Odsłona portalu

Propozycje, uwagi, komentarze nt. funkcjonowania portalu i forum.

Re: Odsłona portalu

Postprzez adek » 14 sie 2012, 10:12

Już się przestraszyłem, że nasi dzielni władcy miejscy znowu pojechali na Sri Lankę i mnie nie zabrali, a tu po prostu portal wyświetla stare wiadomości :lol:
Ewidentnie coś za dużo grzebaliście i artykuły wam wcięło :D Naprawcie, zanim się ludzie zaczną burzyć - nie każdy patrzy na datę opublikowania artów ;)
adek
Miastowy

Postprzez admin » 14 sie 2012, 12:52

Właśnie trwają letnie prace "remontowe", takich rzeczy nie da się uniknąć, ale cały czas pracujemy nad udoskonaleniem strony. To wszystko dla Was:)
admin
Administrator

Postprzez Piła » 19 sie 2012, 09:58

Administrator tego portalu często zwraca się o opinię forumowiczów, szkoda tylko, że tak rzadko na to reaguje. Uważam, że to forum ostatnio jest coraz mniej ciekawsze i stało się śmietnikiem reklamowym. I tu zgadzam się z jednym z pierwszych wpisów Administratora (z dn. 24.02.2011r.), że na tym forum pojawiają się wpisy typowo reklamowe lub pseudodyskusyjne, i że forum powinno być wolne od spamu. Dalej Administrator pisze o możliwości zamieszczenia odrębnego tematu "Reklama". Szkoda więc, że w tej sprawie prawie nic nie zrobiono. Uważam, że te wszystkie wpisy reklamowe można by zamieszczać jedynie w 2 tematach: "Ogłoszenia" i "Reklama".
Inną sprawą jest zbyt duża liczba tematów na tym forum. Obecnie jest ich 482, z czego dość duża liczba związana jest właśnie z ogłoszeniami reklamowymi. Uważam, że nie powinno się już zakładać nowych tematów. Dla przykładu podam, że w dziale "Polityka" jest 80 tematów, choć większość z nich tak na prawdę dotyczy tematyki "Rzeczywistość w urzędzie miasta".
Nie zgadzam się ze zwrócona mi uwagą, że nie powinno się pisać o prezydentach Zgierza, którzy nie pełnią już swojej funkcji. W tym miejscu Administrator sobie sam zaprzecza, gdyż na tym forum znajduje temat "Byli prezydenci Zgierza - co dobrego lub złego dokonali". Nie zgadzam się też z opinią, że nie powinno się pisać ironicznie. Stwierdzam, że często nie da się pisać inaczej o tym "Zgierskim wariatkowie".
Uważam, że uwzględnienie tego wszystkiego przyczyni się do poprawy poziomu tego forum, co leży w interesie nas wszystkich. Na koniec chce dodać, że z całą konsekwencją powinno nie dopuszczać się do obrażania innych osób.
Piła
Zgierzanin

Postprzez adek » 19 sie 2012, 11:29

Piła napisał(a):Uważam, że to forum ostatnio jest coraz mniej ciekawsze i stało się śmietnikiem reklamowym.

Dawniej reklamy też pojawiały się codziennie, tylko drzewa tak się między sobą zażarcie kłóciły, że nikt i tak tego nie zauważał (takie jest moje zdanie, nikogo tu nie bronię). Teraz użytkowników aktywnych jest mniej, tematów mniej, ciekawych wypowiedzi mniej, wątków wartych kontynuowania jeszcze mniej i dlatego są tu w zasadzie tylko reklamy jednej szkoły.

Piła napisał(a):Dalej Administrator pisze o możliwości zamieszczenia odrębnego tematu "Reklama". Szkoda więc, że w tej sprawie prawie nic nie zrobiono. Uważam, że te wszystkie wpisy reklamowe można by zamieszczać jedynie w 2 tematach: "Ogłoszenia" i "Reklama".

Z tego co widzę, to reklamy pojawiają się jedynie w dziale ogłoszenia i nie sa porozrzucane po całym forum. Nie wiem na jakiej zasadzie reklamuje się tu nasza ulubiona szkoła (jakaś umowa, czy za słowną zgodą administracji), ale można ewentualnie jeszcze stworzyć jeden temat "Reklamy naszej ulubionej szkoły" i wymóc, aby reklamy pojawiały się w tym jednym wątku, a nie w całym dziale. Choć pewnie i tak będą dalej przeszkadzać :roll:

Piła napisał(a):Inną sprawą jest zbyt duża liczba tematów na tym forum. (...) Uważam, że nie powinno się już zakładać nowych tematów.

Ciekawe stwierdzenie...naprawdę :shock: To forum nie jest po to, żeby powstawały tematy? To co mamy się w jednym wypowiadać :?

Piła napisał(a):Dla przykładu podam, że w dziale "Polityka" jest 80 tematów, choć większość z nich tak na prawdę dotyczy tematyki "Rzeczywistość w urzędzie miasta".

Widocznie temat "Rzeczywistość w urzędzie miasta" jest zbyt ogólny. Wierz mi, że lepiej niech powstanie 10 mniejszych tematów, niż robić bałagan w dyskusji, bo jeden dyskutuje o p. Kapuście, drugi o p. Lesniewiczu, a trzeci o kiblach na parterze.

Piła napisał(a):Nie zgadzam się też z opinią, że nie powinno się pisać ironicznie. Stwierdzam, że często nie da się pisać inaczej o tym "Zgierskim wariatkowie".

Z tym się zgadzam, ale między ironią i sarkazmem, a zwykłym chamstwem i buractwem jest bardzo cienka linia, więc trzeba uważać, żeby jej nie przekraczać ;)
adek
Miastowy

Postprzez Piła » 19 sie 2012, 13:52

Odnośnie moich propozycji, to chce dodać jeszcze jedną. Otóż są przypadki gdy chce się poruszyć kilka spraw, zahaczających o kilka wątków - wówczas nie wiadomo gdzie taki wpis zamieścić. Dlatego proponuję utworzyć dział "Artykuły", lub "Dziennikarstwo Obywatelskie" w którym można by zamieszczać takie a'la artykuły. Ja już swego czasu rozmawiałem osobiście z wydawca tego serwisu na ten temat, i On nie miał nic przeciwko temu, choć proponował zawrzeć to w dziale "Hyde Park".
Piła
Zgierzanin

Postprzez Tomasz » 19 sie 2012, 23:29

1.pokaż mi choć jedno ogłoszenie, które jest poza działem ogłoszenia - wtedy Ci przytaknę, że to śmietnik reklamowy.

2. hydepark to dobre miejsce na wszystko więc można tam umieszczać różnego rodzaju treści.
pozdrawiam
Tomasz
Tomasz
Majster

Postprzez Piła » 21 sie 2012, 15:09

Zgodnie z prośbą Administratora, chcę pokazać, że aktualnie na tym forum są 2 najświeższe reklamy. Jedna jest w wątku: "Zdobądź cenne kwalifikacje", zaś druga w wątku :Technik pojazdów samochodowych".
Piła
Zgierzanin

Postprzez adek » 21 sie 2012, 18:04

Piła napisał(a):Zgodnie z prośbą Administratora, chcę pokazać, że aktualnie na tym forum są 2 najświeższe reklamy. Jedna jest w wątku: "Zdobądź cenne kwalifikacje", zaś druga w wątku :Technik pojazdów samochodowych".

I obie są w dziale "Ogłoszenia". Więc o co chodzi?
adek
Miastowy

Postprzez Piła » 28 sie 2012, 20:15

Ja nie mówię, żeby nie było na tym forum żadnych reklam, ale każdy przyzna, że jeśli tylko 1 szkoła zakłada w tym dziale prawie 100 wątków, to chyba jest to dużą przesadą - tym bardziej, że zakładają oni wątki tak samo brzmiące lub prawie identyczne (różniące się czasami dużą lub małą literą). Szkoda, że nikt nad tym nie panuje. Dla zilustrowania tego, daję przykład dotyczący tylko jednej tematyki. Otóż są takie wątki jak: "Gimnazjum Dla Dorosłych", "Gimnazjum dla Dorosłych", "Liceum Dla Dorosłych", "Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych", "Szkoły dla Dorosłych za Darmo" (kilka razy pojawia się ten wątek"), "Bezpłatne szkoły dla Dorosłych", "Bezpłatne Szkoły dla Dorosłych", itp.
Tego typu przykładów można mnożyć bez końca. Czy Administrator nie uważa, że jest to wielki bałagan, który obniża poziom tego forum, zaś nawał tego typu ogłoszeń skutecznie odstrasza wielu forumowiczów.
Piła
Zgierzanin

Postprzez wojtek37p » 29 sie 2012, 06:21

Pozwolę sobie poprzeć przedmówcę. Też mnie to irytuje! Staram się przeglądać forum "od dechy do dechy", a tu takie kwiatki ...
wojtek37p
Zgierzanin

Postprzez Magdalena » 29 sie 2012, 08:10

:lol: ... a od wczoraj - to już nawet prawie że :arrow: BUKIETY

... że tak nieśmiało poprę Kolegę z piętra wyżej :) i Kolegę z piętra jeszcze wyżej :) .

Pozdrawiam Kolegę Administratora!
Magdalena
Miastowa

Postprzez Janlis » 29 sie 2012, 09:01

Zdecydowanie popieram-reklamy wprowadzają chaos-optowałbym za wyrzuceniem reklam całkowicie.
Janlis
Gawędziarz

Postprzez adek » 29 sie 2012, 10:08

Wierzcie mi, że te reklamy naszej ulubionej szkoły są i tak ładnie przeprowadzane na tym forum. Nie są porozrzucane po wszystkich działach, bez natrętnego spamu i nabijania bzdurnych postów, bez chamstwa ze strony reklamującego. Poza tym łatwo je wyłapać z innych tematów, bo tematy są pisane capsem :P
Więc na prawdę nie jest to problem, żeby je omijać. Jak wspominałem wyżej, administracja mogłaby się zastanowić nad stworzeniem jednego tematu "Reklamy naszej ulubionej szkoły" i nakazać reklamować się właśnie w nim.

Poza tym wyobraźcie sobie, że jak się drzewa dzielnie kłóciły na forum, to było dużo, dużo, dużo, dużo (... x100000000), dużo gorzej. Bo się rozpierzchły po wszystkich działach niemalże i się forum w ogóle nie dało czytać.
A wy tu macie prosty ruch do wykonania myszką → wejść w dział "Ogłoszenia" → kliknąć "Oznacz tematy jako przeczytane" → wrócić na stronę główną → przeglądać forum z pominięciem reklam. A nie przebijać się przez pierdyliard postów, w którym jedni wyzywają drugich od idiotów i odwrotnie i próbować wyłowić ten jeden sensowny ;)
adek
Miastowy

Postprzez admin » 29 sie 2012, 13:02

Wszystkie reklamy jeśli się pojawiają są usuwane z forum lub przenoszone do działu "Ogłoszenia". Dba o to moderator. Sam użytkowniku buba został pouczony w tym zakresie. Zrobiłem porządek z działem ogłoszenia - zostały usunięte posty stare i nie aktualne. Jeśli chodzi o szkołę ŻAK - obecne są tylko te z sierpnia, czyli aktualne.
admin
Administrator

Postprzez Piła » 02 wrz 2012, 12:26

Dzięki, że Administrator wreszcie zrobił trochę porządku z tymi reklamami na tym forum. Szkoda, że moje wcześniejsze uwagi w tej sprawie były lekceważone. No, ale jak się mówi: lepiej późno niż wcale.
Piła
Zgierzanin

Postprzez wojtek37p » 02 wrz 2012, 15:23

Piła, "stare przysłowie pszczół mówi":
"administrator ma zawsze rację,
a jeśli nawet nie ma racji, to patrz wyżej" :)
Ale co prawda, to prawda. Odrobina porządku jeszcze nikomu nie zaszkodziła!
wojtek37p
Zgierzanin

Postprzez Szymek Zgierz » 03 wrz 2012, 14:25

Ło matko, wchodze na forum, a tu wszystko (no prawie) zmienione, przez chwilę pomyślałem że pomyliłem adres strony :lol:
Szymek Zgierz
Bywalec

Postprzez wojtek37p » 03 wrz 2012, 15:30

Bardzo brakuje mi przycisku "pierwszy nieprzeczytany post" :(
wojtek37p
Zgierzanin

Postprzez adek » 03 wrz 2012, 17:02

Też myślałem, że strony pomyliłem :D
Ale potem przeraziłem się jeszcze bardziej bo nijak nie mogłem znaleźć guziczka odpowiedzi. Możecie to jakoś uwidocznić? :P Chociaż...jak już znalazłem, to i tak będę pamiętać gdzie jest... :lol:

Wojtek, są "nowe" posty, a to w zasadzie to samo ;)
adek
Miastowy

Postprzez adek » 03 wrz 2012, 17:10

A za tą reklamę śmigającą na dole, to macie u mnie dużą krechę :D
Ja rozumiem na stronie portalu, ale na forum też? No i będę musiał poblokować w końcu wszystkie :roll:

btw...gdzie jest guzik edytowania postów teraz? :mrgreen:
adek
Miastowy

Postprzez TIRcenter » 03 wrz 2012, 18:02

styl jest do poprawek, dajcie czas Adminowi:)
Informacje z branży motoryzacyjnej (ciężarówki) i transportowej: www.TIRcenter.eu
TIRcenter
Miastowy

Postprzez wojtek37p » 03 wrz 2012, 19:50

adek
"Wojtek, są "nowe" posty, a to w zasadzie to samo "
Ja nie mówię o nowych postach ogólnie na forum, ale o "pierwszym nieprzeczytanym poście" w danym wątku (po wejściu w niego), ALE już się ten "przycisk" pojawił, więc OK :)
A jeśli chodzi o ten płynący pasek, to rzeczywiście wkurzające. No ale jeśli to ma poprawić rentowność portalu ...
wojtek37p
Zgierzanin

Postprzez adek » 03 wrz 2012, 20:49

Oj droga administracjo, nie można było zrobić testu na jakiejś zamkniętej części forum najpierw?
Brakuje guziczków edycji i cytowania. Ale jak już robicie, to zróbcie jeszcze do cytowania selektywnego ;)

wojtek37p napisał(a):Ja nie mówię o nowych postach ogólnie na forum, ale o "pierwszym nieprzeczytanym poście"

Aaaa...że nie zajarzyłem, że to o ten bajer chodzi :P
adek
Miastowy

Postprzez wojtek37p » 03 wrz 2012, 20:54

Mimo, że byłem na stronie danego wątku, przeczytałem wszystkie wpisy, to wątki dalej widnieją jako nowe (w domyśle: nie czytane).
wojtek37p
Zgierzanin

Postprzez admin » 04 wrz 2012, 08:12

Kochani,
jak widzicie prace trawają, musicie dać nam trochę czasu i poczekać na efekt finalny:)
To wszystko, aby uprzyjemnić i uwygodnić Wam surfowanie, i aby forum było bardziej zintegrowane z portalem.
Forum nie mogło być robione na adresie zastępczym, dlatego wszystkie zmiany są widoczne w realu.
Inaczej jest z portalem, już niedługo zauważycie kilka nowości wprowadzonych jednocześnie.
Reklamy na forum - niestety doszliśmy do takiego momentu, że stały się koniecznością. Potencjał forum jest duży i musimy go wykorzystać. Druga sprawa, że ich obecność pozwala nam policzyć własnymi sposobami faktyczną liczbę odsłon portalu bez polegania na statykach zewnętrznych, z których każda ma swoją metodologię. Ale ponieważ reklamy są tylko na duże i dole - nie powinny Wam bardzo przeszkadzać.
Po tym jak uzyskamy zamierzony efekt poproszę Was o opinie :)
admin
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do WirtualnyZgierz.pl