Postulaty do Straży Miejskiej

Tutaj rozmawiamy tylko o Zgierzu!
Co warto zmienić? Co Ci się nie podoba? Zaproponuj, zasugeruj, wypowiedz się!

Postulaty do Straży Miejskiej

Postprzez zgierzan » 12 lis 2010, 10:45

1. Zadbać o porządek przed posesją przy ul. Popiełuszki 3, na której terenie znajduje się siedziba Straży Miejskiej.
2. Podjąć działania w celu usunięcia graffiti na budynkach /na początek wzdłuż ul. Długiej/– podstawy prawne można znaleźć
w Prawie Budowlanym,art.66.p.1.
3. Skierować na teren miasta piesze patrole celem egzekwowania porządku - z okien służbowych samochodów wiele nie widać.
4. Zakazać rozjeżdżania terenu parku miejskiego przez własne patrole zmotoryzowane, teren patrolować pieszo.
5. Nie kupczyć punktami karnymi za przekroczenia prędkości rejestrowane radarem miejskim.
6. Wyeliminować ruch samochodowy odbywający się na chodniku przed Bankiem Spółdzielczym, przy skrzyżowaniu ul. Długa,
Cezaka - strach tam przechodzić.
zgierzan
Rozglądam się

Re: Postulaty do Straży Miejskiej

Postprzez marcinbugalski.pl » 12 lis 2010, 11:47

dobre dobre...

w zakresie osiedla 650-lecia, gdzie mieszkam - dodałbym jeszcze:

7. skuteczne rozpędzanie zgromadzeń "Panów Hejnalistów" trąbiących hejnały na szklanych trąbkach z wątpliwej jakości zawartością w okolicach Sezamu i Hermesa
8. wyeliminowanie parkujących ze strefy przystanku autobusowego vis a vis Polo Marketu, oraz parkujących na chodniku przed punktami Foto przy Sezamie

i spoza osiedla, ale generalnie
9. zaprzestanie podwożenia członków rodzin na wydarzenia miejskie - wiem, to poważny zarzut, ale byłem świadkiem przywożenia radiowozem dzieci na zabawę do CKD na Rembowskiego... a ten kto to zrobił - już wie ;-) to było 29.10 na bal halloween...
Zapraszam na http://www.marcinbugalski.pl i http://www.facebook.pl/RADNY2.0

Marcin Bugalski
Kandydat do Rady Miasta Zgierza
osiedle 650-lecia => lista 21 => miejsce 13
marcinbugalski.pl
Rozglądam się

Postprzez Wieslaw66 » 13 lis 2010, 17:18

Następne propozycje:Reagowanie na parkujące na trawnikach pojazdy-kilkakrotnie widziałem przejeżdżające obok takich pojazdów saamochody SM i brak reakcji zasiadających w radiowozach f-szy.Następnie- reakcja na parkujących na terenie całego miasta samochodów na chodnikach w sposób uniemożliwiający pieszym na korzystanie z tych chodników przez pieszych/o matkach z wózkami dziecięcymi nie wspomnę.O tym,że f-sze SM nie zwracają uwagi na handlarzy gałęziami pod cmentarzami i konwaliami majowymi na terenie całego miasta nie ma co wspominać.
Wieslaw66
Bywalec

Postprzez Haasrode » 13 lis 2010, 17:38

Straz miejska powinna zostac zlikwidowana.Pozytkow zadnych a same koszty.
Patrole miasta powinny odbywac sie przy udziale loalnej policji,najlepiej w formie patroli pieszych bo z wozenia tylkow samochodami nic nie wynika.
Haasrode
Bywalec

Postprzez Kasza » 13 lis 2010, 20:39

Straż biznesowo-miejska tylko umie postawic przenosny fotoradar czy to szczawiska czy tez lodzkiej przy stacjonarym fotoradarze o0
Kasza
Rozglądam się

Postprzez adek » 14 lis 2010, 20:43

Był ostatnio wywiad w tv centrum na temat przydatności SM w naszym mieście. Tylko jedna pani stwierdziła, że SM jest potrzebna...nie potrafiła wprawdzie powiedzieć do czego...ale jednak potrzebna :D Moim zdaniem, lepiej by było uruchomić już ten radar na łódzkiej i zlikwidować SM...taniej by wyszło :P Bo w Łdz, to chociaż SM patroluje ulicę na piechotę...i reagują jak coś się dzieje, a nasi to nosa z samochodu nie wystawią...zimno im może...bo chyba się nie boją?
adek
Miastowy

Postprzez Haasrode » 24 lis 2010, 20:18

Strazy miejskiej polecam wycieczke w okolice dzikich "zarosli" na przeciwko szkoly nr. 12 i w poblizu nowych domow jednorodzinnych.
Pijane i rozwrzeszczane dzieciaki przesiadujace w tych krzakach to normalka.Ostatnio przytargaly skrzynki z piwem i urzadzily prawdziwa libacje,az strach wyjsc na spacer z psem bo butelki lataja a gowniazeria zachowuje sie agresywnie.
Haasrode
Bywalec

Postprzez Szymek Zgierz » 04 lut 2011, 14:13

To, że trzeba zlikwidowac SM w Zgierzu to jest jasne jak słoneczko w letnie południe.
Psy biegają bez smyczy po chodnikach przy blokach, SM ma to gdzies. Idac z psem na smyczy musze uzerac się z psami które notorycznie są bez smyczy i podbiegaja do mojego pupila,a wlasciciel czworonoga pali sobie papieroska w drzwiach od klatki. Ja nie bronie tego zeby pies nie pobiegał, ale mozna isc sobie do lasu i nawet pohasac z psem. Sam tak robie. Ale ostatnio zaczepil mnie lesniczy i powiedział że w lesie tez pies nie moze biegac bez smyczy, sprawdziłem w przepisach lesnych i rzeczywiscie. Niedługo bedzie zabronione posiadanie stworzenia merdającego ogonem. Ale przepis ten przyznaje - nie respektuje.
Ale do rzeczy, latem jak wiadomo nawet w nocy jest ciepło. Ale np. ja okno musze zamykac, bo bandy rozwscieczonych małolatów drze swoje buzki, ze az milo. Nie mowiac juz o tluczeniu butelek na placu zabaw. Nie ma kto zrobic porzadku. No ale lepiej czaic sie na ulicy Sokolowskiej pod Sądem i wkładac karteczki z zaproszeniem na Popiełuszki 3. Stworzono Sąd, ale o miejscach parkingowych zapomniano.
Smieszy mnie jeszcze jeden fakt, bo fotoradar SM nie moze byc uzywany w czasie gdy pada deszcz, wiec gdy pada mozna w miare rozumu można przycisnac pedał gazu.
Chłopcy lubią stac na Lódzkiej za mostem, na 3 Maja przy szkole w bramie czy jak ktos wyzej wspomniał na Szczawińskiej.
A idac do sklepu (z szacunku dla wlasciciela nie wymienie lokalizacji) musze się przedzierac waskim chodnikiem przez gaszcz lumpów od których śmierdzi tanim winem i słuchac tekstu :"...Sąsiad poratuj 50 groszy...". Ale jak to pewna postac serialowa mowi:".. pic to jest komu ale robic to nie ma komu...". Nie robią, a żyją.
Jak wiadomo jest mało miejsc parkingowych, i na to czekaja panowie z Popiełuszki. Miałem sytuacje że nigdzie nie moglem zaparkowac pod blokiem, lecz znalazłem na parkingu szczeline gdzie czesc auta stała na asfalcie a czesc na udeptanej sciezce prowadzacej do smietnika. Rano za wycieraczką zaproszenie. Na szczescie obyło sie bez mandatu, ale funkcjonariusz chcial mi wmowic ze auto stało na trawie, ale odkad tam mieszkam była sciezka bez najmniejszego zdzbła trawy.
Panowie Strażnicy zajmijcie sie tym czym powinniscie, zostawcie te babcie z palemkami spod cmentarza i dziadków handlujących czosnkiem przy barze Express. Skoro juz jestescie i na Was placimy to chcemy widziec efekty.
Osobiscie sprawe SM widze tak: przeprowadzic referendum wsrod mieszkancow miasta. Bede o tym wspominal osobiscie naszej Pani Prezydent na spotkaniu.

ps. apel do jednego ze strazników: Nie ma przepisu który zabrania stac samochodem na parkingu lesnym w dodatku oznaczonym znakiem, ktory Pan nie widział lub nie chciał widziec.
Szymek Zgierz
Bywalec

Postprzez Bartosz Janiszewski » 15 lut 2011, 12:02

Piesze patrole Straży Miejskiej (lub mieszane z Policją) na terenie Osiedla 650- lecia w czasie weekendów wiosenno- letnich. Tak jak wcześniej napisane młodzież spożywa alkohol, zachowuje się agresywnie, niszczy mienie (głównie samochody). Nie jest sztuka przejechać po Osiedlu oznakowanym autem Straży Miejskiej czy Policji. Mieszkańcy Osiedla oczekują ukrócenia wandalizmu !

Przykład:
Stoi grupka spożywająca alkohol, podchodzi patrol, legitymuje, wystawia najwyższy możliwy mandat. W przypadku agresji ze strony grupy następuje zatrzymanie i dalsze konsekwencje karne.

Od kilku lat według Policji Osiedle 650- lecia jest w czołówce trzech najniebezpieczniejszych miejsc w Zgierzu.
Pozdrawiam
Bartosz Janiszewski
Bartosz Janiszewski
Rozglądam się

Postprzez Franek » 15 lut 2011, 17:37

.
Ostatnio edytowano 27 paź 2011, 08:55 przez Franek, łącznie edytowano 1 raz
tu był podpis ocenzurowany przez tutejsze wadze
Franek
Zgierzanin

Postprzez kendzior0987 » 17 lut 2011, 08:28

Bartosz Janiszewski napisał(a):Piesze patrole Straży Miejskiej (lub mieszane z Policją) na terenie Osiedla 650- lecia w czasie weekendów wiosenno- letnich. Tak jak wcześniej napisane młodzież spożywa alkohol, zachowuje się agresywnie, niszczy mienie (głównie samochody). Nie jest sztuka przejechać po Osiedlu oznakowanym autem Straży Miejskiej czy Policji. Mieszkańcy Osiedla oczekują ukrócenia wandalizmu !

Przykład:
Stoi grupka spożywająca alkohol, podchodzi patrol, legitymuje, wystawia najwyższy możliwy mandat. W przypadku agresji ze strony grupy następuje zatrzymanie i dalsze konsekwencje karne.

Od kilku lat według Policji Osiedle 650- lecia jest w czołówce trzech najniebezpieczniejszych miejsc w Zgierzu.

Jak chca niech pija tylko niech nie rozwalaja niczego i niech nie krzycza. Mysle ze jakby tego nie roblili to nikomu nie bedzie przeszkadzalo ze pija piwko
kendzior0987
Gawędziarz

Postprzez jak_tu_jest_wesolo » 19 lut 2011, 12:10

Jak dla mnie SM, do likwidacji, na czele z komendantem i jego podwładnymi którzy potrafią próbować wcisnąć mandat nie, wiedząc czy mogą.

Jedyne co potrafią to łapać na fotoradar, każdy idiota to potrafi. Oraz łapać pijaczków, bo Ci nie są w stanie już uciec przed nimi.
jak_tu_jest_wesolo
Rozglądam się

Postprzez jak_tu_jest_wesolo » 19 lut 2011, 12:14

Bartosz Janiszewski napisał(a):Stoi grupka spożywająca alkohol, podchodzi patrol, legitymuje, wystawia najwyższy możliwy mandat. W przypadku agresji ze strony grupy następuje zatrzymanie i dalsze konsekwencje karne.

Tak a później, rosną odsetki, bo nie mają z czego spłacić. Za każde najechanie lini np samochodem, czyli złe parkowanie, po co wystawić mandat, niech lepiej jeszcze odholują pojazd, wystawią mandat, skierują na przegląd.

Nie można tak od razu każdego karać według maksymalnej stawki, wystarczy że podjadą, wylegitymują, chłopcy pójdą nie będą pić pod oknami, i po temacie. To wszytko ma działać zapobiegawczo, a nie tylko " karać karać karać". Tak postępują tylko ***** nie widząc innego normalnego rozwiązania.
post częściowo edytowany ze względu na naruszenie regulaminu
admin
jak_tu_jest_wesolo
Rozglądam się

Postprzez papay » 20 lut 2011, 13:02

Ciekawi mnie jescze jedna sprawa ,dotyczy ona mandatów niesłusznie wystawionych w latach powiedzmy 2005 - 2010 . w tym czasie prawo nie zezwalało straży miejskiej
karania kierowców na drogach wewnętrznych .Sam kiedyś nieopatrznie i przez własną niewiedzę taki mandat zapłaciłem .Za to pan strażnik wiedział lepiej i uznał że mandat mi się należy.Takich dróg na osiedlu 650 lecia mamy dużo, więc i mandatów pewnie straż wystawiła niemało.Chciałem jeszcze zaprotestować przeciwko jeżdżeniu
samochodem straży miejskiej po chodniku oraz trawnikach ,taka sytuacja ma miejsce na ulicu Lechonia gdzie sznowna straz przejeżdża pod łącznikem bl 39 i jedzie przez trawnik ,boisko ,chodnik na ul Leśmiana .Normalny człowiek dostałby za to mandat ale widać co wolno wojewodzie.........
Jestem jak najbardziej za likwidacją straży miejskiej,jako służby dla mnie mieszkańnca Zgierza do niczego nieprzydatnej a wręcz szkodliwej.
Referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej w Zgierzu można niewielkim kosztem przeprowadzić przy okazji wyborów do parlamentu RP już jesienią tego roku.
papay
Rozglądam się

Postprzez jak_tu_jest_wesolo » 20 lut 2011, 13:51

Zrób zdjęcie jak masz możliwość, jak Panowie strażnicy łamią zasady.
jak_tu_jest_wesolo
Rozglądam się

Postprzez Bartosz Janiszewski » 22 lut 2011, 09:34

jak_tu_jest_wesolo napisał(a):
Bartosz Janiszewski napisał(a):Stoi grupka spożywająca alkohol, podchodzi patrol, legitymuje, wystawia najwyższy możliwy mandat. W przypadku agresji ze strony grupy następuje zatrzymanie i dalsze konsekwencje karne.

Tak a później, rosną odsetki, bo nie mają z czego spłacić. Za każde najechanie lini np samochodem, czyli złe parkowanie, po co wystawić mandat, niech lepiej jeszcze odholują pojazd, wystawią mandat, skierują na przegląd.

Nie można tak od razu każdego karać według maksymalnej stawki, wystarczy że podjadą, wylegitymują, chłopcy pójdą nie będą pić pod oknami, i po temacie. To wszytko ma działać zapobiegawczo, a nie tylko " karać karać karać". Tak postępują tylko idioci nie widząc innego normalnego rozwiązania.

Na sesjach Rady Osiedla 650- lecia sam Komendant Straży Miejskiej przyznał, że opisane przypadki są kłopotliwy w zwalczaniu, zwykłe prośby Strażników nie skutkowały. Znane są sytuacje gdy grupa po interwencji Straży Miejskiej wracała i impreza dalej trwała. Dlatego jeśli nie można po dobroci trzeba spróbować bardziej jednoznacznie. Naprawdę nie jest fajnie ani przyjemnie gdy otwierasz okno i słyszysz taką grupę, plus poranny bałagan wokół bloku po zakończonej imprezie. Aspekty porządku i bezpieczeństwa to zakres działań Straży Miejskiej.
Nie byłoby problemu gdyby nie hałasy i zniszczone mienie.
Pozdrawiam
Bartosz Janiszewski
Bartosz Janiszewski
Rozglądam się

Postprzez Wieslaw66 » 22 lut 2011, 13:22

Przecież to proste- znacznie prościej i bezpieczniej ukarać staruszkę handlującą pietruszką lub kwiatkami niż np.zwrócić uwagę osobnikowi pod alkoholem,a jeszcze prościej przejechać obok radiowozem udając,że się nie widzi.Potem wystarczy nie czytać wypowiedzi pood swoim adresem na portalu"wirtualny Zgierz"i po ptokach/a pensja leci/.
Wieslaw66
Bywalec

Postprzez jak_tu_jest_wesolo » 22 lut 2011, 20:39

Co do hałasów, ale uważam że o nich mogą się wypowiadać głównie mieszkańcy wokół Starówki, bo oni mają z tym styczność, zniszczenia mienia to druga sprawa. Ile masz lat że tak zdziwiony jesteś z naszej Straży Miejskiej ? nie pamiętam by kiedyś coś dobrego od kogokolwiek o nich nie usłyszał ;)
jak_tu_jest_wesolo
Rozglądam się

Postprzez Meredios » 05 mar 2011, 21:55

Straż Miejska to śmiech na sali. Niejednokrotnie, stojąc na pl. Kilińskiego, byłam świadkiem jak:
a) Strażnicy przechodzili obok palących na przystanku i nie zareagowali
b) nie zrobili porządku (cokolwiek to oznacza) z menelami śpiącymi na ławkach na pl. Kilińskiego odstraszającymi wszystkich podróżnych
c) udawali, że nie widzą problemu piesków srających na każdym nieobsranym jeszcze metrze kwadratowym trawnika, co również należy do ich PSICH obowiązków. Wskutek czego najbliższe otoczenie Straży Miejskiej (pod latarnią najciemniej) wygląda jak jedna wielka psia toaleta. A właściciele czują się bezkarni (nie wie, kto większa świnia- pies czy człowiek? ).
Co za problem wziąć na spacer gumowe rękawiczki i kawałek siatki, żeby sprzątnąć psie ekskrementy i zachować porządek w miejscu publicznym? ŻADEN!
Meredios
Rozglądam się

Postprzez kendzior0987 » 06 mar 2011, 08:38

Meredios Ciekawe czy ty bedziesz sprzatal?? BO ja nie mam zamiaru sprzatac psich gowien i mam w du... to ze mozna za to dostac mandat. Pozatym to jest jedyna rzecz ktor chyba dobrze wychodzi SM ze nie daja za to mandatow. BO jest to zalosne za g.... mandat.hahahahahaha
kendzior0987
Gawędziarz

Postprzez Meredios » 06 mar 2011, 08:49

Po pierwsze jestem kobietą. Po drugie nie mam psa, więc nie powoduję wzrostu zasyfienia miasta. A po trzecie to właśnie mentalność takich ludzi jak ty powoduje, że miasto wygląda jak wygląda. Jak Ci się nie chce sprzątnąć po swoim piesku, to niech Ci sra w mieszkaniu, a nie nam na chodnikach.
Meredios
Rozglądam się

Postprzez Wieslaw66 » 06 mar 2011, 09:29

Zauważyliście,że na forum nigdy nie wypowiada się nikt z SM.Podejrzewam,że nikt naszych uwag nie czyta i ma to wszystko dokładnie w d.... .Po której z naszych wypowiedzi powinni zareagować,brak reakcji z ich strony tylko mnie w moim mniemaniu upewnia.
Wieslaw66
Bywalec

Postprzez kendzior0987 » 06 mar 2011, 13:26

Meredios tak teraz widze ze jestes kobieta. A co do psow nie mowie o sraniu na chodnikach ale masz wiele trawnikow przy torach i przy lesie. Wiec jest gdzie isc z psem

PS tez nie mam psa
kendzior0987
Gawędziarz

Postprzez aston76 » 06 mar 2011, 15:31

Chociaż dobrze jest teraz, że nie mogą ustawiać swojej magicznej maszynki do robienia kasy gdzie im się podoba. :mrgreen:
aston76
Miastowy

Postprzez Meredios » 06 mar 2011, 17:53

Problem polega na tym, że nie ma żadnej różnicy pomiędzy trawnikami koło bloków czy w centrum miasta a terenami wokół lasów czy torowisk. To jest wszystko wspólne dobro, o które trzeba dbać. Potem chcesz się przejść na spacer do lasu, a tam obowiązkowy slalom pomiędzy psimi ekskrementami. Znam wiele osób, które sprzątają po swoich pupilach i chwała im za to, miejmy nadzieję, że to grono stale będzie się powiększać.
Myślicie, że Straż Miejska czyta wpisy na forum? Ja mocno w to wątpię. W końcu łatwiej powiedzieć "tak? nie wiedzieliśmy, że coś takiego w ogóle istnieje" na stawiane zarzuty niż wziąć się do pracy.
Meredios
Rozglądam się

Następna strona

Powrót do Nasz Zgierz - propozycje dla miasta.