Data dodania: 13 lutego 2013

Strona główna » Aktualności » O Zgierzu w „Europie dla aktywnych”

wielkość tekstu:A | A | AReklama:
for. Jakub Pyrzanowski - archiwum prywatne

O Zgierzu w „Europie dla aktywnych”

Dzięki staraniom Jakuba Pyrzanowskiego, mieszkańca Zgierza i studenta łódzkiej uczelni, a także ambasadora programu "Młodzież w działaniu", w ogólnopolskim kwartalniku "Europa dla aktywnych" na stronie nr 9 można znaleźć krótki tekst, którego głównym tematem jest Zgierz. Publikacja to duże wyróżnienie dla naszego miasta. 

 
„Europa dla Aktywnych” jest kwartalnikiem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (Eurodesk Polska). Stanowi połączenie dziennika informacyjnego, poradnika i gazety opinii. Porusza problematykę związaną z polityką młodzieżową Unii Europejskiej, edukacją międzykulturową, programami edukacyjnymi i informacją młodzieżową. Ponadto informuje o ciekawych inicjatywach, a także pomaga w tworzeniu dobrych projektów.
 
Z artykułu Kuby Pyrzanowskiego czytelnicy dowiadują się, że od prawie trzech lat w Zgierzu realizowane są projekty dofinansowywane z programu „Młodzież w działaniu”, m.in. EZG, Miasto po godzinach, Noc krótka, zaczyna się Sobótka, Pod Łowiczem na końcu wsi…, Młodzieżowy Bank Pracy, Klucz do równości, Ulica Alternatywna, Zatroper i wreszcie Zgrywalizacja. Ale zgierskiej młodzieży wciąż mało i w tym roku znów aplikują. Tym razem o dofinansowanie wymiany międzynarodowej z Rumunią i Grecją. Jakie jeszcze plany mają młodzi zgierzanie? Zapraszamy na dziewiątą stronę gazety:

http://www.eurodesk.pl/files/Europa_dla_Aktywnych_nr_10_zima_2013.pdf
 

czytano: 11794 razy

źródło: Agata Majewska

Reklama:

Czytaj także:

ZGRYWALIZACJA - kilkutygodniowa gra miejską połączoną z ...

1 sierpnia ruszył kolejny projekt Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich EZG w ramach Programu „Młodzież w Działaniu”. Organizatorzy proponują młodym zgierzanom ...
dalej

Młodzi organizujcie się!

banerUnia Europejska daje 45 mln złotych na realizację Waszych pasji! „Młodzież w działaniu” to program dla młodych i aktywny osób w wieku 13-30 lat chcących realizować ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 0

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej: