Śmieci

Aktualności i wydarzenia regionalne. Czekamy na Twoje informacje!

Re: Śmieci

Postprzez Tonny » 03 sty 2013, 08:41

Haasrode napisał(a):Bez przesady,dzieciaki na raz wydaja w Mc Donald's wiecej a tu taki krzyk o zabojcze stawki.
W Polsce produkowane sa zastraszajace ilosci smieci,mysle ze podnoszenie oplat za ich wywoz czy utylizacje niczego nie zmieni - trzeba ludzi uczyc segregacji i kupowania "z glowa" a przede wszystkich eko odpowiedzialnosci.

To wyjasnij mądralo jak będą rozliczani mieszkańcy zamieszkujący w zasobach zgierskiej spółdzielni mieszkaniowej czyli w blokach.
Też będzie przysługiwało prawo wyboru pomiędzy stawką większą za nie segregację i mniejszą za segregację ? Czy znowu jakiś ryczałt i wszystkich jednakowo staryfikować w myśl wyliczanki: sufit razy podłoga.
Tonny
Miastowy

Postprzez Radar » 03 sty 2013, 11:51

Idąc tokiem myślenia "Haasrode", to ta każda pojedyncza podwyżka jest niewielka, tylko proszę zsumować je wszystkie razem to robi się pokaźna kwota. Trzeba też pamiętać, że od 1 stycznia wzrosły ceny biletów tramwajowych, zaś w kwietniu czeka nas podwyżka biletów autobusowych. Musimy też pamiętać, że w naszym mieście jest dużo osób biednych, których nawet nie stać na wykupienie lekarstw. Do tego trzeba dodać , że w Zgierzu mamy wysoki stopień bezrobocia. I to czy te podwyżki są duże czy małe - powinniśmy oceniać z pozycji ludzi biednych, a nie z pozycji wąskiej grupy ludzi bogatych.
Radar
Bywalec

Postprzez wojtek37p » 03 sty 2013, 21:12

Haasrode, jeśli dla Ciebie kwota 720 zł rocznie to pikuś, to zmień może forum.
W moim przypadku (rocznie) to
4 osoby x 15 zł x 12 miesięcy = 720 zł (od lipca)
vs
12 zł x 1,5 pojemnika x 12 miesięcy = 216 zł (obecnie - MPGK)
lub
8 zł x 1,5 pojemnika x 12 miesięcy = 144 zł (obecnie - "Targalski").
Ułatwię Ci liczenie:
720 - 144 = 576 (np. "na waciki" ;) )
720/144 * 100 % = 500 %
Jeśli to ma być ten szumnie zapowiadany "poranek dla Zgierza", to ja już wolę wieczorek, ale inny ... :(
Postaw się na miejscu samotnego emeryta, który do tej pory miał dylemat czy kupić chleb czy leki, bez których już żaden doktor (nawet ekonomii) mu nie pomoże ...
wojtek37p
Zgierzanin

Postprzez Magdalena » 03 sty 2013, 22:19

wojtek37p napisał(a):4 osoby x 15 zł x 12 miesięcy = 720 zł (od lipca)
...

Oświećcie mnie jeszcze w jednej kwestii :
:idea: z czego wzięły się te przykładowe 4 osoby? Z racji zameldowania czy faktycznego zamieszkania?
Jak to będzie liczone?
Magdalena
Miastowa

Postprzez wojtek37p » 03 sty 2013, 22:36

Ha ... Ja piszę o stanie faktycznym, bo to osoby wytwarzają śmieci, a jak to od strony formalnej będzie wyglądać, to pewnie Radar nas oświeci ... (?)
wojtek37p
Zgierzanin

Postprzez Radar » 03 sty 2013, 22:46

Czym więcej czytam uchwalony regulamin czystości, tym więcej głupot wyłapuję. I tak:
1. Osoba, która prowadzi działalność gospodarcza w miejscu zamieszkania musi mieć 2 zestawy pojemników; pierwszy zestaw jako właściciel nieruchomości, zaś drugi zestaw jako przedsiębiorca. Jako mieszkaniec będzie płacił ryczałt miesięczny, natomiast jako przedsiębiorca będzie płacił od ilości wywiezionych pojemników. To stwarza pewne pole do kombinacji, gdyż będzie opłacało się osobie jako przedsiębiorcy - podrzucać śmieci sobie samemu jako mieszkańcowi, lub inaczej to ujmując: mieszkańcowi będzie opłacało się podkradać swoje śmieci pochodzące z jego działalności gospodarczej.
2. Przedsiębiorcy muszą szczegółowo zaplanować ile śmieci wytworzą w danym okresie. A co się stanie jak się pomylą?
3. Proszę mi powiedzieć jak będą rozliczani mieszkańcy, gdy wkrótce zniknie obowiązek meldunkowy? Wówczas gdy w danej nieruchomości zamieszkiwać będzie duża rodzina - mogą oni zadeklarować, że mieszka tam tylko 1 osoba i płacić tylko za tą osobę.
4. Pytam się też: jeśli Urząd Miasta ma nie osiągać żadnych zysków z tej działalności śmieciowej, to czy ten proces ustalania stawek za wywóz śmieci nie powinien przebiegać odwrotnie; tzn. najpierw zorganizować przetarg dla firm wywozowych, zaś później w oparciu o te koszty ustalić stawki taryfowe dla mieszkańców?
Radar
Bywalec

Postprzez Gizbar » 04 sty 2013, 10:32

Dokładnie teraz firmy w przetargu dostosują swoje stawki wywozu do opłaty jaką będzie zbierał urząd.
Dla mnie jest jeszcze coś co mi się nie podoba dlaczego zimą (tj. od 1 października do 31 marca ) pojemniki mają być wywożone raz na miesiąc, a latem (tj. 1 kwiecień do 31 września) pojemniki będą wywożone 2 razy na miesiąc tzn że zimą mam ograniczyć produkcję śmieci ? Jak mam tyle płacić to chcę przez cały rok wywozu 2 razy na miesiąc.
Gizbar
Rozglądam się

Postprzez Radar » 04 sty 2013, 11:07

Cały ten system segregacji śmieci jest skazany na niepowodzenie. Chcę zauważyć, że jedną z najtrudniejszych czynności spoczywających na władzach miasta będzie kontrola prawidłowości segregacji odpadów. Mówi się, że na każdym worku właściciel nieruchomości będzie musiał umieszczać kody identyfikacyjne. A jak ma to być kontrolowane dla osób zamieszkujących w blokach? Chyba do tego procesu kontrolnego trzeba będzie zatrudnić kilka tysięcy osób - co spowoduje jeszcze bardziej drastyczną podwyżkę opłat za wywóz śmieci.
Radar
Bywalec

Postprzez Tonny » 06 sty 2013, 11:52

Mieszkańcy Zgierza od 1 lipca 2013 roku zapłacą za wywóz śmieci 10 zł albo 15 zł miesięcznie od osoby. Rada Miasta Zgierza uchwaliła nowe stawki za wywóz śmieci tuż przed sylwestrem. Większość zgierzan płaci obecnie mniej.

Dorota Jankiewicz, rzecznik zgierskiego magistratu mówi, że stawki za wywóz śmieci zostały skalkulowane tak, by pokryć koszty wywozu odpadów z całego miasta, ale bez żadnego zysku z tej działalności. Od 1 lipca mieszkańcy nie będą już musieli indywidualnie zwierać umów na wywóz śmieci ze swoich posesji, zrobi to za nich miasto. Miasto wybierze też firmę, która będzie opróżniała kontenery i pojemniki na każdej zgierskiej posesji.

Opłata za wywóz śmieci będzie niezależna od ich ilości. Stawka uzależniona jest wyłącznie od tego, czy ktoś zadeklaruje segregowanie odpadów, czy nie. 15 zł zapłacą mieszkańcy zamierzający wrzucać wszystko do jednego pojemnika, a 10 zł ci, którzy swoje śmieci poddadzą selekcji, czyli oddzielą surowce do ponownego wykorzystania - szkło, papier, plastik i metal.

O tym, na którą opcję się zdecydują, zgierzanie muszą poinformować Urząd Miasta do 31 marca.

Dorota Jankiewicz informuje, że opłaty za odbiór nieczystości powinny być wnoszone na konto magistratu do 10 dnia każdego miesiąca. Śmieci niesegregowane z domów jednorodzinnych będą odbierane raz na dwa tygodnie w okresie od 1 kwietnia do 30 września i raz na miesiąc od 1 października do 31 marca, a segregowane w miarę potrzeb, ale nie rzadziej niż raz na miesiąc. Budynki wielorodzinne zostaną objęte odrębnym harmonogramem odbioru.

Źródło: http://zgierz.naszemiasto.pl/artykul/16 ... .html#plus

W sąsiednich gminach jest taniej, my jak zwykle za wszystko płacimy drożej :evil: W sumie Zgierzan jest na to stać bo jesteśmy Zgierzem a nie jakimś tam biednym Strykowem
Tonny
Miastowy

Postprzez Radar » 06 sty 2013, 14:20

To co robią nasi radni pokazuje, że oderwali się już od swoich wyborców i nie reprezentują ich - tylko swoje interesy. My w Zgierzu płacimy prawie za wszystko więcej nie tylko za śmieci. Takim dobitnym przykładem są ceny za wodę i odprowadzenie ścieków, gdzie w porównaniu z Łodzią płacimy o PONAD 50% WIĘCEJ! To jest związane m.in. z tym, że musimy pokryć koszty zatrudnienia w spółce Wod-Kan: panią prezydent, R.Gajdę i M.Pilarskiego. Dlatego też o tym nie wolno mówić na sesjach RMZ. Podobnie jest w innych spółkach z udziałem miasta i tak będzie w tej całej rozbudowanej machinie urzędniczej, która nadzorowała będzie sprawy śmieciowe od 1 lipca.
Radar
Bywalec

Postprzez newi » 03 lut 2013, 21:33

Już od dawna obserwuję jak mieszkańcy domków na Chełmach wożą swoje śmieci i podrzucają do śmietnika przy Tesco, jacy oszczędni no, no no.... wszyscy tak możemy, tylko kto za to płaci?
Jak beda wyższe opłaty za śmieci to więcej będzie podrzucanych worków z odpadami w przeróżnych miejscach, to dopiero będzie syf. Ale kaska do urzędu będzie wpadała . Ech, to jest Polski absurd.
newi
Rozglądam się

Postprzez bloodo » 04 lut 2013, 13:34

Tesco zapłaci :lol:

To prawda większy zaczynie się robić syf ale to tylko dzięki naszym urzędnikom za wzrost cen. mało tego powinny się wszędzie walać wory ze śmieciami..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
bloodo
Miastowy

Postprzez Karol » 21 lut 2013, 03:27

[quote="Tonny"][quote]Mieszkańcy Zgierza od 1 lipca 2013 roku zapłacą za wywóz śmieci 10 zł albo 15 zł miesięcznie od osoby. Rada Miasta Zgierza uchwaliła nowe stawki za wywóz śmieci tuż przed sylwestrem. Większość zgierzan płaci obecnie mniej.

Dorota Jankiewicz, rzecznik zgierskiego magistratu mówi, że stawki za wywóz śmieci zostały skalkulowane tak, by pokryć koszty wywozu odpadów z całego miasta, ale bez żadnego zysku z tej działalności.

(TERE FERE!!!!!!!)

Od 1 lipca mieszkańcy nie będą już musieli indywidualnie zwierać umów na wywóz śmieci ze swoich posesji, zrobi to za nich miasto. Miasto wybierze też firmę, która będzie opróżniała kontenery i pojemniki na każdej zgierskiej posesji.

[quote="Tonny"][quote]Mieszkańcy Zgierza od 1 lipca 2013 roku zapłacą za wywóz śmieci 10 zł albo 15 zł miesięcznie od osoby. Rada Miasta Zgierza uchwaliła nowe stawki za wywóz śmieci tuż przed sylwestrem. Większość zgierzan płaci obecnie mniej.

Dorota Jankiewicz, rzecznik zgierskiego magistratu mówi, że stawki za wywóz śmieci zostały skalkulowane tak, by pokryć koszty wywozu odpadów z całego miasta, ale bez żadnego zysku z tej działalności. Od 1 lipca mieszkańcy nie będą już musieli indywidualnie zwierać umów na wywóz śmieci ze swoich posesji, zrobi to za nich miasto. Miasto wybierze też firmę, która będzie opróżniała kontenery i pojemniki na każdej zgierskiej posesji.

To świetny przykład ewolucji Polskiego systemu "demokratycznego" lokalni włodarze robią to może mniej zgrabnie niż Warszawa, ale na tyle zgrabnie, że mało kto się chce w to zagłębiać, a jest to po raz kolejny nabijanie komuś kasy ograniczeniem naszych wolności i zasad wolnego rynku, co to za sformułowanie "nie rzadziej niż raz w miesiącu", to co jak ktoś ma prywatny dom to ma mu śmierdzieć na jego prywatnej posesji skiśniętymi śmieciami?? I nie ma prawa zadzwonić po konkurencję, żeby zrobiła z tym porządek?? Jak w tym kraju ma się dziać dobrze, jeśli w przeciągu półtora roku ZUS dla przedsiębiorców rośnie 20 %, w dobie kryzysu, o którym już sie nie mówi (następny ich sukces), (ja w Anglii na ubezp. jako "samozatrudniający" płaciłem UWAGA!! ok 3 funtów tygodniowo i emeryturę można, zdrowotne można, ale nie u nas!!), a tu kolejna danina? Rypią nas kochani w du.. sukcesywnie i bez pardonu, już długo ,ale bezczelność władzy jest zatrważająca od jakiegoś 1,5 roku, ale jak ma być inaczej, jeśli jedyny poważny ogólny sprzeciw społeczeństwa, że je du..a już boli, jaki sobie przypominam to sprawa ACTA. Wszystko co sobie wymyślą w majestacie "bandyckiego prawa" im przechodzi. W dobie, i może to zabrzmi radykalnie, takiego natłoku informacji, których fizycznie żaden człowiek nie jest w stanie opanować (a pamiętajmy nadrzędne "nieznajomość prawa nie zwalnia od przestrzegania go") jesteśmy coraz bardziej sterowani, sterroryzowani i kierowani informacjami tam gdzie ktoś chce, i w kółko robi się z nas "zcfe..." marionetki. Ja widzę tylko dwa wyjścia z tej sytuacji. Pierwsza "reboot system" trzeba zacząć tworzyć przepisy od początku, jak najbardziej uproszczone, wprowadzić prawo precedensowe i pozostawić interpretację sądom (wbrew pozorom nie jest to wcale system podatny na nadużycia, choć pewnie i to potrafilibyśmy zj....epsuć), co przy naszych politykach, bez szans (nie ma nawet kogo wybrać w tym kraju, nieważne jakie się ma poglądy polityczne, bo do wyboru są tylko cwaniaczki, albo psychole bo tylko tacy pchają się to tego chlewu) a drugie... no cóż... jeśli macie dzieci, to uczcie je jak żyć, jakby to wszystko miało kiedyś pier... ew. zakończyć się jakąś krwawą rewoltą.
A tak a propos topic-u, najeździłem się swojego czasu po cywilizowanym świecie (nie myślcie, że jestem bogaty, - za pracą) i napatrzyłem się jak wyglądają cywilizowane kraje (nie to co ten nasz chlew). Mojego ojca przekonałem 3 lata temu do segregacji śmieci, i tak wywozi je własnym autem przy okazji do "osiedlowych pojemników recyclingowych", których z moich obserwacji też jest mniej niż 3 lata temu, bo to ekologicznie i trochę mniej za wywóz się płaci, i pytam go -"I co nadal będziesz segregował? - porąbało cie 5 pojemników mam sobie kupić? Worki dokupywać? Jak już mam być okradany, to niech to będzie 15 zł, ale w śmieciach ląduje już wszystko; popiół, jabłka, gruszki, liście, trawa słowem wszystko co uznam za zbędne" - Nawet nie podejmowałem dyskusji bo ma racje, tym pięknym sposobem "miłościwie nam panujący" mogą sobie stworzyć kolejny problem, bo jak więcej osób tak pomyśli, to 15zł może być mało, bo jak człowiek sam za to płaci (od pojemnika, nie miesięczną daninę) to automatem stara się tych śmieci mniej produkować.To ma być ochrona środowiska?? - kpina!!!
Przykro mi patrzeć na to co się dzieje Polsce. Jak to społeczeństwo (w co może już trudno uwierzyć) doprowadza się do jeszcze większego znieczulenia, depresji, frustracji, schamienia i shizy, przybliżając je nieustannie do społeczeństw trzeciego świata.
A teraz trochę przewrotnie - Wszędzie tam gdzie ogranicza się wybór jednostce, robi się to kosztem ogółu. - Warto się nad tym zastanowić...
Ostatnio edytowano 24 lut 2013, 21:53 przez Karol, łącznie edytowano 2 razy
Karol
Rozglądam się

Postprzez wojtek37p » 21 lut 2013, 07:33

Karol napisał(a):"i co nadal bedziesz segregował? - porąbało cie 5 pojemników mam se kupić? worki dokupywać? Jak już mam być okradany to niech to będzie 15 zl ale w śmieciach ląduje już wszystko popiół, jabłka, gruszki, liście, trawa słowem wszystko co uznam za zbędne" - nawet nie podejmowałem dyskusji bo ma racje, i tym pięknym sposobem "miłościwie nam panujący" mogą sobie stworzyć kolejny problem, bo jak więcej osób tak pomyśli to 15zl może być mało, bo jak człowiek sam za to płaci (od pojemnika, nie miesięczną daninę) to automatem stara się tych śmieci mniej produkować i to ma być ochrona środowiska?? - kpina!!!

Święte słowa! Czy "puszcza" nas jeszcze czyta? ;)
"Puszcza" już raczej nie, ale może jakiś inny drzewostan? Oj, chyba żaden się nie odważy ...
wojtek37p
Zgierzanin

Postprzez Karol » 21 lut 2013, 10:19

Uważam tylko, że jest to tylko kolejna z wielu danin, które nam się jeszcze wymyśli pod najróżniejszymi pretekstami, (co w "państwie prawa" jest dość niepokojące) by komuś żyło się lepiej, ale na pewno nie nam. Jak już ktoś wspomniał w dyskusji, nie wszyscy są krezusami, i tych ludzi to dotknie najbardziej i jest ich najwięcej. Czy nikt z tych ćwierć mądrych głów nie wie, że to jest ich największy lektorat?? Czy może to już nie ma w ogóle znaczenia, bo i tak jesteśmy traktowani jak bydło?? Z takiego traktowania obywatela wynika tylko frustracja, a jak "oświeceni" nie wiedzą do czego to prowadzi, to niech sobie otworzą byle jaki podręcznik do historii. Niestety w czasach w których się utajnia wszystko w majestacie prawa, gmatwa przepisy tylko i wyłącznie po to by móc "niewygodnych" zawsze upierdzielić, jestem najbardziej skłonny do postawienia tezy, że to nie polityk służy obywatelowi, tylko na odwrót (a dokładniej jego portfel). Ale czym się przejmować Polska zawsze była patologiczna, wiec po co się odzywać... a dlatego że jeszcze wolno, bo to jeszcze nie Chiny. :P
Ostatnio edytowano 24 lut 2013, 21:55 przez Karol, łącznie edytowano 1 raz
Karol
Rozglądam się

Postprzez paparazi13 » 21 lut 2013, 10:41

Mojego ojca przekonałem 3 lata temu do segregacji śmieci, i tak wywozi je własnym autem przy okazji do "osiedlowych pojemników recyclingowych
" No właśnie! Za wywóz z tych pojemników, to płacę ja, mieszkaniec po 8,97 zł od osoby. Więc może będzie sprawiedliwiej jeśli i właściciele domów zaczną trochę płacić i przestaną podrzucać swoje śmieci za darmo.
paparazi13
Gawędziarz

Postprzez wojtek37p » 21 lut 2013, 10:49

paparazzi13, takie "osiedlowe" wysepki ekologiczne są nie tylko na osiedlu 650-lecia, ale w różnych punktach miasta i w tej chwili są bezpłatne.
wojtek37p
Zgierzanin

Postprzez Karol » 21 lut 2013, 11:29

paparazi13 napisał(a):
Mojego ojca przekonałem 3 lata temu do segregacji śmieci, i tak wywozi je własnym autem przy okazji do "osiedlowych pojemników recyclingowych
" No właśnie! Za wywóz z tych pojemników, to płacę ja, mieszkaniec po 8,97 zł od osoby. Więc może będzie sprawiedliwiej jeśli i właściciele domów zaczną trochę płacić i przestaną podrzucać swoje śmieci za darmo.

Właśnie paparazi, mój ojczulek wywala na końcu Czerwieńskiego, za ten płacisz...? (czytaj dokładniej, pisałem że jest ich mniej, co nie znaczy, że ich nie ma i mój ojciec nie musi wrzucać do twojego śmietnika, po za tym też za to płaci, bo żeby wyrzucić taką torebkę puszek to bęzynkę też musi spalić, ale co tam, nie ważne, że niedługo nie będzie miał gdzie i że w ogóle przestanie je segregować). Widzisz ty też jesteś typowym polakiem, bo zamiast "jechać" po sprawcy, próbujesz "przykozaczyć" i znaleźć sobie łatwiejszą ofiarę... Po prostu szkoda słów...
A dorzucam coś na pocieszenie WSZYSTKIM UDRĘCZONYM...:)
Załączniki
0000WB8M61JOT56F-C117.jpg
0000WB8M61JOT56F-C117.jpg (82.67 KiB) Przeglądane 15774 razy
Karol
Rozglądam się

Postprzez aston76 » 25 mar 2013, 22:38

aston76
Miastowy

Postprzez bloodo » 24 cze 2013, 16:18

Czy ktoś się może orientuje czy jest taka lista ulic w danym miesiącu gdzie i w jakim dniu odbierają śmieci z posesji w Zgierzu :?:
bloodo
Miastowy

Postprzez Radar » 25 cze 2013, 09:37

O tym będzie informacja na zebraniu w UMZ, które odbędzie się w dn. 26 czerwca o godz. 18.00
Radar
Bywalec

Postprzez sh4rky » 25 cze 2013, 14:06

Wy się tu kłócicie o segregację a to wszystko i tak idzie do jednej śmieciarki... :D
UWAGA: autor postu zastrzega sobie prawo do zmiany punktu widzenia w dowolnym momencie. Wyrażona opinia jest aktualna tylko w chwili jej pisania.
sh4rky
Młodzian

Postprzez Gizbar » 25 cze 2013, 20:34

http://rs2.pl/index.php?option=com_cont ... Itemid=662

Tu wszystko znajdziesz w sprawie rejonów
Gizbar
Rozglądam się

Postprzez aston76 » 30 cze 2013, 21:21

To dopiero będzie bajzel ze śmieciami w Zgierzu. Papier -1 piątek miesiąca, szkło -2 piątek miesiąca, plastik -3 piątek miesiąca. Szkoda słów na tą chorą ustawę. Z tego wynika, że Zgierz schowa się pod grubą stertą śmieci. Bio mają być odbierane co 2 tygodnie. Czyli smród latem będzie pierwsza klasa.
aston76
Miastowy

Postprzez Gizbar » 02 lip 2013, 16:03

Odnośnie naszych naszej sytuacji śmieciowej nasuwa się cytat "Ja tu widzę niezły burdel..." coś strasznego. Firma RS II miała rozdawać worki do selektywnej zbiórki, a tymczasem trzeba się pofatygować samemu i stać w długiej b. długiej kolejce po ich odbiór. Nie wiadomo kiedy i na jakich zasadach będą odbierać BIO odpadów. Z tego co dziś słyszałem to worki do selektywnej zbiórki rozdają ale tylko 4 na miesiąc więcej choć bym chciał kupić to nie mogę, a i tak założyli że będą zabierać tylko jeden worek z danego rodzaju

Szkoda gadać
Gizbar
Rozglądam się

Poprzednia strona

Powrót do Życie codzienne w EZG.