Strona główna
niedziela, 5 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Antoni, Bartłomiej
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 21 marca 2014

Strona główna » Aktualności » Coś od serca w Parku Tkaczy

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Centrum Zdrowia i Urody

pełne dane
reklama

Coś od serca w Parku Tkaczy

Film dokumentalny, wystawa fotograficzna w oknach Domów Tkaczy, ogrodnicza partyzantka i budowanie żywej architektury - do tych działań Stowarzyszenie Tkalnia zaprosi wiosną dzieci z historycznej dzielnicy Miasta Tkaczy w Zgierzu. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Spółdzielnią Socjalną Parostatek z Cieszyna i Łódzką Gazetą Społeczną – Miasto Ł.

Nazwa projektu nie jest przypadkowa – "coś od serca" to odpowiedź 11 latka na pytanie "co chciałbyś zostawić po sobie", które zadaliśmy dzieciakom biorącym udział w warsztatach filmowych Dokumentujemy Zgierz (zorganizowanych przez Tkalnię w lipcu 2013 roku, dla dzieci z Świetlicy "Przystań". Kiedy jest się 9 -12 latkiem najczęściej się nie wie jak będzie wyglądała przyszłość, co się po sobie pozostawi. Warsztaty pozwolą uczestnikom odkryć na nowo przestrzeń w której mieszkają, zadać najbliższym – sąsiadom i rodzinie, pytania na które w codziennym biegu nie ma czasu, zastanowić się co w okolicy jest ciekawe, wartościowe, a co wymaga zmiany i jakie kroki ku niej podjąć.

Przy realizacji projektu spotka się kilka podmiotów – Tkalni partneruje Spółdzielnia Socjalna z Cieszyna, Parostatek – grupa wszechstronnie uzdolnionych kobiet, które w ramach swojej spółdzielni prowadzą kilka równoległych działalności – Dinksy (departament projektów graficznych), Cieszyn Zdrój (odpowiadający za nieszablonowe zwiedzanie Cieszyna np. poprzez organizowanie spływów kajakowych Olzą), centrum warsztatowe Parostatek (mieszczące się w dawnym budynku przejścia granicznego w Cieszynie)  oraz Żywa Architektura (specjalizująca się w budowie różnorodnych form z wierzby). Członkinie spółdzielni zaproszą do wspólnego zbudowania altany, dla której obecnie poszukiwane jest najlepsza lokalizacja, zaproszą także najmłodszych do udziału w ogrodniczej paryzantce - wspólnym sadzeniu i pielęgnowaniu mini-ogródków. Merytorycznie i organizacyjnie projekt wspiera Świetlica Przystań oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zgierzu. Patronat medialny nad projektem objęła Łódzka Gazeta Społeczna Miasto Ł.

Rekrutacja dzieci i akcje promujące projekt wśród mieszkańców rozpoczną się pod koniec marca, kwiecień i maj to czas zarezerwowany na warsztaty, a zakończenie projektu przewidziane jest na czerwiec – w ramach Tygodnia Akademii Orange uczestnicy i uczestniczki zaproszą zgierzan do wyjątkowego mobilnego Zakładu Fotograficznego, który przez cały Dzień Dziecka będzie pracował w różnych częściach miasta – każdy kto do Zakładu przyjdzie zostanie sfotografowany i otrzyma zdjęcie na pamiątkę, w tym dniu będzie też można obejrzeć film oraz wystawę zdjęć. Na zakończenie projektu scenariusze poszczególnych zajęć znajdą się na stronie internetowej Stowarzyszenia, do pobrania i wykorzystywania nieodpłatnie przez zainteresowanych animatorów i animatorki kultury. 

czytano: 2812 razy

źródło: Ilona Majewska

Reklama:

Czytaj także:

Przystanek czy muzeum?

fot. Piotr MajewskiWe wtorek 21 maja 2013 r. dzieci ze świetlicy "Wesoła Gromada" odnowiły przystanek autobusowy przy ul. Piłsudskiego. Czy w Zgierzu jest tak źle, że za naprawę miejskiej ...
dalej

Digi lab – opowieści wielokulturowych Grotnik

logaWarsztaty filmu animowanego, filmu dokumentalnego, dźwięku, fotografii i street artu – to oferta zajęć, którą  dzieciom z Ośrodka dla Uchodźców w Grotnikach ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 0

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Lipiec 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 20 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Digi lab – opowieści wielokulturowych Grotnik Następny artykuł

Digi lab – opowieści wielokulturowych Grotnik »