Strona główna
sobota, 4 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Aurelia, Malwina
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 27 września 2013

Strona główna » Aktualności » Zgierz uczcił Światowy Dzień Turystyki

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Przedsiębiorstwo Motoryzacyjne WERK

 • Leonów 1A
 • 95-001 Biała
 • tel. 42 715 62 88

pełne dane
reklama

Zgierz uczcił Światowy Dzień Turystyki

W piątek 27 września 2013 r. zgierskie Miasto Tkaczy tętniło życiem. To właśnie tutaj odbywały się główne uroczystości obchodzonego w naszym mieście Światowego Dnia Turystki. 

Święto to zostało ustanowione przez Światową Organizację Turystyki działająca z ramienia ONZ, a pierwsze obchody odbyły się w 1980 roku. Jego celem jest podniesienie świadomości roli, jaką turystyka pełni w zakresie społeczności międzynarodowej i ukazania jej oddziaływania na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne aspekty życia na całym świecie. Tegoroczne hasło dnia brzmi: „Turystyka i Woda - ochrona naszej wspólnej przyszłości”.

Wśród odrestaurowanych domów tkackich z przełomu XIX i XX wieku Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego wręczył nagrody za promocję turystyki w Łódzkiem. Otrzymali je: przewodnik turystyczny Dariusz Chwalborski, wójt gminy Osjaków Jarosław Trojan, prezes oddziału PTTK w Żarnowie Włodzimierz Szafiński, właściciel Parku Edukacyjno-Rozrywkowego Mikrokosmos Łukasz Wagner oraz właścicielka Zagrody Napoleońskiej Aneta Ostrowska. Rozstrzygnięty został także konkurs na „Najlepszy produkt turystyczny w województwie łódzkim”, gdzie doceniono równiez zgierskie Miasto Tkaczy. Gospodarzem spotkania była prezydent Zgierz Iwona Wieczorek.
 
Wśród wielu atrakcji czekających na turystów, w tym szczególnie dzieci i młodzieży znalazły się zwiedzanie Parku Kulturowego Miasto Tkaczy z przewodnikiem, zwiedzanie kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej, zwiedzanie Muzeum Miasta Zgierza oraz warsztaty dla dzieci w Centrum Konserwacji Drewna i w Centrum Kultury Dziecka, a także pokazy straży pożarnej, działania służb ratunkowych, pokazy jazdy konnej i rzeźbienia w drewnie.
 
Każdy uczestnik święta otrzymał Paszport Dnia Turystyki z zaprezentowanymi w nim atrakcjami Zgierza. Jego posiadacze mogli zbierać do niego pieczątki z odwiedzonych miejsc. Po uzbieraniu wszystkich z nich można było wziąć udział w losowaniu nagród.
 

czytano: 3434 razy

źródło:

Piotr Majewski
WirtualnyZgierz.pl

Reklama:

Czytaj także:

Narodowe czytanie Fredry w Zgierzu

fot. M-PBP w Zgierzu„Narodowe Czytanie” to zainicjowana w roku 2012 przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Jej ...
dalej

Mix tego co zgierskie

fot. Starostwo Powiatowe w ZgierzuW miniony weekend na terenie kompleksu Atlas Arena w Łodzi odbył się Mixer Regionalny Łódzkie 2013. Urząd Marszałkowski w Łodzi, organizator imprezy, zaprosił mieszkańców do ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 0

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Lipiec 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 22 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Z cyklu „Spotkanie z kulturą – Kultura romska” Następny artykuł

Z cyklu „Spotkanie z kulturą – Kultura romska” »