Strona główna
piątek, 27 kwietnia 2018 r.
imieniny obchodzą: Sergiusz, Teofil
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 10 maja 2017

Strona główna » Aktualności » Spotkanie z architektem – w jaki sposób się do niego przygotować? (artykuł sponsorowany)

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Fit Club

 • ul. Aleksandrowska 24
 • 95-100 Zgierz
 • tel. 664 940 550

pełne dane
Fit Club
reklama

Spotkanie z architektem – w jaki sposób się do niego przygotować? (artykuł sponsorowany)

Niezależnie od tego, czy chcemy zamówić projekt indywidualny domu, czy chcemy kupić projekt gotowy, będziemy musieli spotkać się z architektem. W pierwszym przypadku w celu uzgodnienia szczegółów związanych z przyszłym domem, w drugim w celu adaptacji gotowego projektu. W jaki sposób powinniśmy przygotować się do takiego spotkania?
 
Oczywiście, na spotkanie możemy iść bez wcześniejszych przygotowań, ale zwykle na miejscu okazuje się, że architekt oczekiwał od nas przekazania jakichś dokumentów czy dokładnego przedstawienia naszych wymagań, nad którymi wcześniej się nie zastanawialiśmy. Podpowiadamy, o czym pamiętać przed spotkaniem się z architektem.
 
Zbierz potrzebne dokumenty
 
Przede wszystkim powinniśmy zadbać o dokumenty takie jak mapa geodezyjna działki oraz decyzja o warunkach zabudowy albo wyrys lub wypis z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, które pomogą w przyszykowaniu lub adaptacji projektu. Także pomocnym dokumentem będzie wypis z rejestru gruntów. Unikniemy wtedy problemu, gdy projekt nie będzie mógł zostać zrealizowany ze względu na przyczyny formalne.
 
Sprawdź dostępność mediów
 
Do przygotowania projektu domu przyda się też informacja o dostępności mediów, w tym wody i kanalizacji, prądu, gazu. Dane te pomogą architektowi między innymi w dobraniu najlepszego sposobu ogrzewania i przygotowaniu innych rozwiązań dla budynku.
 
 
Zastanów się nad tym, czego oczekujesz
 
Na spotkanie z architektem warto pójść po przemyśleniu, czego tak naprawdę oczekujemy. Wtedy fachowiec będzie mógł przygotować projekt domu czy też dopasować go też do naszych wymagań. Przemyślmy, jaka powierzchnia jest nam potrzebna, jaki styl architektoniczny nam odpowiada, czy zależy nam na wdrożeniu energooszczędnych rozwiązań, czy wolimy duże, otwarte przestrzenie, czy też te zamknięte. Oczywiście, to tylko kilka kwestii, które powinniśmy rozważyć.
 
Określ swoje możliwości finansowe
 
Jak przypominają nam doradcy z Pracownia-projekty.dom.pl - na koniec warto wspomnieć także o kwestiach finansowych. Zastanówmy się nad tym, jaką sumę będziemy w stanie przekazać na realizację naszych marzeń. Określmy, na jakie koszty możemy sobie pozwolić. Także warto przemyśleć kwestię późniejszych kosztów związanych z utrzymaniem domu. Gdy wybierzemy energooszczędne instalacje, wtedy na początku będziemy musieli wprawdzie zapłacić więcej za budowę i wyposażenie domu, ale potem uzyskamy atrakcyjne ceny jego utrzymania.
 
Wobec tego zanim umówisz się na spotkanie z architektem dotyczące projektu domu, zastanów się nad powyższymi kwestiami. Dzięki temu zostanie on przyszykowany tak, aby odpowiadał ci w pełni!
 
 
 
 

 

czytano: 678 razy

źródło: wirtualnyzgierz.pl

Reklama:

Czytaj także:


Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 0

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:

I nie ma linii tramwajowej 46

"Stowarzyszenie na rzecz Obrony Podmiejskiej Komunikacji Tramwajowej w Regionie Łódzkim" prezentuje ...

Zarejestruj się

Kalendarz wydarzeń

  Kwiecień 2018 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 9 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Finał projektu „Eko znaczy Kocham” Następny artykuł

Finał projektu „Eko znaczy Kocham” »