Masz pomysł na biznes? NIE ZGŁASZAJ SIĘ - kontra dla PUP

Tutaj rozmawiamy tylko o Zgierzu!
Co warto zmienić? Co Ci się nie podoba? Zaproponuj, zasugeruj, wypowiedz się!

Masz pomysł na biznes? NIE ZGŁASZAJ SIĘ - kontra dla PUP

Postprzez Tomasz » 08 lis 2012, 08:59

W nawiązaniu do ogłoszenia PUP Zgierz - pod tym linkiem: http://www.wirtualnyzgierz.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=634 chciałbym przedstawić kontrwątek na tamto ogłoszenie.

Chciałbym abyście dali swoje uwagi dot. tego i podobnych ogłoszeń organizowanych przez PUP.

hasła z ogłoszenia!

W ramach projektu osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zgierzu jako bezrobotne, które nie ukończyły 25 roku życia będą mogły ubiegać się o dotację na rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.


Jesteś młodą osobą do 25 roku życia zarejestrowaną jako bezrobotna ?
Masz pomysł na firmę ?
Zgłoś się do projektu !!!

DODATKOWA REKRUTACJA!!!


Zgłoś się !!!
Czekamy na Ciebie !!


Moje spostrzeżenia jest następujące:

Czy PUPowi zależy na jakiejkolwiek aktywizacji czy wręcz przeciwnie? odpowiem sam sobie - przeciwnie, nie zależy im na aktywizacji - każdy program, który podany był w ogłoszeniu dotyczy osób bezrobotnych (tutaj brawo) do 25 roku życia (paranoja!). Zastanawiam się czy, ktoś kto pisze te programy zastanawia się czy ktokolwiek z tego programu skorzysta? Przecież 25 lat to wiek osób zaraz po studiach, które to studiując nie myślą o rejestrowaniu się jako bezrobotne i nie każdy szuka pracy bo w większości studiuje dziennie.

Jak już mądrzy naszego kraju zdążyli zauważyć najwyższe bezrobocie jest wśród osób, które własnie ukończyły studia i szukają pracy - pół roku, rok, dwa, trzy. Mało, kto w pierwszym roku poszukiwania pracy zaraz po studiach rejestruje się jako bezrobotny więc i nie myśli o korzystaniu z programu, nad którym zapewne nie mógł nawet się zastanowić.

Dlaczego programy te nie mogą działać do np. 30 roku życia? - jeśli określa to prawo, to trzeba je zmienić, jeśli prawo tego nie określa a PUP tak sobie wymyślił, trzeba zwolnić tego co to wymyślił.

Dajmy szanse młodym ale dajmy też szanse bezrobotnym. Dajmy szanse kobietom, które przecież rodzą dzieci i zapewne to 30 lat to taki wiek graniczny dla nich gdzie po urodzeniu dziecka mogłyby skorzystać z takiego programu...

a tak - idz polaku na studia, skończ je ale i tak nie znajdziesz od razu pracy więc szukaj jej ale nie licz na to, że PUP Ci pomoże po pomaga tym do 25 roku życia, a Ty matko polko - masz urodzić dziecko, najlepiej zaraz po studiach, wychować je i pozostań bezrobotna bo PUP chce aktywizować tych co nie skończyli 25 lat! Teraz matko polko szukaj pracy aby wykarmić dziecko...zarejestruj się jako bezrobotna w wieku 28 lat jak już je odchowasz i skorzystaj z programu, z którego nie możesz skorzystać bo ktoś wymyślił idiotyczne zasady.

Dla mnie to temat na główną stronę.
pozdrawiam
Tomasz
Tomasz
Majster
 
Posty: 400
Dołączył(a): 14 paź 2011, 09:55
Lokalizacja: Księstwo Zgierskie

Re: Masz pomysł na biznes? NIE ZGŁASZAJ SIĘ - kontra dla PUP

Postprzez Magdalena » 08 lis 2012, 15:30

askier -Masz absolutną rację. To jedna z wielu kompletnych paranoi, które obowiązują min. w PUP-ach.
Jak zwykle -urzędnicy "wiedzą lepiej" a życie toczy się tuż obok świetnych "przepisów" na nie. Po raz kolejny zauważam, że Powiatowe Urzędy Pracy są po to, żeby urzędnicy Powiatowych Urzędów Pracy mieli gdzie pracować. To dość specyficzny sposób walki z bezrobociem!
O moich własnych pomysłach "na biznes" i sposobach na ich "utrącanie" przez PUP-y mogłabym napisać niezłą książkę!
Hm, -może kiedyś napiszę...
Magdalena
Miastowa
 
Posty: 358
Dołączył(a): 06 sie 2011, 17:51


Powrót do Nasz Zgierz - propozycje dla miasta.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron