Strona główna
środa, 28 października 2020 r.
imieniny obchodzą: Narcyz, Serafin
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 01 grudnia 2016

Strona główna » Aktualności » Ile dziś płacimy w kantorze? - artykuł sponsorowany

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Zakład Pogrzebowy Milena Zgierz

pełne dane
reklama

Ile dziś płacimy w kantorze? - artykuł sponsorowany

 Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, Sylwester, a zaraz po nich zimowe ferie to powód, dla którego Polacy częściej niż zwykle wymieniają złotówki na inne waluty. Odkąd na rynku pojawiły się kantory internetowe, nie możemy narzekać na wysokie marże w tej branży. W okresie świątecznym niektóre z kantorów proponują dodatkowe obniżki. Ile więc zapłacimy za ich usługi?

Wymiana walut bez spreadu

Zwykle kantor pobiera za swoje usługi opłatę, w przypadku kantorów online jest ona zdecydowanie niższa, niż w kantorach stacjonarnych. Wyższa jest za to konkurencja między tymi podmiotami, dlatego właśnie kantory internetowe starają się, by ich usługi były jak najwyższej jakości i jak najtańsze. Jak bardzo kantory mogą obniżyć ceny?

Wymiana walut w promocji może okazać się bardzo zyskowna. W niektórych przypadkach można liczyć zakup dewiz może odbywać się z pominięciem spreadu. Taką właśnie promocję prowadzi aktualnie powiązany z Reiffeisen Polbankiem Rkantor. 

Z atrakcyjnej ceny walut może skorzystać każdy, kto zarejestruje się Rkantorze i podając kod polecający 32771582. Na powitanie klientowi zostaną przyznane punkty, które uprawniają go do wymiany waluty po kursie średnim. Za rejestrację otrzymuje się 1000 punktów, za polecenie znajomego – kolejne 500. Każdy posiadany punkt umożliwia wymianę 1 jednostki waluty w promocyjnej cenie. Punkty można zdobyć także w trakcie zawierania kolejnych transakcji. Za każdą wymienioną jednostkę waluty RKantor dolicza 1 punkt. W efekcie, klient który zwykle i tak korzysta w tym kantorze z wyjątkowo tanich usług (przeważnie spread w RKantorze wynosi ok. 2 groszy) może zyskać jeszcze więcej. 

Których walut dotyczy promocja? Wszystkich, które są oferowane klientom w RKantorze, tj. złotówek, euro, funtów szterlingi, franków szwajcarskich oraz dolarów amerykańskich.

Wymiana w internecie bez konta walutowego – czy to możliwe?

RKantor wykorzystał sieć banku Reiffeisen Polbank do ułatwienia życia tym osobom, które nie zdecydowały się, by otworzyć konto walutowe. Nie ponosząc dodatkowych opłat, klient kantoru może odebrać wymienione w sieci dewizy w wybranej placówce Reiffeisen Polbank.

Inną możliwością udostępnioną przez RKantor jest wypłata waluty w bankomacie Euronetu przy pomocy kodu sms. Ponadto osoby, które posiadają konto walutowe również mogą liczyć na specjalne korzyści. Jeśli rachunek otwarty jest w jednym z 14 najpopularniejszych banków (między innymi Lion's Bank, Millenium, Alior, BZ WBK, ING, PKO BP, Reiffeisen Polbank, Bank Pekao, Idea Bank, BNP PARIBAS) RKantor przeleje walutę bez pobierania opłaty za tę czynność.

czytano: 4493 razy

źródło: rkantor.com

Reklama:

Czytaj także:

Wycieraczka systemowa do domu - artykuł sponsorowany

 Wycieraczki systemowe to element, który najczęściej spotkać można w budynkach publicznych, często uczęszczanych i odwiedzanych. Nie zmienia to jednak faktu, że wycieraczka ...
dalej

Laserowe usuwanie włosów (artykuł sponsorowany)

 Zabiegi usuwania włosów przy użyciu lasera stają się coraz powszechniejszą metodą. Wysoka popularność jest efektem trwałego, komfortowego efektu. Decydując się na serię ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 51
  • Gruby data dodania: 2019-04-03 20:17:28

    Kuzynka poleciła mi Amronet, właśnie dlatego, że koszt wymiany waluty jest nieporównywalnie niższy niż w zwykłym kantorze. Sama tam kupuje franki, ja skorzystałem 2 razy i faktycznie- miała rację.

  • maks data dodania: 2019-02-03 22:13:21

    Płacimy różnie, to zależy jaki się wybierze kantor. Ja płacę mało, dzięki własnej decyzji. Porównałem sobie i kursy i koszty, doszedłem do wniosku że wymieniając na Gieldawalut.com wyjdzie mi najtaniej no i nie sądzę abym się mylił, jak koszt przewalutowania wyniesie mnie 0,2% to jest maksimum.

  • mechof data dodania: 2019-01-25 23:09:33

    Najwyższy spread jaki napotkałem w pluskantor.pl wynosił jakieś 2 gr. i oczywiście już żadnej prowizji ponadto nie płaciłem. Moim zdaniem korzystnie, tym bardziej że kurs sprzedaży waluty od średniego rynkowego różnił się o 1 grosz.

  • Adrien data dodania: 2019-01-23 06:22:54

    To ile płacimy, zależy od kantoru z którego korzystamy. Ja od niedawna korzystam z kantoru online Amronet i właściwie na każdej transakcji oszczędzam kilka procent. A jak zdecyduję się na wymianę społecznościową to wynik bywa jeszcze lepszy.

  • marinna data dodania: 2019-01-12 00:40:16

    Jakiś koszt wymiany waluty ponosi się zawsze, ale np. na Gieldawalut.com zamiast spreadu jest nim prowizja. Regulamin gwarantuje (i w praktyce tak jest),że ona nigdy nie przekracza 0,2%, natomiast walutę można kupić po kursie rynkowym i to się opłaca. Platforma też posiada szereg funkcjonalności jakich nie mają kantory tradycyjne.

  • magnol111 data dodania: 2018-10-30 21:41:35

    Walutę kupuję o kursie bardzo zbliżonym do średniego rynkowego- Amronet idealnie nadąża za sytuacją na rynku i wycenia chyba najkorzystniej. Zajrzyjcie to się przekonacie.

  • Parkin data dodania: 2018-10-12 00:25:48

    Najmniej płacę gdy wymieniam przez Pluskantor.pl, w zasadzie wymieniam już tylko tutaj- właśnie dlatego. Kantor ten w ogóle prowizji nie pobiera, spread- dosłownie grosze.

  • Atos data dodania: 2018-09-12 09:31:00

    Tyle ile sobie wynegocjujemy:) Przynajmniej tak to działa na Gieldawalut.com, gdzie można skorzystać z opcji wymiany społecznościowej i cenę negocjować.

  • Lutwin data dodania: 2018-07-25 15:49:58

    To ile się płaci zalezy teraz w dużej mierze od nas samych bo mamy wybór kantorów- i stacjonarne i internetowe. W Internetowym płacimy najmniej za przewalutowanie, jestem pewien, bo regularnie kupuję EUR przez Amronet. Żaden tradycyjny kantor jak do tej pory tak korzystnie nie wyceniał EUR.

  • annasza data dodania: 2018-06-26 13:41:47

    To ile płacę, zależy od tego gdzie kupuję walutę. Najmniej wychodzi mi przez internetową platformę gieldawalut.com, niemal po kursie rynkowym kupuję EUR- różnica pomiędzy średnim forex a ich kursem sprzedaży nie sięga nawet grosza.

  • MajaKampa data dodania: 2018-06-14 21:39:58

    Nic dodać nic ująć. Amronet nawet w zestawieniu z internetową konkurencją świetnie wypada jeśli chodzi o wycenę, a wspomnę też że na funkcjonalności kantoru także się nie zawiodłam.

  • Sefcik data dodania: 2018-05-27 22:48:10

    Owszem, wspomniane lokalizacje nie sprzyjają temu by kantor dawal dobre ceny, a mimo to i tak wyjdzie na swoje. Chociaż internetowe, tańsze też bo klient który ma trochę rozeznania wymienia bezgotówkowo. Ja od lat korzystam z Amronet, zaczęło się od okazjonalnej wycieczki, a teraz w biznesie często kupuję walutę w amronecie i korzystnie na tym wychodzę.

  • a.zięba data dodania: 2018-05-21 01:16:37

    W takich miejscach jak dworce, lotniska i ogólnie wszędzie gdzie często przewijają się turyści, fatalna wycena w kantorze jest do przewidzenia. Ja moge polecić Ci Gieldawalut.com, problem niekorzystnych przewalutowań mam dzięki tej platformie z głowy.

  • Boss data dodania: 2018-05-16 22:42:28

    Masakra! Pluję sobie w brodę i jestem wściekly, dziś na lotnisku kupiłem o 55 gr drożej niż się spodziewałem, przewalutowanie dotyczyło GBP na PLN, spread paskudny. Zacząłem zaraz po powrocie do domu rozglądać się po internetowych kantorach, chyba Amronet najlepiej wypada tak jak patrzyłem i liczyłem sobie. Bym zaoszczędził 350 zł lekką ręką, a dałem się nabrać na kasę. Będę wdzięczy na wszelkie opinie o tym kantorze, pilna sprawa, w czerwcu znów wyjeżdżam na miesiąc.

  • Panko data dodania: 2018-04-25 22:09:35

    Jedynym kosztem jaki ponoszę gdy kupuję walutę jest prowizja, poniżej 0,2 %. Kursy jakie oferuje gieldawalut.com swobodnie ten koszt zresztą rewanżują. Jak kupowałem niedawno 1000 EUR, zapłaciłem o ponad 220 zł mniej niż w kantorze u nas w Zgierzu.

  • Radziu77 data dodania: 2018-04-10 21:57:03

    Choć widziałem w wielu kantorach atrakcyjne kursy,z prowizją już nie było tak super, natomiast pluskantor.pl jej nie pobiera i nawet jak minimalnie kurs wydaje się mniej atrakcyjny, to dzięki temu finał transakcji jednak bardziej korzystny. Kantor bardo uczciwy.

  • Introwertyk32 data dodania: 2018-03-27 23:25:11

    Przywykłem już że koszt moich przewalutowań to ok 0,2% jak od dłuższego czasu kupuję walutę w Pluskantor.pl przez internet. W stacjonarnym było znacznie drożej.

  • aivar66 data dodania: 2018-03-17 23:32:16

    Najkorzystniej zawsze kupuję w Amronet.pl. Porównywałem nie raz. Od kiedy można korzystać z cashback ten kantor nie ma sobie równych

  • Rasmus data dodania: 2018-03-13 22:03:14

    Ja kupuję tylko CHF, płacę o co najmniej 20 groszy mniej na jednostce niż w banku. Z tym że kupuję bezgotówkowo przez Gieldawalut.com. Kantor internetowy to na daną chwilę najtańszy wariant.

  • nurek data dodania: 2018-03-06 00:59:42

    Ja lecę na pewniaka;) Od kiedy kupuję walutę na Amronet.pl nigdy się nie zastanawiam ile zapłacę, po prostu marża 0,2% jest stała i nie mam co się martwić kosztami

  • Rozen data dodania: 2018-02-27 01:31:31

    Zwykle sprawdzam na stronie pluskantor.pl rezultat przewalutowania w danej chwili, najczęściej spread wynosi tu ok 2 gr, więc naprawdę mało, mogę zresztą zarówno poczekać na lepszy moment jak i wyliczyć dokładnie swoją wymianę kalkulatorem walut na zasadzie symulacji transakcji.

  • nadrAnna data dodania: 2018-02-23 21:55:48

    No faktycznie, jakoś intuicyjnie wybierałam w sumie, może też przyjazny design strony- zdecydowałam się na Gieldawalut.com, na pewno nie żałuję. Dobrze się zapowiada współpraca, na razie 2 przewalutowania, bardzo szybkie, z przelewami tego samego dnia już zaksięgowanymi na koncie w banku:)

  • ania33 data dodania: 2018-02-12 00:54:17

    trudno wybrać:D wszystkie są fajne

  • marantus data dodania: 2018-02-05 01:34:17

    Na tyle długo realizuję swoje przewalutowania biznesowe przez Amronet, że ten kantor szczególnie mogę polecić i dlatego, że o taki kurs jak u nich trudno u konkurencji i ze względu na łatwość oraz szybkość przelewów do wszystkich banków.

  • pyshałek data dodania: 2018-01-23 21:18:17

    Pierwszym kantorem online z którego korzystałem był Pluskantor.pl, zacząłem jakoś wiosną ubiegłego roku, równorzędnie wymieniałem kilka razy przez platformę bankową, ale e-kantor okazał się lepszy. Płacę za przewalutowanie jeszcze mniej:)

  • Czarcik data dodania: 2018-01-16 22:51:43

    Mnie także zainteresowała ta platforma- gieldawalut.com. Z tego co się dowiedziałem nie ma u nich kłopotu z formalnościami dla firm, np. fakturami za usługi. A kolega niedawno tam się zarejestrował i chwali również kursy oraz sprawność transakcji.

  • Krzysiek j data dodania: 2018-01-09 20:04:39

    Z e-kantorów Amronet najbardziej mnie przekonuje, mimo że nie jest jedynym jaki wypróbowałem, ten jednak osługę ma najlepszą, żadnych niejasności od strony merytorycznej czy technicznej. Na pewno mogę polecić, miejsce sprawdzone i pewne.

  • Mielczarek data dodania: 2018-01-02 21:48:29

    Nie wymieniałem jeszcze na Gieldawalut.com, choć brzmi ciekawie:) Zajrzałem nawet na stronę, rabat na cały miesiąc też zachęcający. Zamierzam przetestować przy najbliższej potrzebie zakupu USD.

  • ulver data dodania: 2017-12-28 22:29:06

    Dziś, dokładnie dziś wymienilem za darmo, bez żadnego spreadu na Pluskantor.pl. To była moja pierwsza transakcja, tak jak deklaruje firma - promocyjnie po kursie rynkowym. Wam dziękuję za namiar:)

  • Marcin data dodania: 2017-12-23 19:11:29

    Z tego co dowiedziałem się od kolegi, który ma właśnie konto na Gieldawalut.com prowizja przez pierwszy miesiąc jest niższa niż 0,2% bo dostaje się aż 80% zniżki.

  • lukas data dodania: 2017-12-11 23:41:15

    Nie martwię się tym ile dziś czy jutro zapłacę za przewalutowanie. Bo wiem ile:) Gieldawalut.com pobiera tylko stałą prowizję 0,2% i to jest wszystko, nic mnie nie zaskoczy.

  • Patryk J data dodania: 2017-12-06 20:15:51

    Nie byłem w stacjonarnym kantorze już przez parę lat i nie sądzę abym sie tam wybierał skoro z Amronet mogę korzystać gdziekolwiek i w każdej chwili, co nie wiąże się z dodatkowymi kosztami a wręcz je obniża. Pozdrawiam.

  • promeks data dodania: 2017-11-30 23:21:09

    Płacę bardzo mało ponieważ wymieniam online na Gieldawalut.com. Prowizja 0,2% pomniejszona o zwrot 20% w ramach cashback.

  • Paanorama data dodania: 2017-11-29 00:03:43

    Nie mam czasu chodzić po kantorach i sprawdzać "ile dziś zapłacę" kiedy potrzebuję po prostu mieć przewalutowane środki. Szybciej mogę sprawdzić wycenę na Pluskantor.pl i jeśli OK to wymienić w dobrym momencie. Praktyczniej bez dwóch zdań.

  • dorcia34 data dodania: 2017-11-21 21:33:21

    Kilka lat współpracy z Amroentem przekonało mnie do tego kantoru i na pewno nadal będę korzystać z Amronet.

  • jadge data dodania: 2017-11-08 14:23:39

    Bardzo wiele korzyści odkryłam w wymianie walut na Gieldawalut.com. Najlepsza jest opcja dodatkowego oszczędzania pieniędzy poprzez cashback.

  • Andros333 data dodania: 2017-10-31 22:39:24

    Ze swojej strony mogę polecić bardzo dobry kantor online Pluskantor.pl, który ma najlepszą ofertę na rynku. Kursy są bardzo atrakcyjne, a transakcje są przeprowadzane bardzo szybko, dzięki czemu przeliczone pieniądze dostajemy bardzo szybko bez żadnych problemów.

  • Paweł data dodania: 2017-10-17 22:37:01

    O tym, że wymiana waluty przez net jest tańsza od paru lat dobrze wiem:) Natomiast wspomniana Gieldawalut.com jest o tyle dobra, że została przystosowana do mobilnych sprzętów, więc nie muszę mieć nawet komputera w zasięgu żeby wymienić tam walutę, zwykły smartfon mi wystarcza.

  • Dorian data dodania: 2017-10-11 22:14:10

    Na platformie Gieldawalut.com warto przewalutować każdą sumę. Taniej niż w banku czy zwykłym kantorze jest zawsze:)

  • Winslet data dodania: 2017-10-03 21:07:38

    Kolega ma rację, Pluskantor jest godny polecenia. Dodam, że również z uwagi na błyskawiczne finalizowanie transakcji.

  • Adrian data dodania: 2017-09-30 15:19:00

    Ze wszystkich kantorów internetowych moim ulubionym jest Pluskantor.pl, który ma w ofercie genialne kursy, a także zerowy spread do kwoty 5000. Super sprawa!

  • delphi data dodania: 2017-09-15 15:29:01

    Wymieniając na Gieldawalut.com płacę za pzewalutowanie baaaardzo mało bo zaledwie 0,2%. Przy dużym obrocie w ciągu miesiąca otrzymałem jeszcze rabat.

  • dolomd data dodania: 2017-09-13 22:25:17

    Jak parę lat temu zainteresowałem się tematem, znalazłem Amronet, do dziś korzystam z usług tego kantoru. Mam pewność co do jakości obsługi i tego, że wymiany odbywają się bezpiecznie.

  • Anna L data dodania: 2017-08-23 23:58:51

    Zainteresowała mnie wspomniana w komentarzach platforma Gieldawalut.com. Porównywałam kursy w necie i ta firma wypada bardzo dobrze. Na razie założyłam konto żeby przetestować i móc z rabatem przewalutować pierwsze srodki;)

  • adi1984 data dodania: 2017-08-16 22:56:29

    Najbardziej odpowiada mi wymiana waluty online w Pluskantor.pl. Bez prowizji przy bardzo atrakcyjnej wycenie. Do mojego banku mam też darmowe przelewy.

  • karolexrex data dodania: 2017-08-06 22:13:56

    Korzystam głównie z platform wymiany walut, wybieram te które są tanie i bezpieczne, teraz od miesiąca na Gieldawalut.com kupuję EUR dla firmy, myślę ża warto tu na dłużej, nawet FV otrzymuję.

  • koleszzzka data dodania: 2017-07-31 23:00:28

    Założyłem sobie niedawno konto w Pluskantor.pl właśnie. Z rabatem 80% dokonałem pierwszej wymiany.

  • Ewwa data dodania: 2017-07-18 20:56:11

    Spread walutowy około 40 gr! taki koszt jest w pobliskim kantorze, natomiast w internetowym Pluskantor.pl to zaledwie ułamki grosza. Oczywiste zatem, że wolę wymieniać kasę w necie.

  • rawpol34 data dodania: 2017-03-31 22:26:47

    Dzięki e-przewalutowaniu w Amronet obniżyłem raty swojego kredytu. Dzięki tej oszczędności mam szansę odłożyć pieniądze i spłacić wcześniej uciążliwe zobowiązanie.

  • lucaT data dodania: 2017-03-30 21:08:46

    Najniższe opłaty są w internetowych kantorach. Np. 0,2% prowizji zamiast spreadu przy znacznie korzystniejszym kursie. Dlatego bardzo chętnie wymieniam ostatnio przez Amronet. No i mogę od razu z kantoru wypłacać na dowolne konto, dzięki czemu oszczędzam czas.

  • liwia data dodania: 2017-02-09 22:55:52

    E-kantory to świetna opcja aby obniżyć koszty wymiany waluty, a wygoda i szybkość transakcji nieporównywalna.Do tego akcje promocyjne czy nawet możliwości dodatkowego pozyskania środków- ja np.biorę udział w programie partnerskim Amronet. Nie ponoszę także kosztu spreadu.

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Październik 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Reklama:
Ostatnio dodane
  • Praca 2017-03-14 11:24:54

    Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

    więcej
  • Praca 2017-03-13 13:44:55

    Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

    więcej
  • Praca 2017-03-13 09:53:15

    Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

    więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 18 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Jechał motorem mając prawie 3 promile alkoholu w organiźmie Następny artykuł

Jechał motorem mając prawie 3 promile alkoholu w organiźmie »