Strona główna
sobota, 4 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Aurelia, Malwina
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 16 maja 2019

Strona główna » Aktualności » Fotografia ślubna, czyli jak wybrać idealnego fotografa? (artykuł sponsorowany)

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Hotel Diament

pełne dane
hotel diament
reklama

Fotografia ślubna, czyli jak wybrać idealnego fotografa? (artykuł sponsorowany)

Wybór fotografa na wesele to jeden z najważniejszych elementów przygotowań do ślubu. Pary młode oczekują, że fotograf ślubny wykona zlecenie profesjonalnie i z najwyższą starannością. Liczą na doświadczenie, kreatywność, indywidualne podejście do klienta oraz umiejętność wyczucia chwili i sprawne oka fachowca. Przed decyzją o wyborze fotografa chcą poznać jego dorobek, zobaczyć zdjęcia ślubne i dowiedzieć się, jaki jest styl jego pracy. To gwarancja, że zdjęcia z najważniejszego dnia w ich życiu będą ich cieszyć przez długie lata. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi firma jabuszko.com.pl.

Pasja fotografowania

Zawód fotografa ślubnego wymaga wszechstronności. To połączenie fotografii reporterskiej, portretowej i artystycznej. Do jego wykonywania potrzeba nie tylko rzemieślniczej fachowości, ale też artystycznego zacięcia, dobrej kondycji i organizacji pracy. Podczas przygotowań, ceremonii ślubnej i wesela głównym obiektem zainteresowania fotografa jest oczywiście para młoda, ale równie ważni są gości weselni i wszystkie wydarzenia, które mają miejsce tego dnia. Osobnym tematem jest sesja plenerowa. Szczególnie ważne jest tu indywidualne podejście do bohaterów reportażu, pokazanie na zdjęciach ich charakterów, zainteresowań i stylu bycia.

Poznajmy się

Tak pracuje jabuszko.com.pl. Współpraca par młodych z fotografem najczęściej rozpoczyna się od wspólnej rozmowy, podczas której wzajemnie się poznają. Często przechodzą wówczas na "ty". Skrócenie dystansu pomaga we współpracy. To dobry moment na sprecyzowanie oczekiwań dotyczących tego, na których etapach ślubu i wesela fotograf będzie obecny, co ma znaleźć się na zdjęciach, na jakie elementy zwrócić uwagę, a jakich unikać. Podczas spotkania warto od razu ustalić liczbę zdjęć, które złożą się ślubny reportaż, miejsce i wstępny termin wykonania zdjęć plenerowych i czas wykonania całego zlecenia. To także etap, by fotograf poznał charakter i usposobienie młodej pary. Z pewnością zaprocentuje to dobrym reportażem ślubnym.

Wszystko, co najważniejsze

W zależności od indywidualnych ustaleń, w dniu ślubu fotograf zaczyna pracę zwykle od "przygotowań". Najważniejszym elementem jest oczywiście ceremonia ślubna, podczas której zwraca uwagę na parę młodą, ale też gości weselnych. Fotografuje emocje ludzi, ich reakcje i wzruszenia. Pilnuje, by w kadrach znalazła się najbliższa rodzina i przyjaciele. Podczas wesela lub uroczystego obiadu, głównym tematem są ludzie, ale dobrze, jeśli nie zabraknie zdjęć oddających charakter miejsca, w którym odbywa się impreza. Fotograf ślubny powinien być obecny podczas wszystkich najważniejszych punktów programu. W przypadku tradycyjnych wesel opuszcza zabawę krótko po oczepinach.

Plener, czyli wisienka na torcie

Plener ślubny odbywa się zwykle w innym dniu, po uroczystościach weselnych. Miejsca wykonywania zdjęć powinny być ustalone wspólnie, warto jednak opierać się na wskazówkach fotografa. Jabuszko.com.pl ma w tych sprawach spore doświadczenie. Podobnie jest podczas samej sesji plenerowej, podczas której kształt poszczególnych ujęć powinien zależeć w głównej mierze od fotografa. Po zakończeniu pracy z parą młodą firma przystępuje do pracy nad wyborem kadrów oraz obróbką graficzną zdjęć, które wejdą w skład reportażu ślubnego. Ostateczny kształt reportażu zależy oczywiście od pary młodej.

czytano: 1509 razy

źródło: wirtualnyzgierz.pl

Reklama:

Czytaj także:


Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 1
 • Jabuszko data dodania: 2019-05-16 15:22:45

  jeżeli piszecie o danym fotografie to po pierwsze, dobrze jest najpierw spytać fotografa o zgodę i nie robić błędów związanych z nazwą firmy i strony.... Firma to Jabuszko a nie Jabluszko

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Lipiec 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 18 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Zegarki z klasą – dla prawdziwych mężczyzn (materiał partnera) Następny artykuł

Zegarki z klasą – dla prawdziwych mężczyzn (materiał partnera) »