Strona główna
poniedziałek, 27 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Amanda, Julian
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 23 maja 2018

Strona główna » Aktualności » Prowadzisz gospodarstwo rolne? Przeczytaj, z jakiej taryfy powinieneś korzystać oraz czy nie przepłacasz za prąd?

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Figmar - Maria Figlarek

 • Rozalinów 15
 • 95-002 Smardzew
 • tel. 500 069 064

pełne dane
reklama

Prowadzisz gospodarstwo rolne? Przeczytaj, z jakiej taryfy powinieneś korzystać oraz czy nie przepłacasz za prąd?

Gospodarstwa rolne często przepłacają nawet o 40 proc. za prąd. Najprostszym wyjściem z sytuacji wydaje się zmiana taryfy, ale jak się okazuje, w praktyce jest to zadanie bardzo trudne. Czy w takim razie rolnik ma w ogóle szansę realnie zaoszczędzić na rachunkach za prąd? Na szczęście tak. W poniższym tekście staramy się przybliżyć to rozwiązanie. 

Rolnik - kto to jest?

Wybór taryfy dla gospodarstw rolnych często jest trudny, bo jest narzucany odgórnie przez Operatora Systemu Dystrybucji. W efekcie rolnik musi zmierzyć się, z jednej strony z rygorystycznym regulaminem dotyczącym przyznawania taryfy przez OSD, a z drugiej strony z realnym stanem rzeczy - na co i w jakiej ilości zużywany jest prąd. I tu zaczyna się problem - interpretacje urzędników są różne z powodu luki prawnej - definicja nie określa precyzyjnie, kim jest rolnik. 

W rezultacie, jedni interpretują, że rolnik ma taryfę G ale płaci jak za C, inni że ma taryfę G i płaci jak G, a jeszcze inni że ma taryfę C i płaci jak biznes. Teoretycznie wybór taryfy zależy od rodzaju działalności prowadzonej w gospodarstwie, ale tu właśnie czekają na rolnika schody w postaci decyzji dystrybutora, który narzuca mu rodzaj taryfy lub nie wyraża zgody na jej zmianę. To samo dzieje się w przypadku gospodarstw rolnych w okolicach Zgierza. 

Po prostu najtańszy prąd

Ze skutecznym rozwiązaniem biurokratycznych problemów przychodzi sprzedawca energii, który oferuje znaczne obniżenie rachunków za prąd w gospodarstwie rolnym, bez konieczności zmiany taryfy. 

Jeżeli zdecydujesz się na zakup prądu od poprostuenergia.pl, to nawet gdy OSD nie zgodzi się na zmianę taryfy z C na G, to i tak jako rolnik zapłacisz dużo mniej. Jak to możliwe? 

Po prostu prąd w taryfie C jest u tego sprzedawcy najtańszy w porównaniu z każdym innym sprzedawcą na rynku.

Jeżeli prowadzisz gospodarstwo rolne, np. w okolicach Zgierza, zmiana sprzedawcy prądu na takiego, który oferuje najbardziej konkurencyjne stawki na rynku dla taryfy C to zwyczajnie czysty zysk dla gospodarza. Jeżeli do najniższej ceny za 1 kWh dodasz całkowity brak opłaty handlowej - z reguły u wielu sprzedawców wysoki - to dla taryfy C po podliczeniu zużycia prądu w gospodarstwie rolnym, w taryfie C zaoszczędzisz od 35 do 50 proc. w skali roku.

 

Nowoczesna obsługa

 

Wartością dodatkową jest fakt, że na poprostuenergia.pl możliwe jest podpisanie umowy on-line, formalności załatwiają za klienta osobiści konsultanci oraz - co równie ważne dla zapracowanego rolnika - umowę można podpisać bez konieczności wychodzenia z domu. Jeżeli interesuje Cię takie rozwiązanie, po najniższej rynkowej cenie za prąd, to skorzystaj z tego, które oferuje nowoczesna firma zajmujące się sprzedażą energii. 

czytano: 3298 razy

źródło: wirtualnyzgierz.pl

Reklama:

Czytaj także:


Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 1
 • doradca od energii data dodania: 2019-01-25 00:27:39

  Rolniku, na dom, mieszkanie jest taryfa G np G11 tylko na cele mieszkaniowe, prywatne, konsumenckie. A na gospodarstwo rolne bo to twoja praca z której otrzymujesz zarobek jest taryfa zarobkowa (biznesowa, przemysłowa) C np C12A, lub C11 dla tych co nie potrafią policzyć godzinowego profilu zużycia. Więc o Jezus, Maria trzeba zrobić z tym porządek. Uważam, że rolnicy muszą być na taryfie C (biznesowej) na części z której mają zarobek, czyli na gospodarstwie, a na dom drugi licznik na taryfie G. Mamy teraz fundusz rekompensat (4mld złotych ze sprzedaży praw do emisji CO2) i nie zgadzam się aby te dopłaty poszły na świnie czy krowy itp, które są biznesem rolników, którzy z tego czerpią zyski, żeby nie okazało się że ludziom w mieszkaniach podniosą ceny za prąd bo rolnicy kombinują jak płacić mniej za prąd. Więc rolniku chcesz być uczciwy, zamontuj drugi licznik na taryfie C12A na gospodarstwo, podpisz umowę z niską ceną za energię czynną MWh (to jest 1000kWh) z niską lub 0pln opłatą handlową miesięczną, aby płacić mniej wpisz w umowie z elektrownią minimalną moc umowną kW, bo od tego zależą miesięczne opłaty, taką aby było odpowiednie zabezpieczenie w Amperach do twoich urządzeń.

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Maj 2019 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 10 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
PIT-28 – wszystko, co musisz wiedzieć (artykuł sponsorowany) Następny artykuł

PIT-28 – wszystko, co musisz wiedzieć (artykuł sponsorowany) »