REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Konsolidacja kredytów – czyli jak uporać się z nadmiarem zobowiązań (artykuł sponsorowany)

Wpaść w pętlę zadłużenia nie jest ciężko. Kredyt na samochód, debet na koncie, telewizor kupiony na raty, do tego jeszcze kilka potrzebnych sprzętów i nagle zdajemy sobie sprawę, że nie stać nas na spłatę wszystkich zobowiązań. Wtedy jedynym możliwym wyjściem może okazać się konsolidacja kredytów. Dzięki niej miesięczna rata zostanie obniżona, co z pewnością pomoże odbudować domowy budżet.

Dla kogo konsolidacja?

Kredyt konsolidacyjny to produkt przeznaczony dla osób, które chcą obniżyć miesięczną ratę lub nie radzą sobie ze spłatą kilku zobowiązań jednocześnie. Albowiem spłacanie wielu kredytów w różnych bankach oraz terminach jest bez wątpienia uciążliwe. Bardzo łatwo jest się w tym wszystkim pogubić, przez co narażeni jesteśmy na dodatkowe koszty. Konsolidacja obniży miesięczną ratę, dzięki czemu będziemy mogli zaoszczędzić sporo pieniędzy. Niestety w ostatecznym rozrachunku takie rozwiązanie wyjdzie nas drożej niż normalne spłacanie kredytów, ponieważ oprócz obniżenia miesięcznych kosztów, zostaje również wydłużony okres kredytowania.

Jakie rodzaje zobowiązań można konsolidować?

Aktualnie polskie banki akceptują bardzo szeroką gamę zobowiązań, które można konsolidować. Do tych najczęściej spotykanych zalicza się: kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe, zadłużenie na karcie kredytowej, debet na rachunku bieżącym, raty za zakup produktów i usług oraz pozostałe kredyty konsumpcyjne. Jak widać banki skłonne są skonsolidować zdecydowaną większość naszych zadłużeń. Jednak można się spotkać i z takimi, do których banki podchodzą już znacznie mniej przychylnym okiem. Mowa tutaj o pożyczkach od instytucji pozabankowych (parabanków), wszelkiego rodzaju długach w SKOK’ach, kredytach studenckich oraz kredytach preferencyjnych.

Zalety konsolidacji

Podstawową zaletą konsolidacji jest wygoda. Wybierając ten produkt, zamieniamy wszystkie dotychczasowe zobowiązania w jedno i spłacamy w jednym banku, w jednym terminie. Dodatkowo obniżamy całkowity koszt wszystkich kredytów. Decydując się na konsolidację mamy również możliwość pozyskania dodatkowej gotówki na dowolnie wybrany cel. W krytycznej sytuacji konsolidacja może okazać się jedynym rozwiązaniem, które pozwoli nam wyjść z pętli zadłużenia.

O radzeniu sobie z zadłużeniem przeczytasz także na oszczednoscionline.pl

Inne

Ciekawe artykuły