Strona główna
czwartek, 21 lutego 2019 r.
imieniny obchodzą: Eleonora, Lenka
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 07 grudnia 2017

Strona główna » Aktualności » 6 powodów dla których warto zastosować kurtyny paskowe (artykuł sponsorowany)

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

KM Szkolenia Krzysztof Kruczkowski

 • ul. Struga 13-21
 • 95-100 Zgierz
 • tel. 661 523 535

pełne dane
logo
reklama

6 powodów dla których warto zastosować kurtyny paskowe (artykuł sponsorowany)

Kurtyny wykonywane z pasów PCV zyskują coraz większą popularność w wielu gałęziach przemysłu. Ułatwiają ograniczanie kosztów utrzymania obiektu, ograniczają hałas, pomagają chronić wzrok w przez skutkami promieniowania ultrafioletowego i podczerwonego. Poznaj sześć powodów, dla których warto zastosować kurtyny paskowe w Twojej firmie.
 
Ograniczenie przeciągów
 
Pasy z folii PCV nie przepuszczają wody i powietrza. Dzięki temu kurtyny paskowe zapewniają dobrą ochronę przed przeciągami i wilgocią. Pasy zamocowane przy bramie wjazdowej lub oddzielające przyległe części hali zatrzymują podmuchy wiatru, zacinający deszcz czy przeciągi.
 
Podczas przechodzenia lub przejeżdżania przez kurtynę wózkiem widłowym odchyla się tylko część pasów. Pozostałe pasy wiszą prosto, zasłaniając otwór. Dzięki temu ochrona przed przeciągami jest zapewniona również, gdy przez kurtynę odbywa się ruch.
 
Ograniczenie utraty energii cieplnej
 
Elastyczne PCV, z którego są produkowane pasy, charakteryzuje się jednym z najwyższych pośród tworzyw sztucznych współczynnikiem oporu cieplnego. W praktyce oznacza to, że pasy PCV są dobrym izolatorem, czyli dobrze zatrzymują ciepło.
 
Dzięki tej właściwości pasy PCV są często stosowane jako bramy paskowe będące uzupełnieniem dla twardych bram mroźniczych.
 
Redukcja hałasu
 
Folia PCV skutecznie redukuje hałas poprzez wytłumianie i pochłanianie fal dźwiękowych. Kurtyny z pasów PCV często są stosowane jako obudowy dźwiękoizolacyjne, ekrany i osłony. Prawidłowo zamontowane kurtyny paskowe pozwalają ograniczać rozprzestrzenianie się hałasu.
 
Ochrona wzroku w procesie spawania łukiem elektrycznym
 
Pasy z folii spawalniczej posiadają dodatki, dzięki którym spełniając funkcję filtra promieniowania ultrafioletowego (UV) i podczerwonego (IR). Są stosowane do osłaniania i wydzielania stanowisk spawalniczych w celu ochrony wzroku i skóry osób nie biorących udziału w procesie spawania.
 
Wizualne oddzielenie przestrzeni
 
Pasy mogą być wykonane z bezbarwnej folii przezroczystej lub z folii kolorowej, nieprzezroczystej. Pasy kolorowe są wykonywane z tworzywa barwionego w masie, dzięki czemu kolor nie jest ścierany pod wpływem eksploatacji.
 
Pasy kolorowe najczęściej są stosowanie do wykonywania zasłon, gdy istnieje potrzeba wizualnego oddzielenia pomieszczeń.
 
Ten typ pasów nie jest polecany na kurtyny paskowe, przez które będą przejeżdżały wózki widłowe, ze względu na bezpieczeństwo eksploatacji. Przez nieprzezierną kurtynę nie widać nadjeżdżającego wózka widłowego, który może stanowić zagrożenie dla osób znajdujących się po drugiej stronie przegrody.
 
Możliwość zastosowania w obszarach zagrożonych wybuchem
 
W obszarach zagrożonych wybuchem, takich jak lakiernie proszkowe, młyny, magazyny środków chemicznych czy laboratoria zastosowanie znajdują pasy z folii antystatycznej. Na ich powierzchni nie gromadzą się ładunki elektrostatyczne. Dzięki temu nie ma ryzyka przeskoku iskry pomiędzy wstęgami.
 
Ten typ pasów znajduje również zastosowanie w zakładach produkujących układy elektroniczne oraz w serwerowniach.
 
Po więcej informacji na temat kurtyn paskowych zapraszamy na stronę internetową http://kurtynypcvpaskowe.pl/

czytano: 889 razy

źródło: wirtualnyzgierz.pl

Reklama:

Czytaj także:


Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 0

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Luty 2019 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 19 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Jak leczyć reumatyzm i łagodzić jego objawy? (artykuł sponsorowany) Następny artykuł

Jak leczyć reumatyzm i łagodzić jego objawy? (artykuł sponsorowany) »