Strona główna
piątek, 15 stycznia 2021 r.
imieniny obchodzą: Arnold, Paweł
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 09 grudnia 2013

Strona główna » Aktualności » Mikołaj na drodze

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Centrum Zdrowia i Urody

pełne dane
reklama

Mikołaj na drodze

6 grudnia 2013 r. po raz kolejny, po drogach województwa łódzkiego poruszały się w okolicach szkół podstawowych i gimnazjów nietypowe załogi w radiowozach. W skład każdej z nich wchodzili umundurowani policjanci i …Św. Mikołajowie.

Przedsięwzięcie inicjowane jest przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Łodzi, Sieradzu, Skierniewicach i Piotrkowie Tryb. oraz Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi. Jego celem jest popularyzacja bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród młodych uczestników, którzy codziennie pieszo, na rowerze lub środkami komunikacji publicznej pokonują drogę do i ze szkół. Około godz. 10:00 z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi wyjechały 4 patrole policyjne wraz ze Św. Mikołajami, z których jeden pojechał do Pabianic, drugi na teren powiatu łódzkiego wschodniego, trzeci do Zgierza, jeden poruszał się po ulicach Łodzi. Identyczna zabawa zorganizowana była również w pozostałych powiatach województwa łódzkiego.

Podczas spotkania młodego uczestnika ruchu drogowego, Św. Mikołaj sprawdził wiedzę dziecka z zagadnienia bezpiecznego poruszania się po drogach. Po otrzymaniu satysfakcjonującej odpowiedzi wręczył prezent. Uczestnicy akcji otrzymali od Św. Mikołaja kamizelki odblaskowe, komplety oświetleniowe do rowerów, plany lekcji, a także komiksy „Super Stopek”. Policjanci obserwowali również zachowania kierujących poruszających się w pobliżu szkół. 

Jesień jest niebezpieczna na drogach między innymi z powodu krótkiego okresu dobrej widoczności, dłuższej drogi hamowania i niewłaściwych zachowań pieszych. Miejmy nadzieję, że opisane przedsięwzięcie, wspólnie z innymi zmniejszą zagrożenie na naszych drogach.

czytano: 2769 razy

źródło: KWP w Łodzi

Reklama:

Czytaj także:

Wypadek z udziałem motocyklisty i rowerzysty

fot. Piotr MajewskiW piątek 11.10.2013 r. po godz. 15 doszło do poważnego wypadku na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Emilia. Na 329 kilometrze trasy zderzyli się motocyklista z rowerzystą. Motocyklista ...
dalej

Rowerzysta zginął pod kołami tramwaju

fot. KPP w ZgierzuDo wypadku doszło w poniedziałek 2 grudnia 2013 około godz. 10:30 na torowisku tramwajowym w Zgierzu przy ul. Łódzkiej. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że rowerzysta w wieku około ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 0

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Styczeń 2021 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 23 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Będzie remont odcinka Łódź Żabieniec - Zgierz Następny artykuł

Będzie remont odcinka Łódź Żabieniec - Zgierz »