Futsal w kobiecym wydaniu

Ostatnia niedziela należała do fanów żeńskiego futbolu. W ozorkowskiej hali sportowej odbył się Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet „Kotan Ozorków Girls Cup”. W rywalizacji wzięło udział osiem żeńskich zespołów, które występują w III ligach wojewódzkich. – Dla uczestników jest to świetna okazja, aby skonfrontować swoje umiejętności z drużynami, z którymi nie rywalizuje się na co dzień – mówi Michał Przybysz, Wiceprezes KP Kotan Ozorków – organizator turnieju. Kibice, którzy tego dnia postanowili wybrać się na turniej, oprócz meczów mogli również podziwiać pokaz piłkarskiego wyszkolenia freestyle w wykonaniu łódzkiej grupy „Mekka Street”.

Dodatkowo swoje umiejętności zaprezentowały Mistrzynie Polski – zespół Medyka Konin, w którym nie zabrakło aktualnych Mistrzyń Europy U-17 na czele, z uznaną za najlepszą piłkarkę do lat 17 w Europie, Ewą Pajor.

Przerwa w turnieju i pokazy nie wpłynęły dobrze na koncentrację niektórych zespołów. Idąca w grupie jak burza drużyna Loczki Wyszków, w półfinale została rozbita przez „Włókniarz” Kalisz 3:0. W drugim meczu decydującym o awansie do finału ekipa gospodarzy – „Kotan” Ozorków nie okazała się zbyt gościnna dla zespołu „Pisia” Zygry wygrywając 2:0.

Mecz o trzecie miejsce przypominał jazdę na kolejce górskiej. Zawodniczki z Wyszkowa prowadziły już 2:0, ale w ciągu minuty straciły dwa gole i o wszystkim zadecydowały rzuty karne. Lepsze, w tym aspekcie piłkarskiego rzemiosła, okazały się piłkarki Pisia Zygry. W finale „Włókniarz” Kalisz wygrał z „Kotanem” 1:0. Decydująca bramka padła pod koniec drugiej połowy i nie udało się gospodyniom odrobić strat i doprowadzić do karnych.

Tego typu akcje mają zachęcać młodzież do aktywnego wypoczynku – mówi Michał Przybysz. – Środowisko „Kotan” Ozorków jest ściśle związane z instytucją „Monaru”, dlatego oprócz krzewienia kultury fizycznej spełniamy również zadania profilaktyczne, niosąc pomoc osobom uzależnionym i próbując wyrwać ich z różnych nałogów, stąd w naszej drużynie mamy wielu uczestników terapii odwykowych.

Wśród patronów i sponsorów, którzy wparli imprezę nie zabrakło m.in. powiatowych radnych: Lidii Elert oraz Włodzimierza Pietruszewskiego.