Strona główna
niedziela, 20 września 2020 r.
imieniny obchodzą: Faustyna, Renata
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 31 stycznia 2014

Strona główna » Aktualności » W trosce o zdrowie

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Szkoła Tenisa Volley

pełne dane
www.volley.com.pl
reklama

W trosce o zdrowie

Centrum Medyczne „Boruta” wzbogaca swoją ofertę dla mieszkańców powiatu oraz dla pacjentów spoza naszego regionu. Z każdym kolejnym miesiącem zwiększa się zakres usług medycznych świadczonych przez powiatową spółkę.

W listopadzie 2013 r. rozpoczęła działalność Poradnia Pediatryczna w obrębie podstawowej opieki zdrowotnej. – Obecnie poradnia opiekuje się około 1000 małych pacjentów – mówi dr Zbigniew Muras, prezes Centrum Medycznego „Boruta”. Aby zminimalizować ryzyko kolejek, uruchomiono oddzielny punkt przyjęć, gabinety dla dzieci zdrowych i chorych oraz punkt szczepień. Poradnia jest gotowa do przyjęcia kolejnych dzieci.

W ramach usług szpitalnych funkcjonuje Oddział Chorób Wewnętrznych (30 łóżek) i Oddział Geriatrii (10 miejsc). – Geriatria jest naszą dumą – mówi prezes Muras. – Oddział wyposażony jest w nowoczesny sprzęt dający możliwość szybkiej diagnostyki osób starszych. W planach mamy zakup tomografu komputerowego, wyposażenia do pracowni badań endoskopowych, a nawet karetki do przewozu naszych pacjentów.

Podstawową opiekę zdrowotną dla dorosłych pacjentów zapewnia sześciu lekarzy medycyny rodzinnej. – Lekarze pracują w systemie dwuzmianowym, a wizyty można rezerwować telefonicznie i drogą elektroniczną. Zapewniamy również wizyty domowe – dodaje dr Muras. Przychodnie specjalistyczne w Centrum Medycznym „Boruta” gwarantują opiekę: laryngologiczną, chirurgiczną, neurologiczną, okulistyczną, dermatologiczną, kardiologiczną, ginekologiczną i rehabilitacyjną. Ponadto funkcjonuje poradnia stomatologiczna (wraz z chirurgią stomatologiczną). – Dzięki dobrej organizacji pracy w naszych poradniach nie ma kolejek, a czas oczekiwania na wizytę nie przekracza 2-3 tygodni – mówi prezes.

- Wierzę, że nowoczesna aparatura medyczna, podmiotowe podejście do pacjenta i poszerzenie oferowanych usług pozwoli Centrum Medycznemu „Boruta” stać się konkurencyjnym na rynku usług medycznych, nie tylko w skali powiatu, ale i województwa – mówi dr Zbigniew Muras.

 

czytano: 3257 razy

źródło: Karolina Kałużna, Starostwo Powiatowe w Zgierzu

Reklama:

Czytaj także:

Ze zgierskiego szpitala zniknie pediatria?

fot. Piotr MajewskiZarząd Województwa Łódzkiego zamierza przenieść ze zgierskiego szpitala oddział pediatryczny do Łagiewnik. Informacja o tych planach zbulwersowała część zgierskich radnych ...
dalej

Nowa poradnia dla dzieci w Centrum Medycznym Boruta

fot. Starostwo Powiatowe w ZgierzuOd 4 listopada najmłodsi mieszkańcy powiatu zgierskiego będą mogli leczyć się w nowo powstałej poradni dla dzieci w Centrum Medycznym „Boruta” w Zgierzu. Od poniedziałku do ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 0

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Wrzesień 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 24 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Spółdzielnia Socjalna "Wsparcie" prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego Następny artykuł

Spółdzielnia Socjalna "Wsparcie" prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego »