KLUB MOTOCYKLOWY CZARNE ORŁY ZGIERZ

Motoryzacja

KLUB MOTOCYKLOWY CZARNE ORŁY ZGIERZ

Postprzez Mefisto » 23 kwi 2011, 17:07

Tak z ciekawości bo już kiedyś o nich było . Ile osób wie ze w mieście działa takowe stowarzyszenie ?
http://www.czarneorly.npx.pl/forum/view ... #post_4068
Może w końcu w tym mieście będzie się coś działo .Co poprawi wizerunek motocyklistów zapraszam do dyskusji. :twisted:
Mefisto
Rozglądam się

Re: KLUB MOTOCYKLOWY CZARNE ORŁY ZGIERZ

Postprzez admin » 24 kwi 2011, 13:41

admin
Administrator

Postprzez Mefisto » 24 kwi 2011, 19:08

admin napisał(a):Pisaliśmy o orłach: http://www.wirtualnyzgierz.pl/aktualnosci/722

To że pisaliście to wiem tylko ilu ludzi wie o nich taki ranking hm czy poza tym że są ktoś ich widział i o nich wie ? ;)
Ostatnio edytowano 15 maja 2011, 18:45 przez Mefisto, łącznie edytowano 1 raz
Mefisto
Rozglądam się

Postprzez rutek » 09 maja 2011, 15:50

Widzę jakiś temacik o nas :D przyjedzie czas i będziemy widoczni jest bliżej jak dalej ;)
Nie sztuką jest jechać ale sztuką jest jeździć
rutek

Postprzez Geegles » 11 maja 2011, 15:51

Obyście mądrze jeździli, a nie tak jak się spotyka dzisiaj na drogach...
Geegles
Rozglądam się

Postprzez rutek » 12 maja 2011, 20:29

Adrenaliny mamy dosyć w codziennym życiu, więc u nas rozwagi raczej nie brakuje,po za tym noszenie barw oraz przynależność do Zrzeszenia Polskiego Ruchu Motocyklowego, zobowiązuje do godnego zachowywania się a już nie wspomnę o stwarzaniu zagrożenia sobie i innym.Każdy nowy motocyklista dochodzący do nas przechodzi okres próbny oraz musi uznać panujące wśród nas zasady zanim stanie się pełnoprawnym członkiem klubu.Powstaliśmy między innymi po to aby zmienić postrzeganie społeczeństwa o motocyklistach w naszym regionie.Spotykamy się jeździmy (zloty,wycieczki) i dobrze się bawimy. ;)
rutek

Postprzez Geegles » 13 maja 2011, 22:13

Super. Popieram - i mówi to człowiek, który nienawidzi motocyklowego cwaniactwa na drodze. Pokażcie, że motococyklista, to również partner na drodze a nie (jak to bywa z młodymi ścigaczkami) popis nieodpowiedzialności.
Geegles
Rozglądam się

Postprzez rutek » 14 maja 2011, 06:55

Ogólnie ujmując przepisy ruchu drogowego i kultura jazdy dotyczy wszystkich użytkowników jak i motocyklistów tak i kierowców samochodowych.Motocykl jadący nawet z prędkością 60-70km/godz pojawia się w lusterku znikąd więc o rozwagę trzeba apelować do wszystkich kierowców.
rutek

Postprzez Mefisto » 15 maja 2011, 18:54

Geegles napisał(a):Obyście mądrze jeździli, a nie tak jak się spotyka dzisiaj na drogach...

Kolego tak się składa że to co widać na drogach to w większości pojazdy na czterech kołach i masz racje czasami brakuje słów na to co odpieprzają mistrzowie kierownicy w różnym wieku, ale na motocyklach tez jeżdżą ludzie w różnym wieku więc nie wolno mierzyć jedną miarką każdego bez względu na pojazd bo i na rowerach szaleją więc jakby nie bardzo rozumiem twoją wypowiedź a i pieszych widziałem łażących różnie po ulicach wzdłuż i wszerz .Bo nie liczy się pojazd tylko kierowca ile ma oleju w głowie i wyobraźni przyjacielu i taką miarką bym to mierzył .A wszystkich co uznają że u nas jeżdżą źle motocykliści zapraszam do Włoch na przeszkolenie jazdy na dwuśladach i na naukę tolerancji na drodze a bywam tam często .Pozdrawiam rozumnych użytkowników drogi.
Mefisto
Rozglądam się

Postprzez Geegles » 15 maja 2011, 19:53

1. Nie jestem Twoim kolegą, forum to forum, ale szacunek wypada zachować. Przyjacielem tym bardziej.
2. Oczywiście, że i jedni i drudzy mają za uszami, mam tutaj na uwadze kierowców samochodów i motocykli, jednak nie zrozumiałeś tego co napisałem. Celowo dodałem "młodzi ścigacze". Ja definiuję ten zwrot jako: Młodzi, niedoświadczeni, "nieśmiertelni" i nie wrzucam wszystkich do jednego worka, a podkreślam tylko tą małą grupkę, która psuje wizerunek motocyklistów.
3. Do Włoch się nie wybieram w najbliższym czasie, ale gdy będę na pewno spojrzę na zachowanie kierowców. Mam za to możliwość podglądania kierowców fińskich motocykli i pełna kulturka. Korek? - Stoją razem z samochodami, nie wyprzedzają na ciągłej, na skrzyżowaniach, nie jeżdzą z pasów do skrętu w lewo/prawo na prost itd. Ale oczywiście to też się tyczy kierowców samochodu.

Krótko podsumując, bo widzę, że jesteś drugą osobą, które źle odebrała mój wpis. Potępiam "nieśmiertelnych" i trzymam kciuki za rozwój takich organizacji jak Wasza.
Geegles
Rozglądam się

Postprzez rutek » 16 maja 2011, 20:27

Nie ma co bić piany na forum wszyscy wiemy o czym mowa a ujmując jasno nikt z nas nie popiera szarży np przez pl. Kilińskiego 150km/godz.Wystarczy trochę wyobraźni jakie tego mogą być następstwa ale do niej trzeba dorosnąć lub przychodzi po szansie na drugie życie.
rutek

Postprzez adek » 28 kwi 2012, 14:45

Mnie zaczęła ostatnio zastanawiać jedna rzecz. Czy stroje motocyklowe robią tylko w czarnych kolorach? Czy motocykliści nie mogliby zakładać jaskrawych kombinezonów? Wiele razy złapałem się już na tym, że wyjeżdżając ze skrzyżowania, dostrzegłem motocyklistę w ostatniej chwili przed wciśnięciem gazu, bo albo się zlał z asfaltem, albo na przykład jechał za samochodem, który skręcał i nie było go zza tego samochodu widać i wiele innych przykładów mógłbym wymienić - generalnie motocykl jest mniejszy od auta i łatwiej go przeoczyć.

I tak się zastanawiam, czy gdyby motocykliści zaczęli się ubierać na jasne kolory, nie byłoby bezpieczniej? Żółty, pomarańczowy, czy jasnozielony są znacznie bardziej widoczne od wszędzie obecnego czarnego. Albo jeśli nie produkują strojów w innych kolorach, to może zacząć jeździć w kamizelkach odblaskowych? Na skuterach z tego co widzę, jest to coraz popularniejsze, więc może motocykliści chociaż do tego by się przekonali?
adek
Miastowy

Postprzez TIRcenter » 28 kwi 2012, 16:33

Robią w każdych kolorach, tylko czarny jest taki klasyczny. Ot i tyle. A co do elementów odblaskowych to i coraz więcej motocyklistów ich używa - chodzi mi o takie jakby szarfy czy coś przekładane przez jedno ramię.
Informacje z branży motoryzacyjnej (ciężarówki) i transportowej: www.TIRcenter.eu
TIRcenter
Miastowy

Powrót do Motoryzacja