Piraci drogowi kontra stróże porządku w Zgierzu

Motoryzacja

Piraci drogowi kontra stróże porządku w Zgierzu

Postprzez RR ltd Co. » 13 lip 2011, 13:45

Witam wszystkich
Mam nadzieję, że czytają to również piraci drogowi i inni mieszkańcy Os. 600-500 :D oraz Policja

Od dziś w tym temacie zaczynam wpisywać numery rejestracyjne osób, które jeżdżą ponad wszystkie normy (za szybko i zbyt agresywnie) po naszym Osiedlu (ul. Gałczyńskiego, Tuwima, Staffa i Parzęczewska).

Powód: przez przejścia bez świateł przechodzi dziennie setki osób,a tytułowi piraci jeżdżą po tych ulicach grubo ponad oznaczone 40 - 50 km/h.... Sam jestem kierowcą i staram się jeździć zgodnie z przepisami... ale to, co dzieje się po godz 18:00 - 19:00 zakrawa o pomstę do nieba...

Wobec powyższego zaczynam notować tu te numery (a może uda mi się zrobić jeszcze zrobić jakąś fotkę lub film ;) )

pozdrawiam wszystkich
RR
Ostatnio edytowano 24 maja 2012, 10:03 przez RR ltd Co., łącznie edytowano 1 raz
To forum jest do niczego, czysta komercha, więcej tu nie zaglądam
RR ltd Co.
Miastowy

Re: Piraci na Os. 650-Lecia m. Zgierza

Postprzez RR ltd Co. » 13 lip 2011, 14:46

Widziałem właśnie takiego jednego w srebrnym Mitsubishi Galant, ale nie zdążyłem zaobserwować rejestracji - ale spoko, nastepnym razem dam radę
RR ltd Co.
Miastowy

Postprzez Haasrode » 13 lip 2011, 20:07

Odcinek Staffa pomiedzy przychodnia lekarska a dawna krancowka jest pelen takich idotycznych kierowcow (o malo co z drogi nie wypadna)!!
I najnowszy odcinek Parzeczewskiej - tam to dopiero 'fruwaja',az strach przejsc na druga strone bo samochody pojawiaja sie znikad!
Moze policja zrobilaby troche porzadku skoro kierowcy maja gdzies przepisy i innych uczestnikow drog!

Wyremontowany kawalek Boya Zelenskiego (kostka brukowa) na os. 650 lecia tez stala sie terenem do popisow (szczegolnie w godzinach wieczornych i nocnych)
przyciaga zarowno "mistrzow" kierownicy jak i wszelkiej masci skutery.

Strazy miejskiej czy policji nie widac wcale.
Haasrode
Bywalec

Postprzez RR ltd Co. » 13 lip 2011, 20:23

Więc zapraszam do mojego eksperymentu - zbierzmy tych piratów, a potem nagłośnimy sprawę!
RR ltd Co.
Miastowy

Postprzez Wieslaw66 » 14 lip 2011, 11:02

O obecność SM ne boję się.
Wieslaw66
Bywalec

Postprzez adek » 15 lip 2011, 21:01

Mieszkańcy osiedla psioczą najczęściej na członków ezg teamu. Przy czym myślę, że to raczej przez to, że najczęściej za kościołem stoją i najłatwiej ich wypatrzeć, a nie przez to że się bawią w mistrzów kierownicy. Chociaż głowy za nich nie dam. A że samochody sobie oblepili naklejkami, to i się im obrywa, bo łatwo ich rozpoznać.

Ale jakby się komuś udało złapać numery tych, co kółeczka na środku skrzyżowania za kościołem kręcą, to też niech wali śmiało. Bo to jest na prawdę cholernie niemiła niespodzianka wyjechać zza zakrętu na takiego pacjenta.
adek
Miastowy

Postprzez Mefisto » 16 lip 2011, 10:36

Haasrode napisał(a):Odcinek Staffa pomiedzy przychodnia lekarska a dawna krancowka jest pelen takich idotycznych kierowcow (o malo co z drogi nie wypadna)!!
I najnowszy odcinek Parzeczewskiej - tam to dopiero 'fruwaja',az strach przejsc na druga strone bo samochody pojawiaja sie znikad!
Moze policja zrobilaby troche porzadku skoro kierowcy maja gdzies przepisy i innych uczestnikow drog!

Wyremontowany kawalek Boya Zelenskiego (kostka brukowa) na os. 650 lecia tez stala sie terenem do popisow (szczegolnie w godzinach wieczornych i nocnych)
przyciaga zarowno "mistrzow" kierownicy jak i wszelkiej masci skutery.

Strazy miejskiej czy policji nie widac wcale.

Z tego co mi wiadomo Policja zaczęła w tych rejonach patrole nieoznakowanym z kamerą i motocyklowe więc niedługo potrwa zabawa tych bohaterów którzy myślą że bata nie ma i są nieśmiertelni, a prawo jazdy od miesiąca i autko tatuś kupił .
Ps.
Strażników miejskich w to nie ma co mieszać nie się skupią na tym do czego zostali powołani a nie chcą się bawić w policję choć predyspozycji i wiedzy za grosz .Maja swoje zadnia więc niech się w nich specjalizują a prawo drogowe niech zostawią policji drogowej .I niech każdy robi co do niego należy .
Mefisto
Rozglądam się

Postprzez nudne_miasto » 19 lip 2011, 23:35

adek napisał(a):Mieszkańcy osiedla psioczą najczęściej na członków ezg teamu. Przy czym myślę, że to raczej przez to, że najczęściej za kościołem stoją i najłatwiej ich wypatrzeć, a nie przez to że się bawią w mistrzów kierownicy. Chociaż głowy za nich nie dam. A że samochody sobie oblepili naklejkami, to i się im obrywa, bo łatwo ich rozpoznać.

.

Napisz do nich ciekawe czy będzie reakcja, podejrzewam że znają tablice swoich kolegów. A że stoją pod kościołem to fakt, też nie raz często tam widzę grupę aut, jak wracam pociągiem z pracy. Choć przyznam że zazwyczaj jak przechodzę to stoją. Podejrzewam że bardzo często jakiś młody narwany przejeżdża i widzi grupę to wtedy włącza mu się rajdowiec.
nudne_miasto
Rozglądam się

Postprzez Bontas » 20 lip 2011, 07:03

Oczywiście, że znamy numery rejestracyjne członków naszego stowarzyszenia. Członkowie EZGTeam.pl nie zbierają się po to żeby jeździć jak to Państwo piszecie "jak piraci drogowi". Fakt zbieramy się dość często na zakręcie za kościołem przy krańcówce autobusowej. Bardzo często też odwiedza nas tam patrol policji. Jeszcze nigdy nic nie było powodem do zastrzeżeń, nie było powodu do tego żeby się przyczepić. Staramy się jeździć bezpiecznie i propagować pomysł jakim jest spotykanie się ze znajomymi, pozyskiwanie nowych znajomości, rozmowę w tematach swoich zainteresowań. Oczywiście jesteśmy oblepieni w klubowe znaczki, fakt jesteśmy przez to rozpoznawali. Aczkolwiek powtarzam raz jeszcze....CZŁONKOWIE GRUPY EZGTEAM.PL NIE PROPAGUJĄ STYLU "SZALONEJ JAZDY" PO DROGACH PUBLICZNYCH.

Pozdrawiam

Bontas
Administrator EZGTeam.pl
Bontas

Postprzez nudne_miasto » 20 lip 2011, 07:32

robili tam nie raz ten KZK, czy jakoś tam pewnie dlatego sobie niektórzy utożsamili to miejsce do takich celów.
nudne_miasto
Rozglądam się

Postprzez adek » 21 lip 2011, 08:26

Bontek... Ja to wiem ;) I jeszcze nie widziałem, żebyście robili coś innego za tym kościołem niż stanie i wietrzenie portek. Ale mieszkańcom tak łatwo tego nie wytłumaczysz :P Z resztą było coś takiego jakiś czas temu, że na Staffa jakiś wariat dziewczynę na przejściu zabił (a przynajmniej takie ploty chodziły) i to Wam się najbardziej obrywało wtedy.

nudne_miasto napisał(a):robili tam nie raz ten KZK, czy jakoś tam pewnie dlatego sobie niektórzy utożsamili to miejsce do takich celów.

Niet...to miejsce sobie utożsamili do takich celów odkąd na Parzęczewskiej ktoś wylał nowy asfalt...a że do tego powstała jeszcze szeroka krańcówka, to już wszelcy amatorzy wyścigów po prostej i kręcenia bączków byli wniebowzięci. A ze w Zgierzu nie ma miejsc gdzie można by tak poświrować poza drogą, no to niestety się zwaliło na osiedle towarzystwo.
Chociaż i tak dobrze, że nie wpadli u nas jeszcze na pomysł typu JBB...bo to by był dramat dopiero...
KZK moim zdaniem akurat działa trochę jak środek zapobiegawczy. Bo można przyjechać, wyszaleć się do woli na zamkniętej przestrzeni, dobrze zabezpieczonej. Choć jak widać, są tacy ludzie, co to boją się wstydu na KZK i przyjeżdżają poza zawodami.
adek
Miastowy

Postprzez Bontas » 21 lip 2011, 17:44

W temacie KZK to jest to bardzo dobra inicjatywa dla wszystkich tych którzy w bezpieczny sposob sprawdzic swoje mozliwości jako kierowcy.
Jezeli chodzi natomiast o JBB to czemu uważasz do za zly pomysl ? Chlopaki robią to z poszanowaniem ruchu ulicznego tzn. wjezdzaja dopiero wtedy kiedy maja pusta droge. JBB to ogolem nazwa klubu a nie zjawiska :P Dla wszystkich tych ktorzy nie wiedza z czym sie to je to zapraszam na www.youtube.pl i tam prosze obejrzec co tak naprawde znaczy JBB (szczegolnie filmy z zawodow).

Pozdrawiam
Bontas

Postprzez nudne_miasto » 21 lip 2011, 18:19

adek napisał(a): ktoś wylał nowy asfalt...a że do tego powstała jeszcze szeroka krańcówka

Jak pamiętam :) Zapart przed wyborami, a w sobotę córkę wydał za mąż chyba :)

Wracając do tematu, do dziś nie wypowiada się twórca, dziwnie ucichł.. Co do JBB, pusto na drodze jest tylko wtedy jak się ją zamknie, albo nie wybuduje ;)... A skoro chceszautorze tematu tak karać, rejestracje filmy i zdjęcia, to idź też na krajową jedynkę... tam też znajdziesz piratów :), chyba że liczy się tylko uderzenie w konkretną grupę osób.

A najwięcej winne to jest miasto Nasze i inne przyległe. Za to że w Łódzkim nie ma toru !!! Dlatego wszystko wyjeżdża na ulice.
nudne_miasto
Rozglądam się

Postprzez kendzior0987 » 21 lip 2011, 19:25

to prawda co bontas mowi. Czlonkowie Ezgteam-u nie naklaniaja do wariackiej jazdy. Owszme kazdemu sie czasem spieszy wiec teksty typu ze ja zawsze jezdze przepisowo to mozecie mowic w przedszkolu. Kazdy kto ma auto nie raz zlamal przepisy z roznych powodow
kendzior0987
Gawędziarz

Postprzez Mefisto » 21 lip 2011, 21:15

Ludzie zastanówcie się w tym mieście nie ma drogi w stanie pozwalającym na normalną jazdę a przynajmniej jest ich niewiele a wam się tory marzą.Są w Polsce takowe więc niech panowie w swoich wieś-tuningowanych autach tam się udadzą i pokażą na co stać ich mistrzów kierownicy i ich sportowe z nazwy maszyny .A ulice miejskie zostawcie ludziom chcącym korzystać z nich zgodnie z przeznaczeniem, choć czasem nieco szybciej i czasem na ciemno żółtym bo jak to napisaliście się zdaża każdemu i oby nie nagminnie .Bo auto to tak naprawdę broń ale nie oznacza to że skoro mam pozwolenie na takową to wyjdę sobie na miasto w ramach postrzelania sobie niewinnie gdzie popadnie bo ktoś może tego nie przeżyć i samo przepraszam nie wystarczy .A temat panów wspaniałych sportowych aut zazwyczaj kończy się z zarzutami i wtedy są łzy i słowa nie chciałem nie wiedziałem ale jak by za późno czasem dla tego kto wozi się wózkiem leży w śpiączce czy nie żyje .Nie mierze ich jedną miarką bo nas motocyklistów tez spotyka wycena jeden przewinił wszyscy winni . Ale czasem się należy zastanowić ile warte jest życie ?
Pozdrawiam tych co mają pasje ale proponuje początek przysięgi Hipokratesa na przedniej szybie sobie wypisać „Primus non nocere”(Przede wszystkim nie szkodzić ) Czyli nie ty człowiekowi życie i zdrowie dałeś żebyś przez swoją głupotę odbierał .
Mefisto
Rozglądam się

Postprzez adek » 21 lip 2011, 22:15

Bontas napisał(a):Jezeli chodzi natomiast o JBB to czemu uważasz do za zly pomysl ?

Temu, ze jak się okazuje potrafią jeździć na torze, ale wyjeżdżają też na ulicę z tego tylko względu, że ich to jara (lub naoglądali się za dużo Tokio Drift). I nie jest prawdą, że wyjeżdżają na ulice jak się "robi pusto". Trafiłem kiedyś na ich betę na Włókniarzy...o 16... (nawet nie wiem, czy to nie ta od "szatana", bo lakier miała podobny). Poza tym nie można wyjść z założenia, że jest pierwsza w nocy, więc droga jest już na pewno pusta i można szaleć do woli swoim mega dobrze zrobionym driftowozem. Fajne hobby. Ale jak tor im nie wystarcza, to niech wymontują klatki - będą chociaż mieli szanse odniesienia obrażeń jak w zwykłym samochodzie. Btw. ciekawe ile tych ich driftowozów ma homologację na te wszystkie części... :P
I ja wiem, że to fajnie wszystko wygląda na filmikach na youtube, tak samo jak wiele innych rzeczy, ale jest niebezpieczne dla innych.
adek
Miastowy

Postprzez kendzior0987 » 21 lip 2011, 22:29

Mefisto owszem zgodzę się z tobą ze sa ludzie którzy za dużo się naoglądali filmów. Ale spójrz tez na innych uczestników zwłaszcza pieszych koło szpitala albo koło "polo" sa tam przejścia dla pieszych a niestety ludziska maja to w d... i przechodzą gdzie popadnie,
kendzior0987
Gawędziarz

Postprzez Mefisto » 21 lip 2011, 22:47

kendzior0987 napisał(a):Mefisto owszem zgodzę się z tobą ze sa ludzie którzy za dużo się naoglądali filmów. Ale spójrz tez na innych uczestników zwłaszcza pieszych koło szpitala albo koło "polo" sa tam przejścia dla pieszych a niestety ludziska maja to w d... i przechodzą gdzie popadnie,

Zgadzam się temat pieszych temat rzeka i stary jak świat tak jak kierowców łamiących przepisy KD ale na to też bata nie ma chyba żeby tak miejska zamiast uganiać się za fotkami dochodowymi z foto (teraz chwilowo nie mogą) zajęła prewencyjnie miejsce na czele taxi i wlepiła kilka ulotek reklamowych po 50 zeta za nieprzepisowe poruszanie się w miejscu niedozwolonym i tak dwa razy w tygodniu z nudów tez by zarobili dla budżetu .Mogło by pomóc ale nie bardzo mają ochotę uczciwie zapracować .Jeśli już się chcą bawić w policję to jedynie tak mogą pomóc .
Mefisto
Rozglądam się

Postprzez Bontas » 22 lip 2011, 09:29

Adek co do chłopaków z JBB to znam ich osobiście (Zarówno tego od miotania - MUSK jak i kilku inych). Chlopaki powoli przestają już jeździć po ulicach, przenoszą się raczej na tor. Jeżeli chodzi natomiast o ich klatki bezpieczeństwa i co ważniejsze o ich homologacje. Wszyscy którzy mają zainstalowaną klatkę bezpieczeństwa mają na nią pełne atesty, ponieważ inaczej nie zostaliby dopuszczeni do zawodów na torach (przed każdym startem zawodnicy podlegają obowiązkowemu, starannie wykonywanemu badaniu technicznemu).

Natomiast tor w woj. łódzkim przydałby się i to nawet bardzo. Byłoby gdzie poszaleć, a tak niestety zostają puste odcinki dróg publicznych.

Co do łamania przepisów KD, to nie znam kierowcy, który chociaż raz ich nie złamał. W codziennej jeździe nie da się jechać w 100% idealnie przestrzegając przepisów.
Bontas

Postprzez Mefisto » 22 lip 2011, 10:46

Bontas napisał(a):Adek co do chłopaków z JBB to znam ich osobiście (Zarówno tego od miotania - MUSK jak i kilku inych). Chlopaki powoli przestają już jeździć po ulicach, przenoszą się raczej na tor. Jeżeli chodzi natomiast o ich klatki bezpieczeństwa i co ważniejsze o ich homologacje. Wszyscy którzy mają zainstalowaną klatkę bezpieczeństwa mają na nią pełne atesty, ponieważ inaczej nie zostaliby dopuszczeni do zawodów na torach (przed każdym startem zawodnicy podlegają obowiązkowemu, starannie wykonywanemu badaniu technicznemu).

Natomiast tor w woj. łódzkim przydałby się i to nawet bardzo. Byłoby gdzie poszaleć, a tak niestety zostają puste odcinki dróg publicznych.

Co do łamania przepisów KD, to nie znam kierowcy, który chociaż raz ich nie złamał. W codziennej jeździe nie da się jechać w 100% idealnie przestrzegając przepisów.

Tor może i by się przydał a nie zostają wam żadne odcinki dróg publicznych bo jest to łamanie prawa jeśli nie jest to zorganizowane i zabezpieczone odpowiednio.Zadam ci retoryczne pytanie gdyby ktoś ci bliski został poszkodowany bądź zginął przez pseudo rajdowca jak byś określał takowego gościa i co byś mu chciał zrobić ale odpowiadać nie musisz
Więc nie ma w niczym problemu dopóki nas osobiście to nie dotknie .
A co do stwierdza nie da się to powiem tak między nie da się jechać a nie chce się jechać zgodnie z przepisami to istnieje przepaść zawsze znajdzie się 1000 powodów na wytłumaczenie tego dlaczego się nie chciało znaczy nie dało
znam to z autopsji ale wszystkie są do przyjęcia jeśli nie tłumaczą czemu ktoś nie żyje przez takowa jazdę .
Tyle że natura ludzka jest taka że do puki coś nie dotyka nas osobiście to niech się dzieje i jest ok, ale jak nam się to stanie i ucierpimy to wtedy szukamy winnych, prawa, policji .Więc wygląda to tak ktoś zajedzie ci drogę to wtedy jest dla ciebie baranem ,tukiem i paroma jeszcze epitetami ale jak ty zajedziesz 5 razy to jest ok bo to ty zajechałeś a ty w końcu jesteś nieśmiertelny więc jaki problem ,niby żaden ale pełne cmentarze są tych co tak myśleli .
Mefisto
Rozglądam się

Postprzez aston76 » 22 lip 2011, 17:15

nudne_miasto napisał(a): Za to że w Łódzkim nie ma toru !!!

A właśnie że jest tor na ul. Technicznej w Łodzi.

Następne tory są w Kielcach i Poznaniu.
aston76
Miastowy

Postprzez nudne_miasto » 22 lip 2011, 22:10

Do Mefista... sama fota Ci nic nie da... może być faktycznie kogoś kto przekracza prędkość, a może być z "dupy", pod nosem już kierowcy dają ciała, ciągłe jeżdżenie na zakazie ruchu na parzęczewskiej koło szpitala.

.Są w Polsce takowe więc niech panowie w swoich wieś-tuningowanych autach tam się udadzą i pokażą na co stać ich mistrzów kierownicy i ich sportowe z nazwy maszyny

Choć w tej wypowiedzi się zdradzasz, że nie masz zamiaru moralnej dyskusji, tylko z góry jesteś przekonany, starasz się obrażać pewną grupę społeczną, w ten sposób nic nie ugrasz... kto pierwszy jest bez winy niech rzuci kamieniem...
nudne_miasto
Rozglądam się

Postprzez Qsiu » 23 lip 2011, 00:05

Nie obrażając nikogo w jakim jesteś wieku? :ugeek: co da w Naszym Pięknym mieście notowanie nr. rejestracyjnych?

Faktycznie i tu przyznam racje, zamiast toru wolałbym aby jakaś część drogi została wyremontowana... to co się dzieje w tej chwili to jest szok. Szczerze to chyba właśnie pomoże interwencja nieoznakowanych pojazdów Policji, bądź ustawienie jakiś ograniczników. w miejscach gdzie asfalt został świeżo co zrobiony, i droga jest dłuższa jak 100metrów. (Nie raz widziałem jak pieszy wysiadał i przechodził na drugą str. z przodu autobusu. Taki pieszy dla gościa jadącego +60km\h jest praktycznie niewidoczny i może kiedyś odpukać stać się nieszczęście)

i co do KZK, brałem udział, ale nie mam jakieś korby aby wyjechać na droge i napierda*** autem nie wiadomo co, bo po 1benzyna nie kosztuje 1zł, a i częsci do aut nie leżą na ziemi. Jedyne co mogę obiecać to że jako osoba współzarządzająca Stowarzyszeniem EZGTeamu będziemy dalej propagować styl bezpiecznego i rozważnego stylu jazdy
Qsiu

Postprzez Mefisto » 23 lip 2011, 10:50

nudne_miasto napisał(a):Do Mefista... sama fota Ci nic nie da... może być faktycznie kogoś kto przekracza prędkość, a może być z "dupy", pod nosem już kierowcy dają ciała, ciągłe jeżdżenie na zakazie ruchu na parzęczewskiej koło szpitala.

.Są w Polsce takowe więc niech panowie w swoich wieś-tuningowanych autach tam się udadzą i pokażą na co stać ich mistrzów kierownicy i ich sportowe z nazwy maszyny

Choć w tej wypowiedzi się zdradzasz, że nie masz zamiaru moralnej dyskusji, tylko z góry jesteś przekonany, starasz się obrażać pewną grupę społeczną, w ten sposób nic nie ugrasz... kto pierwszy jest bez winy niech rzuci kamieniem...

Nikogo nie staram się urazić z ludzi rozumnych . Auta tuningowe naprawdę nie pozostają jedynie w swerze tuningu optycznego ale tuningowana jest całość tyle że wtedy to kosztuje krocie .Nie wiem co daje komu wielka płetwa z tyłu i ogromny spojler z przodu z neonami jeśli po maską silnik 1200 w gazie .To nazywam wieś tuningiem ale zazwyczaj to tacy właściciele starają się pokazać jakie to sportowe auta posiadają .
Po drugie prawdziwe auta na tor wrecz nie nadaja się do jazdy po normalnych drogach i szkoda je na takowe i pewnie zgodzi się tu zemną wielu znających temat .Zapytam czemu w zimie w łyżwach albo nartach nie paradujesz po miescie przeciez jest śnieg i lód a mimo to są miejsca gdzie sie tego używa i z tego się czerpie radość mam nadzieje że wiadomo o co chodzi.
I kamieniami też nie będziemy tu w nikogo ciskać bo się może okazać że jeden dostanie jednym a na innego zejdzie lawina .
Mefisto
Rozglądam się

Postprzez adek » 23 lip 2011, 12:37

Bontas napisał(a):Adek co do chłopaków z JBB to znam ich osobiście (...) Chlopaki powoli przestają już jeździć po ulicach, przenoszą się raczej na tor.

I chwała im za to ;) Poza tym wydaje mi się, że zawody na torze mogą być znacznie bardziej emocjonujące, niż bujanie się na ulicy.

Bontas napisał(a):Jeżeli chodzi natomiast o ich klatki bezpieczeństwa i co ważniejsze o ich homologacje. Wszyscy którzy mają zainstalowaną klatkę bezpieczeństwa mają na nią pełne atesty, ponieważ inaczej nie zostaliby dopuszczeni do zawodów na torach (przed każdym startem zawodnicy podlegają obowiązkowemu, starannie wykonywanemu badaniu technicznemu).

I teraz może być głupie pytanie z mojej strony, ale pytam, bo po prostu nie wiem: czy z tą homologacją, to nie jest tak, że na ulicę jest potrzebna inna niż na tor? Bo już różne wersje słyszałem i nie wiem która prawdziwa.

Bontas napisał(a):a tak niestety zostają puste odcinki dróg publicznych.

Dalej uważam, że nie ma pustych odcinków dróg publicznych ;)

Bontas napisał(a):Co do łamania przepisów KD, to nie znam kierowcy, który chociaż raz ich nie złamał. W codziennej jeździe nie da się jechać w 100% idealnie przestrzegając przepisów.

Da się :D Poza tym to już jest taka wymówka typu: "A bo proszę pani Jasio też tak robiiiiiii", więc taka mocno naciągana ;) Ale najważniejsze to jeździć z głową i z wyobraźnią. Bo wsiadając za kółko, nie możesz myśleć tylko za siebie. Musisz tez myśleć za innych (kierowców, pieszych, rowerzystów...baaa...nawet za gołębie siedzące na poboczu...), przewidywać, co oni mogą zrobić i co wtedy samemu można zrobić. Tylko wielu kierowcom brakuje tej wyobraźni. Myślą, że jak dostali prawko i samochód, to już są najlepsi i resztę należy mieć w dupie. Tyczy się to wszystkich - i tych co jadą 120 km/h po mieście i tych co jadą 40 km/h. Bo każdy jest potencjalnym mordercą, gdy wsiada za kierownicę.

Qsiu napisał(a):Szczerze to chyba właśnie pomoże interwencja nieoznakowanych pojazdów Policji, bądź ustawienie jakiś ograniczników. w miejscach gdzie asfalt został świeżo co zrobiony, i droga jest dłuższa jak 100metrów.

Fajnie by było, gdyby nasi policjanci wpadli na pomysł ustawiania co jakiś czas nieoznakowanego radiowozu gdzieś za kościołem, albo na krańcach Staffa. Bo jak podjeżdżają oznakowaną puszką, to niewiele tutaj zdziałają. Ale wątpię, czy będzie im się chciało marnować taki radiowóz na stanie na osiedlu.

Qsiu napisał(a):Nie raz widziałem jak pieszy wysiadał i przechodził na drugą str. z przodu autobusu. Taki pieszy dla gościa jadącego +60km\h jest praktycznie niewidoczny i może kiedyś odpukać stać się nieszczęście

Jak pisałem wyżej - trzeba przewidywać i myśleć za nich. Pieszym niestety często wydaje się, że samochód z prędkości 50-60 km/h to wyhamuje w 3-ech metrach.

Qsiu napisał(a):Jedyne co mogę obiecać to że jako osoba współzarządzająca Stowarzyszeniem EZGTeamu będziemy dalej propagować styl bezpiecznego i rozważnego stylu jazdy

A może zamiast tylko przestawać pod kościołem i na parkingach, to się zaangażujecie właśnie w jakieś konkretne akcje? Czy to przy okazji KZK-i, czy nawet wykombinować coś wspólnie z policją naszą. Myślę, że możliwości macie sporo, a skoro się reklamujecie jako klub/stowarzyszenie, to nawet jakąś reputację by można było sobie zbudować. Może nawet mieszkańcy by na was bardziej przyjaznym okiem spojrzeli. A tak zaraz zima przyjdzie, a wy nadal będziecie marznąć opierając się o maski samochodów ;) Pokażcie się jakoś chłopaki (i dziewczyny?).
adek
Miastowy

Następna strona

Powrót do Motoryzacja