  • Julian data dodania: 2014-03-02 23:22:03

    po pierwsze to nie jest wlasciwe miejsce na tego typu inwestycje nawet jesli jest sie poslem i ma sie takie uklad w UMZ po drugie myjnie samoobslugowe tylko pozornie sa dobre marnujesz duzo pieniedzy zmagasz sie z uplywajacym czasem i brudzisz ubranie i obuwie. takie myjnie odchodza na szczescie do lamusa na rzecz typowych recznych. po trzecie jak myjnia to z prawdziwego zdarzenia ja jezdze do Lodzi do Manufaktury...a przy lazni bardziej by mi padowalo cos co moze byc wizytowka miasta dla wjezdzajacych i wyjezdzajacych z miasta....pozdrawiam

  • chaber data dodania: 2014-01-01 14:25:37

    a co z wjazdem na budowe

  • JAN data dodania: 2013-12-27 21:25:01

    A ja wole i tak myjnie przy BIEDRONCE na Gałczyńskiego

  • Tomek data dodania: 2013-09-26 21:56:36

    Szkoda, że zwykły obywatel może tyko ulżyć sobie na forum. Proponuję nie myć tam samochodów! A swoją drogą, czy mają oczyszczalnię czy będą spuszczać wodę do stawu miejskiego?

  • ssd data dodania: 2013-09-24 15:39:21

    Nie myć tam!!! Pewnie będzie to kolejna myjnia samoobsługowa, na których są tak poustawiane parametry, że aby umyć dobrze samochód trzeba by z 50 zł zostawić i się nieźle namachać.. Dlaczego jak wrzucę złotówkę i nastawię na płukanie to przez pierwsze 15 sekund leci mi piana?? Specjalnie, żeby trzeba było wrzucić kolejną kasę na spłukanie tego białego syfu.. Wolę jechać na ręczną i za góra 20 zł mi auto umyją, nawoskują i wytrą do sucha, a ja postoję i popatrzę czy dokładnie myją..:) Lemingi tylko tam myją!!!

  • Maria data dodania: 2013-09-24 11:05:36

    Najbardziej w moim życiu jak na razie żałuję tego że dałam się nabrać tej pani prezydent i głosowałam na nią w poprzednich wyborach. Ale z drugiej strony gdyby wtedy nie oszukiwała że jest lekarką a nie doktorem ekonomi to pewnie nie podjęłabym takiej decyzji. Jeszcze nigdy w znanej mi historii naszego miasta nie było tak fatalnego zarządzania nim i takiego dziadostwa jak teraz. Takich skorumpowanych i zastraszonych radnych. Ludzie popatrzcie kogo my wybieramy na radnych miasta. A oni jeszcze biorą pieniądze i żyją z naszych podatków. Po raz pierwszy mamy kadencje która nie ma żadnych osiągnięć na swoim koncie. To już pan Maśliński był nieporównywalnie lepszym prezydentem bo przynajmniej dbał o miasto i coś po sobie zostawił a wszyscy go opluwali.

  • PaniK data dodania: 2013-09-23 21:26:23

    ..... ... ....... ...... . ......... ... Chciałam napisać co o " TYM " sądzę ale wolałam wykropkować bo aż kipi we mnie złość! Czyż nie jest to działanie na szkodę miasta i jego mieszkańców?! ... i nie da się tej decyzji (budowy?) zablokować? Gdzie są nasi zgierscy działacze-prawnicy? Panie Mecenasie Słwomierzu? Można tak bezkarnie oszpecić nasze miasto?

  • kajot data dodania: 2013-09-23 19:51:17

    na głównego pomywacza proponuję pana Prezesa wiadomej partii z jego naczelnym wariatem RP Antonim Kpina z mieszkańców i z prawa ale widocznie to normalne w PIS

  • ezg data dodania: 2013-09-23 19:26:42

    będzie piękna wizytówka Zgierza...myjnia , na ulicach i chodnikach syf, wiochę z tego miasta robicie za nasze pieniądze, porównując do innych mniejszych miast w okolicy to prawda że Zgierz to zadupie!!! niestety

  • zgierzanin data dodania: 2013-09-23 17:10:55

    POSRANY ZGIERZ!!!!!!!!A Ja się tutaj sprowadziłem 20 lat temu!!!

  • ZXY data dodania: 2013-09-23 15:53:06

    Ja na pewno tutaj nigdy auta nie umyję, i stacje Pana M. unikam

  • kamil data dodania: 2013-09-23 15:46:48

    myjni nastawiają i stacji lpg jak by kurwa było tego mało a drogi dziurawe jak ser koluszki brzeziny i reszta łodzkiego zrobiona nawet ogórków a my czarna wielka dziura

  • zgierzanin data dodania: 2013-09-23 15:34:16

    PIS-owska Przeydent Zgierza - wspólnie z grupą PIS dokonują zaboru miejskiego mienia. AROGANCJA, PYCHA, BUTA i LEKCEWAŻENIE zwykłego Obywatela to efekty działań WŁADZ ZGIERZA. Po "wywaleniu za pomocą REFERENDUM - Prezydent i Prezydenci - ODDADZĄ ZGIERZANOM WSZYSTKO !!!!!!! Nawet ..kasę ZAGRABIONĄ W RADACH NADZORCZYCH SPÓŁEK. Sprawy poszły do prokuratury.

  • Justyna data dodania: 2013-09-23 15:14:40

    Gdyby ktoś inny chciał w tym miejscu zbudować myjnię, to mógłby sobie pomarzyć. W takim razie czemu członkowie rodziny pana Matuszewskiego dostali pozwolenie? Bo przecież jakby to wyglądało, gdyby Pani prezydent, która jest w koalicji z PiSem odmówiła mu takiej inwestycji!? Tak wybraliśmy i tak mamy. Rządzący w ogóle nie liczą się z mieszkańcami naszego miasta tylko dbają o własne interesy. Na szczęście ludzie nie są ślepi, a remontowanie ulic na ekstra nie zamydli nam oczu. Prezydent miasta przez całą kadencję powinien pracować na uznanie mieszkańców. Nie da się wymazać złego wrażenia w kilka miesięcy.

  • Zgierzanka data dodania: 2013-09-23 14:39:01

    szok!! myślałam,że tam fontannę budują!!!!!!!!!

  • Zgierzak data dodania: 2013-09-23 11:28:22

    "Urząd Miasta Zgierza nie ma wpływu na wydanie warunków zabudowy" - co za bzdury??? To właśnie nie kto inny jak UMZ wydaje decyzję o warunkach zabudowy i jest w tej decyzji niezależny. Za to "cichą" tajemnicą jest że przy okazji wydawania zgody na myjnię złamano prawie 30 przepisów prawa budowlanego i przepisów z zakresu ochrony środowiska. Ale jak widać pisowski poseł jest nietykalny i traktuje się go w naszym mieście jak święta krowę.

  • Robert data dodania: 2013-09-23 10:55:49

    To ja jednak pozostanę z myjnią przy Bazylijskiej.

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:

Od kogo najszybszy internet w Zgierzu?

Witam serdecznie, Aktualnie jestem na etapie poszukiwania dostawcy internetu w Zgierzu na Chełmach, ul. Grunwaldzka. Czy możecie ...

Laptop do grania

Też planuje zakupić lenovo:-) ważne żeby karta graficzna była dobra bo robię projekty graficzne i muszą sprawnie chodzić ...

Brydż

Brydż to fajna gra. Wystarczy znać zasady i sobie potrenować, na początek w ...

Zarejestruj się

Kalendarz wydarzeń

  Grudzień 2014 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Reklama:
Ostatnio dodane
  • Nieruchomości 2014-12-11 14:08:12

    Kupię zadluzone mieszkanie w bloku do 70 tys zl w zgierzu prosze o kontakt tel ...

    więcej
  • Praca 2014-12-10 21:56:25

    OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE Dyrektor Zespołu ...

    więcej
  • Nieruchomości 2014-12-10 08:08:06

    Sprzedam w dzielnicy Rudunki w zabudowie szeregowej mieszkanie z ogródkiem i ...

    więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 19 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
XII Zderzak za nami Następny artykuł

XII Zderzak za nami »