Strona główna
niedziela, 20 września 2020 r.
imieniny obchodzą: Faustyna, Renata
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 12 lutego 2014

Strona główna » Aktualności » Na straży życia i mienia - podsumowanie roku

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Portal WirtualnyZgierz.pl

pełne dane
Logo portalu WirtualnyZgierz.pl
reklama

Na straży życia i mienia - podsumowanie roku

W styczniu br. w Centrum Kształcenia i wychowania OHP w Dobieszkowie (gm. Stryków) strażacy, wraz z samorządowcami, spotkali się podczas corocznej narady, aby podsumować pracę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w 2013 roku.

Wnioski są budujące: w 2013 roku znacznie spadła liczba pożarów. W skali powiatu było ich 529, podczas gdy jeszcze rok temu liczba ta była dwukrotnie większa (1061). W minionym roku strażacy interweniowali niemal 170 razy mniej niż w 2012 roku. Najwięcej pożarów, bo aż 132, odnotowano w Zgierzu oraz w Aleksandrowie Łódzkim (117), a najmniej w gminie Głowno (tylko 10). Najczęstszą przyczyną takich zdarzeń jest nieostrożność osób dorosłych przy posługiwaniu się ogniem na otwartym terenie, wady urządzeń i instalacji elektrycznych oraz nieprawidłowe używanie urządzeń grzewczych. W porównaniu z rokiem 2012, w minionym roku wzrosła liczba wypadków drogowych, huraganów oraz podtopień (aż 1611 interwencji w całym powiecie).  – Nasz praca wymaga nieustającego podnoszenia kwalifikacji i zmian wyposażenia na bardziej nowoczesne – mówił w trakcie narady Komendant Powiatowej PSP, st. bryg. Krzysztof Zieliński. – Dlatego dziękuję samorządowcom z terenu powiatu zgierskiego, za wszelkie środki przekazywane na dofinansowanie staży pożarnej. 

W ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego niezwykle ważna rolę odgrywają jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. W 2013 roku odnotowały one 1139 wyjazdów, z czego 366 interwencji to wyjazdy do pożarów i 668 do miejscowych zagrożeń takich jak np. wypadki drogowe. 

A jakie plany ma Powiatowa Straż Pożarna na rok 2014? – Planujemy przeprowadzenie, na terenie całego powiatu, akcji edukacyjnej „Nie dla czadu” – mówi komendant Zieliński. – Akcja będzie realizowana w poszczególnych gminach podczas festynów, imprez plenerowych oraz dni miast. Oprócz pokazów sprzętu, którym na co dzień się posługujemy, będziemy przekazywać niezbędne informacje dotyczące bezpieczeństwa pożarowego. Zwiększanie świadomości społecznej w zakresie zagrożeń pożarowych jest równie ważne jak gaszenie pożarów – dodaje komendant.

Wśród zamierzeń na 2014 rok są również prace remontowe i doposażenie jednostek Straży Pożarnej. – Powiatowy samorząd złożył wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o termomodernizację zgierskiej strażnicy – mówi Ilona Rafalska, naczelnik Wydziału Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych starostwa Powiatowego w Zgierzu. – Mamy nadzieję, że zostanie on pozytywnie rozpatrzony.

 

czytano: 2429 razy

źródło: Karolina Kałużna, Starostwo Powiatowe w Zgierzu

Reklama:

Czytaj także:

Rodzina z Rosanowa straciła cały dom

fot. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w ZgierzuPechowo skończył się 2013 rok dla rodziny Pilarskich z Rosanowa obok Zgierza. W wyniku pożaru jej członkowie stracili dach nad głową. Dom nie był ubezpieczony, a na odbudowę nie ma ...
dalej

Świetny początek roku dla strażaków z powiatu ...

www.hanajczyk.plŚwietny początek roku dla strażaków z powiatu zgierskiego. 1 mln zł na remont Komendy Powiatowej PSP, nowy wóz strażacki w Aleksandrowie Łódzkim. Jak informowaliśmy ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 0

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Wrzesień 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 27 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Jubileuszowa „Albertiana” Następny artykuł

Jubileuszowa „Albertiana” »