Strona główna
niedziela, 24 czerwca 2018 r.
imieniny obchodzą: Danuta, Jan
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 04 maja 2017

Strona główna » Aktualności » Finał projektu „Eko znaczy Kocham”

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Wojciech Kałużny Laryngolog

pełne dane
reklama

Finał projektu „Eko znaczy Kocham”

10 kwietnia w Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu odbył się finał projektu „Eko znaczy Kocham”. Akcja była prowadzona od października przez pięcioro absolwentów gimnazjum nr 2 w Zgierzu, aktualnie uczniów zgierskich i łódzkich liceów. Organizatorzy z dumą mogą powiedzieć, że wszystkie założone cele zostały osiągnięte.

 
Głównym celem projektu było podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży ze zgierskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Licealiści realizowali to zamierzenie poprzez przeprowadzanie bezpłatnych warsztatów dla uczniów ze zgierskich placówek. Napisali je sami, łącząc edukację proekologiczną z innymi dziedzinami życia - sportem, sztuką, informatyką, a nawet teatrem.
 
Chociaż liczenie uczestników projektu jeszcze trwa i nie można podać oficjalnych wyników, wstępne informacje cieszą nie tylko licealistów. Do akcji przystąpiło minimum 19 placówek, a z warsztatów skorzystało co najmniej 600 dzieci.
To była dla nas przede wszystkim zabawa, ale i nauka. Wspaniale, że mogliśmy przekazać dzieciakom nasza wiedzę, ale my nauczyliśmy się od nich o wiele więcej - przyznają organizatorzy.
 
Jednak warsztaty to nie jedyna akcja działalność grupy. Drugim, bardzo ważnym celem było dotrzeć do jak największej liczby osób w internecie. To również się udało! Dotarliśmy łącznie do ponad 30 tysięcy osób z Polski i zagranicy! - chwalą się licealiści. Kolejne akcje odbyły się podczas finału projektu w Centrum Kultury Dziecka. - Tego dnia działo się wiele. Zainicjowaliśmy akcję sadzenia roślin - wszystkim przybyłym wręczyliśmy kwiaty, które nie tylko mogą upiększyć przydomowe ogródki, ale też realnie wspomóc miejski ekosystem. - tłumaczy lider projektu Adrian Pal. Dyrektorzy szkół i nauczyciele mogli także wysłuchać konferencji podsumowującej działania grupy, skosztować smaczny eko-poczęstunek, obejrzeć galerię prac najmłodszych uczestników warsztatów.
 
Główną atrakcją tego dnia był konkurs wiedzy o ochronie środowiska. Wzięli w nim udział uczniowie zgierskich gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Zgierzu. Wszyscy wykazali się ponadprzeciętną wiedzą. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody, między innymi sprzęt elektroniczny, puzzle i gry planszowe, książki i akcesoria sportowe.

czytano: 571 razy

źródło: wirtualnyzgierz.pl

Reklama:

Czytaj także:


Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 0

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Czerwiec 2018 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 15 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Żylaki i sposoby ich leczenia (artykuł sponsorowany) Następny artykuł

Żylaki i sposoby ich leczenia (artykuł sponsorowany) »