Piraci drogowi kontra stróże porządku w Zgierzu

Motoryzacja

Re: Piraci na Os. 650-Lecia m. Zgierza

Postprzez Iw4n3q » 17 lut 2012, 18:22

zainteresowany napisał(a):A co w tym temacie ma do powiedzenia T. owarzysz I. lub jego potomni...1

A co w tym temacie mają do powiedzenia "Młynarze z Jeża"?
Ostatnio edytowano 18 lut 2012, 08:15 przez Iw4n3q, łącznie edytowano 1 raz
Iw4n3q
Rozglądam się

Postprzez kendzior0987 » 17 lut 2012, 20:43

Owszem wyścigi sobie urządzali ale nie można było narzekać że się guzdrał a jak komuś nie pasowała ostra jazda zawsze mógł jechać 2 razy dłużej MUK i MPK :D :D
kendzior0987
Gawędziarz

Postprzez kikoo2 » 29 lut 2012, 05:12

Na Rudunkach taki jeden był taki dobry za kierownicą i ZABIŁ DZIECIAKA na rowerze na oczach ojca i proszę o komentarz mondrale za kółkiem.Oczywiście was to nie dotyczy bo jesteście za dobrzy i Wam nic się nie przydarzy.
kikoo2

Postprzez wirtualny » 01 mar 2012, 10:19

kikoo2 napisał(a):Na Rudunkach taki jeden był taki dobry za kierownicą i ZABIŁ DZIECIAKA na rowerze na oczach ojca i proszę o komentarz mondrale za kółkiem.Oczywiście was to nie dotyczy bo jesteście za dobrzy i Wam nic się nie przydarzy.

Tragiczne i smutne, ale odpowiem. Większości za nas się to nie przydarzy... ale wielu coś spotka tragicznego... niewielu to obchodzi... ale źli są wszyscy za kółkiem... nikt z nas...
Taki wpis jak powyżej traktuje "zaczepnie" dlatego nie popadajmy w skrajności...

Podobno dobrzy kierowcy to Ci którzy już nie prowadzą pojazdów, a najlepiej siedzą w domu... i coś w tym jest bo każdy z nas, użytkowników dróg (nie tylko kierowcy, ale także piesi) popełniamy błędy, prozaiczne, książkowe i głupie. Problem pojawi się gdy taki błąd lub błędy kilku na raz "kosztują" zdrowie, życie czy tylko pogniecione blachy lub kwitek przekazu PLN.
Czytając ten wątek odniosłem wrażenie, że jak to Polacy - jedni na drugich, drudzy na pieszych a wszyscy na policję i służby odpowiedzialne za wszystko czego nie robią...
Zgoda. Każdy ciągnie w swoją stronę tylko to do niczego nie prowadzi... dlatego apeluję żeby najlepiej patrzeć na siebie uważniej i mieć więcej samokrytyki:
za kółkiem zbliżać się do profesjonalizmu lub rzemieślniczej perfekcji umiejętności powożenia zaprzęgiem i szeroko pojętej kultury jazdy oraz dbania o karocę i koniki pod kontem zdrowia,
na chodniku, jezdni i drodze - trafiać w pasy leżącej zebry, zachowując gibkość szyjną żyrafy i wzrok strusia w wypatrywaniu zagrożeń i nie pchać się pod rydwany żelazne na siłę "bo jestem na prawie"

a funkcjonariuszom Policji i Strażnikom "Własnego Spokoju" Miasta polecam okulary realizmu, zerkania poza rubryki statystyk które cieszą przełożonych i szacunku, który marnotrawią marazmem i znieczuleniem, zaś zarządcom dróg pośpiechu i wyczucia w zakresie upgradowania oznakowania ulic i dbania o ich stan.

Wszystkim życzę szerokości, przyczepności i pokory na drodze.
wirtualny

Postprzez kikoo2 » 03 mar 2012, 20:31

Swięte słowa...
kikoo2

Postprzez Tonny » 17 mar 2012, 23:19

Uważajcie na śmieci zalegające przy krawężnikach. Miasto jeszcze nie zdążyło posprzątać po zimie- może tradycyjnie w maju się obudzą. Dzisiaj przez pręt leżący na drodze straciłem super drogą oponę :evil:
Tonny
Miastowy

Postprzez aston76 » 18 mar 2012, 10:00

To trzeba było wezwać na miejsce uszkodzenia auta policję albo straż miejską. Niech zrobią notatkę. Ty robisz zdjęcia uszkodzenia czyli opony i czym się uszkodziła. I przy odrobinie szczęścia uda się wyciągnąć kasę od ubezpieczyciela drogi.
aston76
Miastowy

Postprzez kikoo2 » 24 mar 2012, 14:05

Prędzej włosy wyrwiesz z głowy niż kase od miasta
kikoo2

Postprzez Tonny » 04 kwi 2012, 20:20

Policji nie wezwałem, po Straż Miejską też nie dzwoniłem. Trudno moja opona, mój pręto- gwóźdź, moja strata.

Jakiś czas temu miałem trochę wolnego i naoglądałem się programu Wypadek - przypadek na TVN Turbo. Było opisywanych sporo wypadków na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną spowodowanych przejeżdżaniem na wczesnym żółtym. Po "naoglądaniu" się tego programu zwróciłem dużą uwagę jak się jeździ w Zgierzu, tu się nie jeździ na wczesnym żółtym- to jest wczesne czerwone. Nie poruszajmy się po drogach w taki sposób bo skutki tego typu wypadków są zazwyczaj poważne dla ludzi. Z moich obserwacji wynika, że często jeździmy tak na skrzyżowaniu Parzęczewska/Gałczyńskiego, Gałczyńskiego/Musierowicza/Łęczycka i skrzyżowaniu Długa/1Maja.
Tonny
Miastowy

Postprzez adek » 04 kwi 2012, 22:58

Tonny napisał(a):Po "naoglądaniu" się tego programu zwróciłem dużą uwagę jak się jeździ w Zgierzu, tu się nie jeździ na wczesnym żółtym- to jest wczesne czerwone. Nie poruszajmy się po drogach w taki sposób bo skutki tego typu wypadków są zazwyczaj poważne dla ludzi. Z moich obserwacji wynika, że często jeździmy tak na skrzyżowaniu Parzęczewska/Gałczyńskiego, Gałczyńskiego/Musierowicza/Łęczycka i skrzyżowaniu Długa/1Maja.

Na skrzyżowaniu Parzęczewska/Gałczyńskiego to swojego czasu światła w cały świat działały - w obie strony było zielone, ale chyba wreszcie to ogarnęli, bo wygląda, że teraz działa sprawnie.
A takie rajdy na czerwonym, to już mentalność naszych kierowców... Tak samo jak wciśnięcie gazu do podłogi jeśli jest się wyprzedzanym, albo ktoś chce przed nas wjechać na "nasz" pas, włączanie świateł przeciwmgielnych w Łodzi, mimo że mgła jest w Warszawie, etc. :roll: Można by długo wymieniać :P
adek
Miastowy

Postprzez Iw4n3q » 15 kwi 2012, 22:30

adek napisał(a):
Tonny napisał(a):Po "naoglądaniu" się tego programu zwróciłem dużą uwagę jak się jeździ w Zgierzu, tu się nie jeździ na wczesnym żółtym- to jest wczesne czerwone. Nie poruszajmy się po drogach w taki sposób bo skutki tego typu wypadków są zazwyczaj poważne dla ludzi. Z moich obserwacji wynika, że często jeździmy tak na skrzyżowaniu Parzęczewska/Gałczyńskiego, Gałczyńskiego/Musierowicza/Łęczycka i skrzyżowaniu Długa/1Maja.

Na skrzyżowaniu Parzęczewska/Gałczyńskiego to swojego czasu światła w cały świat działały - w obie strony było zielone, ale chyba wreszcie to ogarnęli, bo wygląda, że teraz działa sprawnie.
A takie rajdy na czerwonym, to już mentalność naszych kierowców... Tak samo jak wciśnięcie gazu do podłogi jeśli jest się wyprzedzanym, albo ktoś chce przed nas wjechać na "nasz" pas, włączanie świateł przeciwmgielnych w Łodzi, mimo że mgła jest w Warszawie, etc. :roll: Można by długo wymieniać :P

Ale te zachowania nie wywodzą się z mentalności Polaka. Wielokrotnie stosowaną praktyką jest wyprzedzania mimo nie występujących ku temu warunków, a potem wciskanie się na "zlituj się nade mną". W Polsce zostawienie bezpiecznego miejsca pomiędzy pojazdami (zwłaszcza w mieście) to dla innych czerwona płachta że trzeba uprawiać slalom między autami, wiele osób nie zauważa że potem na światłach staje obok aut które wyprzedzało 5 minut wcześniej. Do tego dołącza Nasza Policja, która jak straż miejska idzie po najniższej linii oporu kontrolując tylko prędkość podróżującego, Bo ustawienie kamery na sygnalizację świetlną i łapanie tak jak tutaj wspomniano osób które przejeżdżają na wczesno żółtym/czerwonym świetle jest zbyt trudna. Łatwiej wystawić Iskrę i szukać jadących za szybko. Specjalistami i tak jest Nasza Straż "Wiejska" ustawiając fotoradary na wylocie z miasta, tam gdzie zagrożenie jest według ich obkurczonych ciasną czapką mózgów największe.
Iw4n3q
Rozglądam się

Postprzez RR ltd Co. » 16 kwi 2012, 09:00

Ja dziś widziałem akcję, jak dziś rano, ok. 7:40, kierowca srebrnego Renault Traffic na numerach WE***** na Konstantynowskiej za jednostką na skrzyżowaniu z Kwasową wyprzedzał kilka samochodów i niestety przed manewrem nie zauważył samochodu, który przyjechał z kierunku Łodzi, stojącego do skrętu w Kwasową i musiał go wyprzedzać praktycznie po poboczu po lewej krawędzi patrząc od jego strony (od prawej strony tego stojącego). Włos na karku się jeży. :o :shock: :(
To forum jest do niczego, czysta komercha, więcej tu nie zaglądam
RR ltd Co.
Miastowy

Postprzez adek » 16 kwi 2012, 12:53

Iw4n3q napisał(a):Ale te zachowania nie wywodzą się z mentalności Polaka.

E tam...
Ktoś nie może być : szybszy, lepszy, bogatszy, cwańszy ode mnie - więc muszę go upier*** przy samej du***, bo nie mogę mu na to pozwolić :arrow: typowa polaczkowatość.
I przenosi się takie rozumowanie na drogi właśnie przez wszystkie wymienione zachowania :
  1. myśli że jest szybszy i mnie wyprzedzi...idiota (i tu przyspieszanie, które jest zabronione, gdy jest się wyprzedzanym);
  2. coooo...on chce wjechać przede mnie na mój pas?! Przecież wtedy będę już trzeci, a nie drugi spod świateł! (i znowu gaz i klakson);
  3. skoro on wjechał na skrzyżowanie, mimo że nie ma jak z niego zjechać, to ja też mogę;
  4. skoro on zdążył na żółtym, to ja też zdążę;
  5. itp. itd.

Z drugiej strony trzeba zaszpanować, że coś ma się lepsze, szybsze, droższe, etc. - bo wszyscy muszą wiedzieć, że to ja jestem pan i władca i mają mi się kłaniać na każdym kroku :arrow: kolejny objaw typowej polaczkowatości.

I tu właśnie mamy:
  1. slalom po pasach;
  2. najeżdżanie na tylny zderzak i mruganie długimi, albo trąbienie;
  3. wyprzedzanie i od razu hamowanie
  4. wyprzedzanie na dziesiątego
  5. i wszelkie inne rodzaje wyprzedzania
  6. parkowanie na 3 miejscach
  7. itp. itd.

Swoją drogą - łódzka drogówka chyba trochę postanowiła się wziąć do pracy, bo po al. Włókniarzy co jadę, to mijam co najmniej jeden ruchomy oznakowany patrol (robiący często za safety cara :lol:). Przynajmniej zaczęli coś działać w terenie, a nie tylko fotoradary ustawiać.
adek
Miastowy

Postprzez aston76 » 18 kwi 2012, 20:09

Dzisiaj nasza dzielna straż miejska wystawiła swój fotopstryczek na Konstantynowskiej. Na wysokości wyjazdu z parku maszyn jednostki wojskowej. I do obsługi był przydzielony samochód służbowy marki skoda fabia.
aston76
Miastowy

Postprzez kikoo2 » 19 kwi 2012, 04:37

A parkowali zgodnie z przepisami?
kikoo2

Postprzez aston76 » 26 kwi 2012, 17:33

Witam. Od dzisiaj jestem jednym z piratów w naszym mieście. Na Konstantynowskiej (na wysokości wjazdu do fabryki Grabka) dzielna straż miejska ustrzeliła mnie o godzinie 6:52, ze swojego fotopstryczka jak przekraczałem prędkość w terenie zabudowanym. Teraz czekam na karę od nich.
aston76
Miastowy

Postprzez RR ltd Co. » 26 kwi 2012, 18:08

Dużo przekroczyłeś? Ja też już miałem w tym samym miejscu z nimi do czynienia...
RR ltd Co.
Miastowy

Postprzez wojtek37p » 26 kwi 2012, 18:25

Polecam zakup CB (może się teraz wygłupiam, ale byłem jeszcze z drugiej strony Zgierza, a już wiedziałem). A parkowali w bramie, z tego, co wiem na terenie prywatnym ...
wojtek37p
Zgierzanin

Postprzez aston76 » 26 kwi 2012, 19:14

Aby było śmieszniej CB leży sobie spokojnie w domu, bo się popsuła gruszka. Co do prędkości to jakieś 70-80km/h na budziku było.
aston76
Miastowy

Postprzez TIRcenter » 27 kwi 2012, 11:40

Jak ktoś chce to mogę pomóc w zakupie radia (pomoc w wyborze i zakup w jak najkorzystniejszej cenie).

Teraz słońce wyszło i noga robi się cięższa. Warto wiedzieć, gdzie uważać na patrole policji i SM.
Informacje z branży motoryzacyjnej (ciężarówki) i transportowej: www.TIRcenter.eu
TIRcenter
Miastowy

Postprzez Haasrode » 27 kwi 2012, 13:11

A moze wystarczy jezdzic zgodnie z przepisami i zadne CB potrzebne nie bedzie :?: :idea:
Haasrode
Bywalec

Postprzez RR ltd Co. » 27 kwi 2012, 13:13

TIRcenter napisał(a):słońce wyszło i noga robi się cięższa

Powinieneś iść do lekarza z tym problemem :mrgreen:
Ja tam wolę po prostu ostrożnie jeździć. Ale swoją drogą warto uważać na patrole Policji i naszej Straży Wiejskiej.
W miejscu, o którym pisał aston76, to po prostu wszyscy wiedzą, że zaraz będzie niezabudowany i wdeptują, a ja robię tam wręcz odwrotnie - zwalniam do max 55 km/h.
RR ltd Co.
Miastowy

Postprzez kikoo2 » 05 maja 2012, 19:12

60 i niema problemu
kikoo2

Postprzez aston76 » 07 maja 2012, 16:18

No i mam fotkę :mrgreen: . Koszt 100zł i 4 punkty. :mrgreen: Nie jest źle. :mrgreen: Dr. prezydent będzie miała za co jeździć po świecie, bo kasa idzie na konto urzędu miasta. :(
aston76
Miastowy

Postprzez adek » 07 maja 2012, 22:54

Kurcze...to by było dopiero hasło na plakat kampanii społecznościowej:
"Kierowco zwolnij! Chyba nie chcesz, żeby prezydent twojego miasta pojechał na kolejna zagraniczną wycieczkę!"

Teraz tylko znaleźć kogoś, kto to zrealizuje :lol:
adek
Miastowy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Motoryzacja