Strona główna
wtorek, 4 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Dominika
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 04 października 2013

Strona główna » Aktualności » Wystartowała komunikacja międzygminna 3A

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Sala Kryształowa

pełne dane
reklama

Wystartowała komunikacja międzygminna 3A

Z początkiem października uruchomiona została komunikacja międzygminna łącząca Zgierz, Aleksandrów Łódzki oraz Stryków. Nie obyło się jednak bez problemów. Ponieważ na razie na linii obowiązują tylko bilety zgierskie, mieszkańcy sąsiednich miast mają problemy z ich zakupem. Dodatkowo pasażerowie już sygnalizują kłopoty jakie mogą pojawić się w związku z samą nazwą linii "3A". Nie udało się także na czas ustanowić wszystkich przystanków. Jest jednak i dobra informacja - w październiku dla posiadaczy biletów okresowych przygotowano promocję. 

Linia wystartowała 1 października. Dzień wcześniej odbył się testowy przejazd dla przedstawicieli gmin - sygnatariuszy porozumienia ws. komunikacji międzygminnej.
 
Niestety z powodu opóźnieniem w publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego uchwały sankcjonującej nowe ceny biletów na linii 3A, tymczasowo obowiązują na niej jedynie jednorazowe bilety komunikacji miejskiej w Zgierzu (ulgowe 1,20 zł; normalne 2,40 zł). Ponieważ bilety te są dostępne głównie w Zgierzu mieszkańcy Aleksandrowa Łódzkiego i Strykowa mają trudności z ich zakupem. W dodatku na linii 3A podobnie jak we wszystkich autobusach obsługiwanych przez Miejskie Usługi Komunikacyjne w Zgierzu nie ma możliwości zakupu biletu u kierowcy. 
 
Paweł Marczewski, starszy referent w Miejskich Usługach Komunikacyjnych, wskazuje jednak, że podmioty gospodarcze z terenu gminy Stryków i Aleksandrów mają możliwość zakupu biletów od MUK i zaoferowania ich w sprzedaży. Zachęca także do korzystania z alternatywy wobec biletu papierowego, czyli biletu elektronicznego. - Fachowo nazywa się to wniesieniem opłaty w ramach systemu płatności mobilnych. Oznacza to, że substytutem opłaty za przejazd wnoszonej w formie skasowania biletu jest sms, bądź pakiet danych wysłanych z urządzenia mobilnego. W ten sposób pośrednik płatności mobilnych płaci za przejazd pasażera i potwierdza go kodem graficznym lub cyfrowym - wyjaśnia Paweł Marczewski
 
Październik jest jednak miesiącem promocyjnym dla posiadaczy biletów okresowych MUK. Osoby posiadające ważny bilet okresowy na październik 2013 r. na co najmniej jedną linię autobusową zgierskiej komunikacji miejskiej, są na jego podstawie uprawnione do wypróbowania możliwości dojazdu nowopowstałą linią międzygminną w pierwszym miesiącu jej funkcjonowania. - Jest to podyktowane tym, że chcielibyśmy aby możliwie dużo pasażerów mogło dojechać nową linią, wypróbować ją i przekonać się do niej - wyjaśnia Paweł Marczewski.
 
Pewne kłopoty sygnalizują pasażerowie. - Dużo starszych osób, które jeżdżą komunikacją po Zgierzu jest przyzwyczajonych i nie będzie patrzeć na dalszy napis tylko zobaczy początek numeru "3" i zamiast pojechać w kierunku ul. Sadowej czy Konstantynowskiej pojedzie do Aleksandrowa lub Strykowa - zwraca uwagę Andrzej Marcinkowski, stały pasażer komunikacji miejskiej. - Ten problem będzie bardziej widoczny w okresie święta Wszystkich Świętych. Oprócz tego, linie 3 i 3A nie mają żadnego wspólnego powiązania np. wspólnej pętli - dodaje.
 
Dlaczego zatem linii międzygminnej nie można było nadać innego, niebudzącego wątpliwości numeru np. 2 lub 7?
 
- W trakcie spotkań roboczych z przedstawicielami wszystkich gmin – sygnatariuszy porozumienie była zgodność co do jednego, aby ta linia zaczęła funkcjonować jak najszybciej - aby mieszkańcy tychże gmin w tym przede wszystkim Zgierza mieli możliwość dojazdu do nowopowstałych miejsc pracy na terenie parków przemysłowych w Strykowie. Jedynym rozwiązaniem umożliwiającym utworzenie tego połączenie w jak najkrótszym terminie było przygotowanie wariantowej linii, która pokrywałaby się z dotychczasową, chociażby w części - wyjaśnia Adam Kacprzycki, kierownik Miejskich Usług Komunikacyjnych w Zgierzu. - Rozwiązanie to pozwoliło na utworzenie linii międzygminnej zgodnie z przepisami nowej ustawy o transporcie, jak i zgodnie z dotychczasową umową z przewoźnikiem. Inne rozwiązania skutkowałyby przynajmniej półtorarocznym terminem proceduralnym - dodaje i zaznacza, że niewykluczone, że niedalekiej przyszłości nazwa nie zostanie przekształcona chociażby w linię nr 2. 
 
Dla jasności dodajmy, że linie 3 i 3A pokrywają się na jednym odcinku ul. Długiej w Zgierzu. 
 
Póki co, ze względu na opóźnienie po stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad brakuje trzech przystanków, które miały być zlokalizowane na drodze krajowej nr 71, m.in. przy fabryce rajstop. 
 
Szczegółowe informacje odnośnie cen biletów, przebiegu oraz rozkład jazdy linii 3A znajdują się na stronie www.muk.zgierz.pl/linia-miedzygminna.html

czytano: 4756 razy

źródło:

Piotr Majewski
WirtualnyZgierz.pl

Reklama:

Czytaj także:

Od października rusza nowa linia ...

fot. Piotr MajewskiNowa międzygminna linia autobusowa 3A łącząca Zgierz, Aleksandrów Łódzki oraz Stryków rozpocznie regularne kursy 1 października 2013 r. W czwartek 5 września w Urzędzie ...
dalej

Jest decyzja w sprawie międzygminnej linii autobusowej

fot. Piotr Majewski - archiwum15 maja 2013 r. zakończyło się kolejne ze spotkań roboczych przedstawicieli Powiatu Zgierskiego oraz gmin: Aleksandrowa Łódzkiego, Miasta Zgierza, Gminy Zgierz oraz Strykowa, w sprawie ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 1
 • Cris data dodania: 2013-10-04 20:15:53

  kazda taka inwestycja jest mile widziana przez mieszkancow wszystkich rejonow objetych ta linia. Aby tak dalej!

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Sierpień 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 21 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Zatrzymano nieletniego z marihuaną Następny artykuł

Zatrzymano nieletniego z marihuaną »