Strona główna
poniedziałek, 24 lutego 2020 r.
imieniny obchodzą: Boguta, Bogusz
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 16 grudnia 2015

Strona główna » Aktualności » Oświadczenie starosty zgierskiego

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Foto Studio Paparazzi

pełne dane
reklama

Oświadczenie starosty zgierskiego

 We wrześniu br., na mój wniosek, miała miejsce kontrola Regionalnej Izby Obrachunkowej w Centrum Medycznym BORUTA – spółce, z udziałem powiatu zgierskiego. Celem kontroli było sprawdzenie prawidłowości przekazania przez poprzedni Zarząd Powiatu Zgierskiego (w maju 2014 r.) spółce CM BORUTA, w użytkowanie na czas nieokreślony, nieruchomości przy ul. A. Struga 2- 4 i ul. Konstantynowskiej. Kontrolujący stwierdzili nieprawidłowości w tym zakresie, zarzucając poprzedniemu Zarządowi Powiatu Zgierskiego, że podjął taką decyzję nie występując przy tym do Rady Powiatu Zgierskiego o zgodę na bezprzetargowe przekazanie nieruchomości w użytkowanie. Warto w tym miejscu podkreślić, że takie działanie ówczesnych władz powiatu nie spowodowało skutków finansowych, jedynie błędy proceduralne.

 
Należy także zwrócić uwagę na prawidłowe funkcjonowanie CM BORUTA, inwestowanie spółki w sprzęt i rozwój placówki (np. poprzez zakup tomografu, karetki, otwarcie rehabilitacji, zwiększenie liczby pacjentów itp.), co skutkuje poprawą jakości usług świadczonych przez spółkę dla mieszkańców naszego powiatu.
Chcąc uregulować zaistniałe nieprawidłowości, po otrzymaniu zaleceń pokontrolnych od Regionalnej Izby Obrachunkowej (do końca grudnia br.) Zarząd Powiatu Zgierskiego wystąpi do Rady Powiatu Zgierskiego o zgodę na wydzierżawienie ww. nieruchomości. 

czytano: 2093 razy

źródło: powiat.zgierz.pl

Reklama:

Czytaj także:

Szlachetna Paczka wg Zgierskich Fanatyków Widzewa

W tym roku po raz kolejny Widzewiacy ze Zgierza wzięli udział w akcji Szlachetna Paczka, która ma za zadanie pomagać tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Kibice uzbierali ...
dalej

Jak rozszyfrować zachowanie dzieci?

 Niewyjaśnione i często niekontrolowane wybuchy złości lub agresji, wycofana postawa, zamykanie się w sobie, samookaleczenie się – to coraz częstsze zachowania obserwowane ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 0

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Luty 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 35 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Szlachetna Paczka wg Zgierskich Fanatyków Widzewa Następny artykuł

Szlachetna Paczka wg Zgierskich Fanatyków Widzewa »