Strona główna
czwartek, 2 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Karina, Serafina
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 01 czerwca 2015

Strona główna » Aktualności » Uczyli się, jak nie dać się nabrać

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

M&J Walczak Jubilerstwo

 • ul. 1-go Maja 30/40 lok. 52
 • 95-100 Zgierz
 • tel. 42 716 31 86

pełne dane
reklama

Uczyli się, jak nie dać się nabrać

 Jakie prawa przysługują konsumentowi? Na co zwrócić uwagę składając reklamację? Jak długo czeka się na jej rozpatrzenie? Kiedy opłaca się skorzystać z karty gwarancyjnej, a kiedy z reklamacji opartej na zapisach Ustawy o prawach konsumenta? Na te i szereg innych pytań i wątpliwości odpowiadała dziś uczniom pierwszej klasy Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Staszica w Zgierzu, Powiatowa Rzecznik Konsumentów Ewa Walczak.

 
Z edukacyjnej pogadanki można było dowiedzieć się także, że klientowi, którego reklamacja została uznana, przysługuje naprawa towaru, jego wymiana na taki bez wad, bonifikata finansowa lub prawo do odstąpienia od umowy. Pani rzecznik zwracała uwagę młodych ludzi na niezgodne z prawem wybiegi, jakie najczęściej stosują producenci lub sprzedawcy. Uczniów interesowało, czy sprzedawca może nie przyjąć ich reklamacji.
 
- Przyjęcie reklamacji od klienta jest obowiązkiem sprzedawcy – podkreślała Ewa Walczak – Jeśli odmawia on tego, należy powiadomić o zajściu Inspekcję Handlową, która dokona kontroli w sklepie, gdzie złamano prawo. Kontrola taka wiąże się najczęściej z wysokimi karami finansowymi.
 
Młodzież dowiedziała się taż, że towar z posezonowej przeceny także podlega reklamacji, tak samo jak rzeczy, których cena została obniżona z powodu jakiejś ich wady, o której wiedzieliśmy nabywając je.
 
- Tego typu akcje, w ramach edukacji konsumenckiej, staram się prowadzić dwa razy w miesiącu w szkołach ponadgimnazjalnych – mówi Ewa Walczak. – W Zgierzu rozmawiałam już z uczniami z „Cezaka” i „Traugutta”. We wrześniu planuję odwiedzenie zgierskich przedszkoli. Dysponując materiałami rysunkowymi, przygotowanymi przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, będę uświadamiać dzieci, na co zwracać uwagę podczas zakupów, jak ważne jest sprawdzanie np. daty przydatności do spożycia.   
 

czytano: 2400 razy

źródło: Małgorzata Tomczuk - Biuro Promocji i Redakcja Gazety Powiatowej

Reklama:

Czytaj także:

Śladami Jana Pawła II

 Jakie różnice między „stwórcą, a „twórcą” wskazuje w „Liście do artystów” Jan Paweł II, jakie wyobrażenie końca świata ...
dalej

Eko-edukacji ciąg dalszy

logoCztery powiatowe szkoły wzięły udział w projekcie „Ekoszkoła-Ekopowiat”. W ramach programu w placówkach powstały specjalne „Ekokluby”, w których uczniowie ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 0

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Lipiec 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 20 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Kolejna Noc Muzeów za nami Następny artykuł

Kolejna Noc Muzeów za nami »