Data dodania: 24 września 2013

Strona główna » Aktualności » W lasach woj. łódzkiego trwa akcja szczepienia lisów

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Nevada Travel

pełne dane
www.nevadatravel.pl
reklama
fot. sxc.hu

W lasach woj. łódzkiego trwa akcja szczepienia lisów

9 września w lasach woj. łódzkiego rozpoczęła się jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. 

Jak informuje Roman Owecki, Łódzki Wojewódzki Lekarz Weterynarii wścieklizna jest śmiertelną chorobą zakaźną o ostrym przebiegu. Wywołuje ja wirus atakujący ośrodkowy układ nerwowy ssaków. Źródłem zakażenia są chore na wściekliznę zwierzęta dzikie i domowe. 
 
Akcja obejmuje obszar całego województwa z wyłączenie terenów zabudowanych oraz akwenów wodnych. Szczepienia obywają się za pomocą zrzutów z samolotów doustnej szczepionki zatopionej we wnętrzu przynęty - mieszance pokarmowej. Przynęta ma kształt kostki koloru zielono-brunatnego o  wymiarach 4x4x1,5 cm i o rybnym zapachu. Na 1 kilometr kwadratowy powierzchni przypada 20 takich dawek. Ponieważ w lasach woj. łódzkie przebywa obecnie dużo grzybiarzy, informujemy że kostki nie mogą być konsumowane przez ludzi, nie można ich zbierać lub przenosić. 
 
Akcja szczepienia potrwa do 13 października. W czasie jej trwania należy ograniczyć, w miarę możliwości, przebywanie w kompleksach leśnych osób oraz zwierząt im towarzyszących. Przypominamy przy okazji o konieczności corocznego szczepienia psów przeciwko wściekliźnie. 
 

czytano: 4137 razy

źródło:

Piotr Majewski
WirtualnyZgierz.pl

Reklama:

Czytaj także:

Widzisz agresywnego psa? Dzwoń do Straży Miejskiej

fot. Straż Miejska w ZgierzuOd końca kwietnia 2012 r. na wyposażeniu Straży Miejskiej w Zgierzu znajduje się aplikator do zdalnej iniekcji zwierząt na odległość. Urządzenie służy do usypiania zwierząt domowych i ...
dalej

Powstrzymaj zabijanie psów

 Ponad 2 mln psów jest brutalnie zabijanych każdego roku w Korei Południowej. Na specjalną prośbę naszego czytelnika przedstawiamy Państwu możliwość podpisania petycji mającej ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 3
  • WirtualnyZgierz.pl data dodania: 2013-10-14 15:30:11

    Zarko, dziękujemy za zwrócenie uwagi. Informacja została poprawiona :)

  • zarko data dodania: 2013-10-04 15:16:23

    Ach, poprawiliscie, że to o LISY chodziło? Protestuję przeciwko dezinformowaniu społeczeństwa! I wieszania lisów, pardon, psów na Poczcie Polskiej!

  • zarko data dodania: 2013-10-01 09:46:34

    Ja mam poważne pytania do p. red. Majewskiego: 1. W jaki sposób szczepione są LISTY? Czy najpierw listy są otwierane, bo jeżeli tak, to nasze prawa obywatelskie są łamane. 2. Co robią LISTY w LESIE? Teraz już wiem, dlaczego Poczta Polska jest tak niewydolna. Zamiast dostarczać listy, wywalają je do LASU!

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej: