Strona główna
środa, 26 lutego 2020 r.
imieniny obchodzą: Bogumiła, Ewelina
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 04 września 2015

Strona główna » Aktualności »  Zgierski Budżet Obywatelski - co, gdzie, kiedy?

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Fit Club

 • ul. Aleksandrowska 24
 • 95-100 Zgierz
 • tel. 664 940 550

pełne dane
Fit Club
reklama

Zgierski Budżet Obywatelski - co, gdzie, kiedy?

Po raz pierwszy w długiej historii miasta władze zdecydowały o uczestnictwie obywateli w wyborze inwestycji, na które zostaną wydane publiczne pieniądze. Budżet Obywatelski to nie tylko modne i popularne działanie w samorządach całej Polski, ale przede wszystkim skuteczne narzędzie do społecznego zagospodarowania budżetu.  
 
Na realizacje pierwszego Zgierskiego Budżetu Obywatelskiego władze wygospodarowały 500 000 zł. Jeden projekt nie może przekraczać jednak 30% całego budżetu, czyli 150 000 zł. Nabór wniosków w ramach budżetu trwa już od 1 września i potrwa do końca miesiąca. W tym czasie mieszkańcy mogą konsultować swoje pomysły w ośmiu punktach znajdujących się na terenie miasta. Udzielaniem informacji, wydawaniem i przyjmowaniem wniosków zajmują się wszystkie przychodnie rejonowe, komenda Straży Miejskiej oraz dwie placówki Urzędu Miasta.
 
Każdy, kto zechce zrealizować swój projekt w ramach ZBO powinien zadbać o zebranie piętnastu głosów poparcia. Zapewni to nie tylko wstępną promocję inicjatywy, ale przede wszystkim udowodni społeczną akceptację projektu. Każda inicjatywa, która pojawi się w ramach budżetu powinna odpowiadać zadaniom własnym realizowanym przez miasto. Ustawowo przypisane zadania to między innymi: ochrona środowiska i przyrody; działalność w zakresie telekomunikacji; organizacja transportu zbiorowego; budowa i utrzymanie dróg, mostów i placów. Wszystkie zadania realizowane przez miasto można znaleźć w ustawie o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 r. Rozdział 1, Art. 7.
 
Zgłoszone projekty, zanim trafią pod oficjalne głosowanie mieszkańców, zostaną ocenione pod kątem formalnym. Lista poprawnie złożonych i zaakceptowanych wniosków opublikowana zostanie 22 października. Głosowanie odbędzie się w terminie 23-31 października. 
 
O tym, co powstanie w Zgierzu dzięki wprowadzonemu budżetowi obywatelskiemu dowiemy się 2 listopada, gdy opublikowana zostanie lista zwycięskich projektów. 
 
Więcej informacji oraz aktualności na:
 
www. budzet.zgierz.pl
 

czytano: 2947 razy

źródło: Katarzyna Sendal, Wydział Promocji, Kultury i Sportu

Reklama:

Czytaj także:

Radni Zgierza uchwalili budżet na 2014 r.

fot. sxc.huJeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia na ostatniej w tym roku sesji Rady Miasta zgierscy radni głosowali nad projektem budżetu na 2014 r. Przyszłoroczny budżet przewiduje dochody na ...
dalej

Powiat Zgierski z nowym budżetem

www.powiat.zgierz.plPodczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Zgierskiego zadecydowano o kształcie powiatowego budżetu na 2015 rok. Będzie to jeden z bogatszych budżetów, z jakimi powiat zgierski rozpoczynał ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 1
 • hale data dodania: 2015-10-05 15:46:44

  Politycy powinni mądrze dysponować takim budżetem. Fajnie też, że my jako obywatele mamy możliwość zgłasza ia projektów. W sumie to w ostatnich latach najbardziej podobała mi akcja podjęta przez Artura Dunina, która wspierała lokalny dom małego dziecka.

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Luty 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 23 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Otwarcie nowego wielofunkcyjnego boiska sportowego przy SP8 Następny artykuł

Otwarcie nowego wielofunkcyjnego boiska sportowego przy SP8 »