Sportowe Igrzyska w powiecie zgierskim

51 imprez sportowych, blisko 4 tys. uczestników z 46 szkół z terenu powiatu zgierskiego. Tak w liczbach prezentują się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w roku 2013/2014 w naszym regionie. Dzisiaj, podczas specjalnej uroczystości podsumowującej IMS, Starosta Zgierski wręczył puchary dla najlepszych szkół.

W klasyfikacji generalnej szkół podstawowych najlepsi okazali się uczniowie ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim. Na drugim miejscu uplasowali się ich rówieśnicy z SP 12 w Zgierzu, a na trzecim młodzi sportowcy z SP 5 w Ozorkowie.

Wśród gimnazjalistów prym wiodą zawodnicy z Aleksandrowa Łódzkiego. Pierwsze miejsce przypadło w udziale Miejskiego Gimnazjum Sportowego, zaś drugą lokatę zajęło Gimnazjum Miejskie. Tuż za ich plecami uplasowali się uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w Ozorkowie.

Spośród szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjni okazali się sportowcy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ozorkowie. Puchar za drugie miejsce odebrali uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Aleksandrowie Łódzkim. Na najniższym stopniu uplasował się Zespół Szkół Nr 1 w Zgierzu.

Najlepsze szkoły, puchary i dyplomy odebrały z rąk Starosty Zgierskiego – Krzysztofa Kozaneckiego. Oprócz pucharów najlepsze szkoły otrzymały specjalne talony na zakup sprzętu sportowego na łączną kwotę 4 tys. zł. Piątkowa uroczystość była również okazją do wręczenia specjalnych podziękowań dla nauczycieli, którzy przygotowali młodzież do zmagań sportowych oraz podsumowania osiągnięć naszych sportowców na arenie wojewódzkiej. W klasyfikacji generalnej nasz powiat zdobył łącznie 1373 pkt. i zajął pierwsze miejsce. Łupem naszych zawodników padło 19 medali, w tym: 9 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe.

Na osobny akapit zasługują uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Aleksandrowie Łódzkim. Podczas niedawnych finałów krajowej licealiady w lidze lekkoatletycznej zajęli w klasyfikacji generalnej dziewcząt drugie, a wśród chłopców trzecie miejsce.