Podwyżka cen biletów

Aktualności i wydarzenia regionalne. Czekamy na Twoje informacje!

Podwyżka cen biletów

Postprzez Tonny » 02 sie 2011, 10:57

http://lodzkie.naszemiasto.pl/artykul/1 ... ,id,t.html

Sposób na uniknięcie bankructwa w wykonaniu doktora nauk ekonomicznych prezydent Iwony Wieczorek i eksperta z zakresu transportu publicznego v-ce prezydenta Grzegorza Leśniewicza. Wygląda na to, że sposobem na obudzenie miasta jest obudzenie mieszkańców porannym spacerem do pracy, szkoły. Kilka tygodni temu Miejskie Usługi Komunikacyjne dostały nowego szefa, Mariusza Miśkiewicza. Efekty powoli zaczynają być widoczne.

Czy w sprawie zapowiadanej podwyżki Prawo i Sprawiedliwość również zamierza protestować ?
Tonny
Miastowy

Re: Podwyżka cen biletów

Postprzez admin » 02 sie 2011, 16:17

admin
Administrator

Postprzez kendzior0987 » 02 sie 2011, 18:30

tak gadaja o ze ceny paliw sa wysokie szkoda tylko ze Zgierskie Autobusy jezdza na "frytkach" bo niestety jadac za nimi to az glowa boli od tego smrodu. Poprostu szukali jakiejs wymowki to ja znalezli
kendzior0987
Gawędziarz

Postprzez muchomor » 03 sie 2011, 06:41

Obrazek
Ostatnio edytowano 13 lut 2012, 08:41 przez muchomor, łącznie edytowano 1 raz
muchomor
Bywalec

Postprzez Tonny » 05 sie 2011, 08:12

muchomor napisał(a):Ceny biletów nalezy podnieść. Ale to nie zwalnia z obowiązku racjonalizacji działalności Markab-u oraz analizy częstotliwosci połączeń.

Dlaczego tak uważasz ? Czy wiesz w jakiej części wpływ ze sprzedaży jednego biletu (np. normalnego kosztującego 1.80zł) jest rozdystrybuowany na pozycje kosztowe odpowiadające za funkcjonowanie komunikacji publicznej ?
Tonny
Miastowy

Postprzez canter » 05 sie 2011, 13:13

Przede wszystkim wypadałoby zacząć od egzekwowania kasowania biletów, a przez to ich kupowania. Nieotrzymane 1.80 czy 2.40 zł budżetu miasta nie zwiększy tak czy inaczej. A "kanara" w autobusie spotkać można rzadziej niż "kanarka" w Zgierzu. Niestety podniesienie cen biletów spowoduje, że przeciętny użytkownik autobusu tym bardziej go nie skasuje, bo mu będzie szkoda pieniędzy i przy tak "częstych" wizytach kontrolerów będzie wolał zaryzykować mandat...
canter
Rozglądam się

Postprzez muchomor » 05 sie 2011, 13:39

Obrazek
Ostatnio edytowano 13 lut 2012, 08:42 przez muchomor, łącznie edytowano 1 raz
muchomor
Bywalec

Postprzez sally_czarownica » 07 sie 2011, 07:00

Podwyzki cen podwyzkami - powiem szczerze, ze mozna sie bylo tego spodziewac. W dodatku wiecej kontrolerow ma byc zatrudnionych nie tylko w Zgierzu bo rowniez slyszalam w lodzkim radiu - ze w Łodzi bedzie to samo. :mrgreen:
Nie wiem jak jest w innych dzielnicach Zgierza ale na Rudunkach jest wogole problem aby zakupic bilety zgierskie.
Wiekszosc kioskow poplajtowalo, zostaly zlikwidowane - a tam zawsze mozna bylo kupic bilet.
A w sklepach raz sa dostepne a raz kilka dni ich nie ma.
Nie wiem dziwne to jest, bo chyba gdy widza, ze bilety sie koncza to normalna rzecza jest zamowienie nastepnych plikow.
Ja to bylam ostatnio wsciekla bo stracilam 30 minut na szukanie biletow w pobliskich sklepach.
Musialam leciec z Rudunek na Przybylow i tam w salonkiu prasowym dopiero kupilam bilety - nauczona ostatnia akcja zakupilam bilet 11 - przejazdowy.
Bo ja nie bede za kazdym razem kiedy zechce jechac do miasta leciala do drugiej dzielnicy aby kupic bilet.
Nie tylko ja jestem zniesmaczona ta sytuacja, ale rowniez inni mieszkancy, niektorzy wrecz bluznia.
Zdarza sie, ze wsiadaja na gape i wysiadaja na Przybylowie aby tam dopiero wysiasc i zakupic bilet.
Mlodziez natomiast takze wsiada na gape i probuje odkupic bilety od innych podrozujacych w autobusie.
jednym sie uda przejechac bez kontroli natomiast inni moga byc zlapani.

Oczywiscie u kierowcy biletow nie kupimy :lol:
Ja osobiscie nie wsiadlabym do autobusu bez biletu bo wiadomo czy tam skutkuje - kanara nie bedzie obchodzilo to, ze pan nie mogl kupic biletu - tylko dowali nam mandat.
Nie pisalabym tego, gdyby brakowalo biletow w 1 dzien - ale to sie dzieje notorycznie, ja podczas zakupow widze ludzi ktorzy chca kupic bilet a sklepowa mowi, ze sie skonczyly.
Ja sama kilka razy tez bylam postawiona w takiej sytuacji. Teraz kupuje bilety w miescie na zapas, bo to chyba innej mozliwosci nie ma.

Ale to tylko w Zgierzu sa takie akcje - w Łodzi tego nie ma.
Niewazne czy wsiade do lodzkiego tramwaju czy autobusu - gdy nie zdolam kupic biletu w kiosku to zawsze zakupie go u kierujacego srodkami komunikacji badz zamontowana jest maszyna do ich sprzedazy.
Uwazam, ze i u nas kierowca autobusu powinien sprzedawac w awaryjnych sytuacjach bilety podczas postoju na przystanku badz niech zamontuja urzadzenia do sprzedazy biletow - lodzkie 51 , ktore jezdzi po Zgierzu juz ma cos takiego zamontowanego.
sally_czarownica
Rozglądam się

Postprzez Janlis » 07 sie 2011, 08:10

Pieniądze z podwyżki cen biletów pójdą do kieszeni kanarów.Kierowcy zajęci dyskusjami ze znajomymi,gadający w czasie jazdy przez telefony komórkowe nie będą sobie zawracać d... sprzedażą biletów.Trzeba jeszcze pomyśleć,jakby tu ustawić następną małpkę na przedniej szybie-sprzedaż biletów?macie nogi to latajcie.Pani dr pr też takimi problemami swej roztańczonej główki nie będzie motać.
Janlis
Gawędziarz

Postprzez sally_czarownica » 07 sie 2011, 08:43

Smieszne jest tylko jedno - jak byly kioski to w sklepach caly czas byly bilety :D Nie wiem moze chcieli wykosic konkurencje, bo skoro gazety sprzedaja to i bilety rowniez.
Wiekszosc osob jak szla po bulki to przy okazji kupowala prase czy bilety.
Kioski poplajtowaly, niektore sklepy zrezygnowaly ze sprzedazy biletow bo to widocznie mala prowizja jest z tego - tylko sklepy typu SPOLEM na Rudunkach sprzedaja zgierskie bilety - ale tam bywa roznie , raz bilety przez 2 dni sa, ludzie wykupia a potem przez kilka dni nie ma.
Ja to musze teraz kupowac bilety na zapas bo jak nie bedzie w pobliskim sklepie to trzeba leciec na pieszo na przybylow po bilet.
To ja jak mam isc polowe drogi na pieszo aby kolejne 3 przystanki pojechac autobusem to ja nie wiem czy rowerem nie bedzie szybciej przez park ?????
Nie pisalabym o tym gdyby to sie sporadycznie zdarzalo - ale to jest nagminne...
Dlatego nie zostaje nic innego jak kupowanie biletow w miescie lub zakup migawki.

Zgadza sie kierowcy sa pochlonieci rozmowami ze znajomymi, bywa czesto tak, ze ta sama osoba z ktora plotkuja jezdzi z nimi kilka kursow, ciekawe czy za kazdym razem kasuje bilet :?:
gdzies tu czytalam na forum, ze maja za mala prowizje od sprzedazy biletow dlatego nie chcą sie w to bawic.
sally_czarownica
Rozglądam się

Postprzez adek » 07 sie 2011, 14:17

sally_czarownica napisał(a):Nie wiem jak jest w innych dzielnicach Zgierza ale na Rudunkach jest wogole problem aby zakupic bilety zgierskie.
Wiekszosc kioskow poplajtowalo, zostaly zlikwidowane - a tam zawsze mozna bylo kupic bilet.
A w sklepach raz sa dostepne a raz kilka dni ich nie ma.

Ostatnio właśnie mnie taka sytuacja spotkała przy przychodni na Rudunkach. Obleciałem wszystko dookoła w poszukiwaniu biletów i jedna wielka lipa. Info jak zdobyć elektroniczny bilet też się nagle zmyło ze strony MUK. Szczęśliwie trafiłem na przystanku na miłą panią, która miała karnet i skasowała za mnie bilet. Także wydaje mi się, że nasze ukochane przedsiębiorstwo, skoro nie potrafi zapewnić punktów sprzedaży biletów przy trasie autobusów, powinno wreszcie nałożyć obowiązek prowadzenia sprzedaży przez kierowców.

Sama podwyżka aż tak bardzo mi przeszkadzać nie będzie, bo można się jej było spodziewać. Ale jeśli nie będę miał gdzie kupić biletu, to go po prostu nie skasuję. Nie każdy kto dojeżdża z obrzeża miasta, jest wyposażony w migawkę, albo tygodniowy zapas biletów jednorazowych :roll:

A co do kierowców "skupionych na bezpiecznym prowadzeniu pojazdów" to raczej nie ma się co wypowiadać. Gdyby tak policja stanęła niekiedy na trasie, to byłoby trochę mandatów za rozmowy przez telefon.
adek
Miastowy

Postprzez Tonny » 08 sie 2011, 09:02

muchomor napisał(a):Tonny ceny biletów trzba podnieść z kilku powodów.
1. Nie były podnoszone od kilku lat, a w tym czasie ceny paliwa wzrosły o okolo 50 %
2. Wzrosły inne koszty związane z komunikacją np place kierowców.
3. Nie mozna dokladać do komunikacji miejskiej tylko z budżetu miasta nie dlatego, że jest on pusty lecz dlatego, że powinny zostać prowadzone np. inwestycje drogowe.
4. Należy wymienić tabor autobusowy, gdyż stare zdezelowane autobusy są bardziej kosztowne w eksploatacji.
5. Zgierz to nie tylko mieszańcy jezdżący autobusami to także służba zdrowia czy szkoły.

Poważny jesteś ?

1. Kontraktowe dostawy jako narzędzie zabezpieczające przed ryzykiem wzrostu cen paliw.
2. W transporcie zwłaszcza towarowym (w publicznym również) płace nie rosną w tempie średnio krajowym a sporo poniżej.
3. Środków na inwestycje drogowe należy szukać w programach pomocowych. Poza tym inwestycje drogowe przy obecnym zapotrzebowaniu miasta w infrastrukturę drogową wymagają wielomilionowych nakładów, a co z tym związane określenia wieloletniego planu budowy dróg publicznych.
4. To już zadanie dla przewoźnika a nie samorządu. W przypadku zarówno transportu towarowego oraz publicznego zakup pojazdów finansowany jest w ramach leasingu a nie zakupu na własność.

Podwyżka to ostateczna przysłowiowa deska ratunku jednak aby to wiedzieć nie jest potrzebny doktorat. Bardziej wskazana jest w tym przypadku pałka perkusyjna aby przysłowiowo popukać się w głowę i zacząć racjonalnie myśleć.
Tonny
Miastowy

Postprzez nudne_miasto » 08 sie 2011, 19:48

Kiedyś autobusy jeździły na ropę, a dziś jeżdżą na olej do frytek.

Jak dadzą podwyżki to powoli zacznie się opłacać taksówką w 4-osoby jeździć. za 11 zł można już dojechać taxi.
nudne_miasto
Rozglądam się

Postprzez kendzior0987 » 08 sie 2011, 21:36

Niestety szkoda ze to bylo kiedys. Juz wolałbym żeby jeździły na " opałówkę " niż na tych śmierdzących a'la frytkach
kendzior0987
Gawędziarz

Postprzez sally_czarownica » 10 sie 2011, 10:04

Wiadomo, ze jezeli ludzie beda chcieli jechac do miasta a w okolicznych sklepach nie bedzie mozna zakupic biletow to wiekszosc pasazerow bedzie jechalo na gape :lol:
Tylko nieliczni zdecyduja sie isc na pieszo na Przybylow aby tam w kiosku zakupic bilet.
Mlodziez i ludzie w srednim wieku beda wsiadali - bo beda liczyli a moze sie uda i kanar nas nie zlapie :mrgreen:
Czyli wieksze wplywy beda mieli z gapowiczow niz z zakupionego biletu.
Bo bilet normalny kosztuje 1.80 zl a mandat cos kolo 70 zl.
A taka osoba, ktora bedzie zmuszona drzec kawal drogi poszukiwaniu biletow na drugi raz zaopatrzy sie w miescie w wieksza ich ilosc.
sally_czarownica
Rozglądam się

Postprzez muchomor » 25 sie 2011, 14:48

Obrazek
Ostatnio edytowano 13 lut 2012, 08:42 przez muchomor, łącznie edytowano 1 raz
muchomor
Bywalec

Postprzez yogi » 16 wrz 2011, 08:24

:P
Ostatnio edytowano 13 lut 2012, 13:05 przez yogi, łącznie edytowano 1 raz
YOGI BEAR
yogi
Bywalec

Postprzez RR ltd Co. » 16 wrz 2011, 09:55

A od kiedy ma nastąpić ta podwyżka?
To forum jest do niczego, czysta komercha, więcej tu nie zaglądam
RR ltd Co.
Miastowy

Postprzez yogi » 16 wrz 2011, 10:34

:P
Ostatnio edytowano 13 lut 2012, 13:05 przez yogi, łącznie edytowano 1 raz
YOGI BEAR
yogi
Bywalec

Postprzez bloodo » 17 wrz 2011, 21:51

muchomor napisał(a):Tonny ceny biletów trzba podnieść z kilku powodów.
1. Nie były podnoszone od kilku lat, a w tym czasie ceny paliwa wzrosły o okolo 50 %
2. Wzrosły inne koszty związane z komunikacją np place kierowców.
3. Nie mozna dokladać do komunikacji miejskiej tylko z budżetu miasta nie dlatego, że jest on pusty lecz dlatego, że powinny zostać prowadzone np. inwestycje drogowe.
4. Należy wymienić tabor autobusowy, gdyż stare zdezelowane autobusy są bardziej kosztowne w eksploatacji.
5. Zgierz to nie tylko mieszańcy jezdżący autobusami to także służba zdrowia czy szkoły.

muchomor nie pomyśl sobie źle ale z tym co napisałeś,piszesz jak typowy urzędas,tylko ujeb... pasażerów, a moim skromnym zdaniem powinno się obciąć wypłaty w urzędach i na wszystko by się kasa znalazła :evil: a nie po 15tyś na miesiąc i ciągle mało.
bloodo
Miastowy

Postprzez muchomor » 22 wrz 2011, 10:20

Obrazek
Ostatnio edytowano 13 lut 2012, 08:43 przez muchomor, łącznie edytowano 1 raz
muchomor
Bywalec

Postprzez bloodo » 24 wrz 2011, 07:36

muchomor napisał(a):Bloodo nie zgadzam się że urzędnicy zarabiają za dużo.
Po pierwsze odpowiedz kto zarabia w UMZ 15 tys miesiecznie?
Po drugie raczej należy znacząco zmniejszyć liczbę zatrudnionych, bo po każdej ekipie liczba pracowników wzrasta (oczywiscie co dziwne o znajomych i powinowatych rzadzących).
Po trzecie skoro ja placę coraz wiecej za benzynę a nie korzystam z komunikacji miejskiej mam dodatkowo jeszcze dokładać do innych?

Zarabiają,zarabiają nie czarujmy się może nie każdy ma po 15tyś ale 3-4 to gwarantowane za siedzenie na taborecie :mrgreen: co do cen biletów to ty ze swojej kieszeni nie dokładasz na to??? A średni Zgierzanin zarabiający 1000-1200 za (200h) to takie podwyżki są już są kolosalne dla nich,i nie okłamujmy się że jest inaczej. ;)
bloodo
Miastowy

Postprzez Tonny » 24 paź 2011, 09:18

Długo zapowiadana podwyżka staje się coraz bardziej realna. Jest już propozycja uchwały w tej sprawie.

http://www.umz.zgierz.pl/bip/files/File ... /15_10.pdf

Czy na stronie Wirtualnego Zgierza pojawi się informacja jak radni z imienia i nazwiska głosowali ?
Tonny
Miastowy

Postprzez oczko » 27 paź 2011, 15:13

No i "po ptokach" Dodrze byłoby poznać kto" za"? Chyba nie wstydzą się decyzji i pozwolą opublikować swoje nazwiska.
oczko
Bywalec

Postprzez Tonny » 28 paź 2011, 08:36

Podwyżka stała się faktem, od 1 stycznia 2012 mieszkańcy więcej zapłacą za bilety komunikacji publicznej. Tak zdecydowali Radni w głosowaniu nad uchwalą, która proponował v-ce prezydent Zgierza Grzegorz Leśniewicz.
Tonny
Miastowy

Następna strona

Powrót do Życie codzienne w EZG.