Place zabaw dla dzieci w Zgierzu

Tutaj rozmawiamy tylko o Zgierzu!
Co warto zmienić? Co Ci się nie podoba? Zaproponuj, zasugeruj, wypowiedz się!

Place zabaw dla dzieci w Zgierzu

Postprzez Mefisto » 14 paź 2013, 09:59

Witam być może temat placu zabaw dla dzieci jak i śmieci był ruszany i publikowany wielokrotnie, ale byłem na spacerze w niedziele z dzieckiem i piorun mnie strzelił. Ja rozumiem, że degeneracja społeczeństwa postępuje coraz bardziej tak starszych roczników jak i młodego pokolenia. A poszanowanie nie swojej własności nie funkcjonuje wcale. Ale obraz, jaki zastałem na placu zabawa dla dzieci w okolicy przejścia na Malinkę u zbiegu ulic Dygasińskiego i Dolnej to już lekka przesada i wstyd dla miasta bezrobocie a posprzątać nie ma kto!Ja rozumiem że narzekamy na najmłodszych że jedynie internet ,gry, i siedzenie w domu ale z drugiej strony ja osobiście wolał bym siedzieć w domu niż bawić się na wysypisku śmieci .Może te wszystkie śmieci brać i wsypywać do tych dziur na drogach miejskich wtedy w około będzie czysto i ulice bez dziur .A głodni i bezdomni niech zjedzą bezrobotnych będzie więcej mieszkań i problem głodu i bezrobocia będzie rozwiązany . :D
Szkoda tylko że niby władze i służby odpowiedzialne za miasto mamy a syf i anarchia dookoła .

Obrazek Obrazek

ObrazekObrazek

Obrazek Obrazek
Mefisto
Rozglądam się

Re: Place zabaw dla dzieci w Zgierzu

Postprzez wojtek37p » 15 paź 2013, 06:36

Mefisto, masz rację, to źle świadczy o gospodarzu tego terenu, ale dużo bardziej żle o tych, którzy ten cały syf stworzyli. Popatrz na współobywateli! Skończył napój, kartonik do kosza? A skąd, na ziemię. Wypalony papieros - pet na ulicę, itd. itd. Gdyby w miejscu na tych zdjęciach, ktoś nie naśmiecił, nie trzeba by sprzątać. Takie w tym społeczeństwie jest wychowanie, niestety! I nie mówię o pojedynczych przypadkach, to jest raczej norma. Jeśli widzę dziecko, które rzuci patyczek od loda, to jestem w stanie to zrozumieć - bo małe, ale jeśli idzie ojciec z synem i ojciec otwiera paczkę papierosów, rzucając folię na ziemię , mimo, że kosz jest 5 metrów dalej, to o czym tu dalej rozmawiać?
wojtek37p
Zgierzanin

Postprzez adek » 15 paź 2013, 07:14

I tak najlepsze są bandy zmeliniałych gimbusów, które po skończeniu picia koniecznie muszą rozbić butelki na chodniku, czy trawniku...
adek
Miastowy

Postprzez Mefisto » 15 paź 2013, 18:48

Zgadzam się z wami tyle że na zachodzie a ostatnio tam miałem okazje bywać często.Też są Polacy i inne nacje w nadmiarze którzy kultury nie zabrali ze sobą tam i śmiecą nie mniej niż u nas ale tam nie leży tygodniami. I nie czeka aż jakieś dziecko sobie zrobi krzywdę bądź zwierze .Czy po imprezie jak u was goście naśmiecą siedzicie i opowiadacie o tym jacy to oni są nie wychowani śmieciarze czy sprzątacie ? No bo chyba nie zapraszacie ich ponownie żeby po sobie posprzątali ?????? ;)

A kosz na śmieci tam stał pewnie tyle że pełny cholera

Obrazek
Mefisto
Rozglądam się

Postprzez admin » 16 paź 2013, 15:47

Po naszej interwencji otrzymaliśmy zapewnienie, że teren tego placu zabaw zostanie uprzątnięty w trybie pilnym w czwartek 17.10.2013 r. Pełna informacja w artykule:
http://www.wirtualnyzgierz.pl/aktualnosci/4084,2013,plac-zabaw-dla-dzieci-czy-wysypisko
admin
Administrator

Postprzez Tomasz » 16 paź 2013, 18:52

i brawo za akację :!: jednak sama Malinka nie wygląda lepiej... :roll:

może uda się w koncu władzom miasta wysłać kilkoro ludzi, parę litrów paliwa i piłę spalinową na teren 2 stawu...? ławki są pozasłaniane przez samosiejki, dookoła jest brudno a w dodatku konie ze stadniny w dąbrówce brudzą odchodami na ścieżce dookoła 2 stawu...

to jest jakaś paranoja a nie wizytówka miasta - jutro pojade zrobić zdjęcia :!:
pozdrawiam
Tomasz
Tomasz
Majster

Postprzez Mefisto » 16 paź 2013, 20:01

A ja dziękuje za szybkie i profesjonale załatwienie wydawało by się prostej sprawy choć dla służby sprzątającej widać nie bardzo. Jedno trzeba przyznać już bardziej anegdotycznie że selektywne śmiecenie zaczyna funkcjonować. Szkło leżało oddzielnie, butelki plastikowe i papier też osobno. Więc jakaś świadomość w narodzie widać się budzi tyle że nie do końca w tą stronę co potrzeba.he he :lol:
Mefisto
Rozglądam się

Postprzez bloodo » 17 paź 2013, 00:22

askier napisał(a):i brawo za akację :!: jednak sama Malinka nie wygląda lepiej... :roll:

może uda się w koncu władzom miasta wysłać kilkoro ludzi, parę litrów paliwa i piłę spalinową na teren 2 stawu...? ławki są pozasłaniane przez samosiejki, dookoła jest brudno a w dodatku konie ze stadniny w dąbrówce brudzą odchodami na ścieżce dookoła 2 stawu...

to jest jakaś paranoja a nie wizytówka miasta - jutro pojade zrobić zdjęcia :!:

Drugi staw na malince (ten z kajakami) dzierżawi chyba Łódzkie PZW bo mają zbiornik w wykazie wód ogólnodostępnych dla wędkarzy więc nie wiem czy ogarnianie terenu w około też należy do UM.

sam zerknij: http://www.pzw.org.pl/35/cms/2311/wykaz_wod
bloodo
Miastowy

Postprzez Tomasz » 17 paź 2013, 10:46

ale kajaki są - wg mnie to teren miasta w wodę tylko dzierżawi pzw ale moge sie mylic
pozdrawiam
Tomasz
Tomasz
Majster

Postprzez bloodo » 17 paź 2013, 13:47

Druga taka sama sytuacja jest na zbiorniku "Krzywie" tzw. potocznie Piętnastkach ziemie chyba należą do UM a o stan w okół zbiorników (koszenie traw,sprzątanie śmieci) dba Łódzkie PZW więc myślę że na malince jest tak samo choć mogę się mylić.
bloodo
Miastowy

Postprzez naszZgierz » 12 gru 2013, 11:19

Jakiś czas temu otwarty został ogród Centrum Kultury Dziecka, na którym powstał nowy plac zabaw dla dzieci. Tam z pewnością warto zaglądać, nie tylko z powodu czystości miejsca ;)
naszZgierz

Postprzez Doran » 29 lip 2014, 14:56

I wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Morał tej historii jest taki, że to co jest publiczne jest niczyje, więc nikt o to nie dba. Na całe szczęście mamy władze która nas słucha. :)
Doran

Powrót do Nasz Zgierz - propozycje dla miasta.