Strona główna
czwartek, 16 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Eustachy, Marika
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 29 maja 2020

Strona główna » Aktualności » Popularność kamperowych wyjazdów - skąd właściwie się bierze?

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Popularność kamperowych wyjazdów - skąd właściwie się bierze?

W dawno i słusznie minionych czasach PRL na wyjazdy kamperowe mógł sobie pozwolić jedynie co dwudziesty Polak. Powodem nie były jednak zakazy czy kwestie finansowe, ale brak dostępności takich samochodów, które na zachodzie święciły triumfy już od lat siedemdziesiątych. Dopiero na początku XXI wieku wyjazdy kamperami i przyczepami campingowymi stały się w Polsce bardzo powszechne. Obecnie dostęp do takiej formy wypoczynku jest bardzo łatwy i nawet nie trzeba kupować specjalnego auta. Wystarczy je po prostu wypożyczyć.

 

Swoboda i więcej swobody

Za rosnące trendy popularności kamperowych wyjazdów odpowiada to, co jest w nich najlepsze, a więc pełna swoboda, brak ograniczeń, absolutna elastyczność. To sami turyści decydują, gdzie i kiedy chcą jechać, co pragną zobaczyć i jak długo zatrzymają się w jednym miejscu. Dzięki coraz nowocześniejszym kamperom na przykład od http://www.xcamper.pl/ nie ma też konieczności bycia niejako "uwiązanym" do pól namiotowych albo campingowych. Przenośne toalety, małe prysznice oraz własne systemy pobierania wody (deszczówki) pozwalają na pełną niezależność w czasie podróży.
 

Niskie koszty wynajmu

Łatwość w dostępie do kamperów wynika też z faktu, że koszt wynajęcia pojazdu jest kilkakrotnie niższy niż nocleg w hotelu dla całej rodziny. A to pozwala zaoszczędzić pieniądze na inne atrakcje w czasie wyjazdu, rozrywkę dla dzieci czy miłe spędzenie czasu. Koszty wynajmu obejmują wypożyczenie kampera i jego ubezpieczenie; po stronie klienta pozostaje jedynie opłacenie paliwa we własnym zakresie. W zależności od umowy można też dokupić dodatkowe opcje, np. sprzątanie auta po zakończeniu wynajmu, co zwykle powinien zrobić sam klient.
 

Jechać może każdy

Do kierowania kamperem nie potrzeba żadnych dodatkowych uprawnień niż prawo jazdy kat. B. Trzeba jednak uważać za ciężar załadowanego pojazdu, który nie powinien przekraczać liczby określonej w dowodzie rejestracyjnym. Jeśli samochód zostanie przeładowany bagażami albo nawet liczbą pasażerów, w czasie kontroli drogowej może dojść do nieprzyjemności.
 

czytano: 229 razy

źródło: materiał partnera

Reklama:

Czytaj także:


Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 0

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Lipiec 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 21 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
Koronawirus - odroczenie spłaty kredytu Następny artykuł

Koronawirus - odroczenie spłaty kredytu »