Strona główna
środa, 5 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Emil, Karolina
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 19 maja 2020

Strona główna » Aktualności » Długotrwałe bezrobocie – poznaj jego przyczyny

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Specjalistyczne Centrum Medyczne "Wamed"

pełne dane
reklama

Długotrwałe bezrobocie – poznaj jego przyczyny

Pierwszym chwilom poszukiwania pracy towarzyszy często entuzjazm i optymizm. Z każdym kolejnym dniem one maleję, a pojawia się zniechęcenie i frustracja. Ogłoszenia przeglądane są coraz rzadziej, a w wielu przypadkach poprzeczka aspiracji i oczekiwań sukcesywnie opada w dół. Dlaczego tak długo jesteś na bezrobociu?
 

Nieuważnie czytasz ogłoszenia

Oferty pracy publikowane np. w serwisie internetowym Pracuj.pl jasno precyzują, jakich kandydatów potrzebuje pracodawca w danym momencie. Jeśli nie spełniasz określonych przez niego kryteriów, nie miej nadziei na zdobycie posady.
Ogłoszenia o poszukiwaniu pracowników czytaj uważnie i nie odpowiadaj na każde z nich. Zasypywanie rynku setkami aplikacji nie jest dobrą praktyką. Skup się jedynie na ofertach, z których jasno wynika, że proponowana w nich praca w pełni pokrywa się z Twoimi kompetencjami i odpowiada Twoim oczekiwaniom.
 

CV i List Motywacyjny nie prezentują dobrego kandydata

Dokumenty aplikacyjne to wizytówka, która jako pierwsza informuje rekrutera o tym, z jakim kandydatem ma on do czynienia. Jeśli w swoim CV i Liście Motywacyjnym nie przedstawisz swoich atutów, nie zdecyduje się on na bliższe poznanie Ciebie i Twoich kompetencji. To niemal pewne, że zostaniesz odrzucony już w pierwszym etapie rekrutacji.
Pisząc swoje CV i List Motywacyjny zadbaj o to, by mówiły one o kandydacie dobrze przygotowanym do pełnienia określonych obowiązków, świadomym swoich kompetencji oraz tego, w jaki sposób może wykorzystać swoje umiejętności na rzecz nowego pracodawcy. Taką osobę rekruter chętnie zaprosi na spotkanie i rozmowę.
 

Idziesz na rozmowę bez przygotowania

Wielu kandydatów lekceważy bardzo ważny etap rekrutacji, jakim jest rozmowa o pracę. Samo zaproszenie na takie spotkanie traktują niemal jak pewność zdobycia posady. W efekcie robią kiepskie wrażenie na rekruterze, a ten odrzuca kandydata lekceważąco podchodzącego do obowiązków.
 

czytano: 378 razy

źródło: materiał partnera

Reklama:

Czytaj także:


Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 0

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Sierpień 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 21 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Praca dla studenta – jak szukać? Następny artykuł

Praca dla studenta – jak szukać? »