sklep z ekologiczną i zdrową żywnością

Aktualności i wydarzenia regionalne. Czekamy na Twoje informacje!

sklep z ekologiczną i zdrową żywnością

Postprzez 1992 » 04 maja 2013, 15:14

czy w Zgierzu powinien powstać sklep z zdrową i ekologiczną żywnością jeśli tak to gdzie?
1992

Re: sklep z ekologiczną i zdrową żywnością

Postprzez bloodo » 04 maja 2013, 22:14

Może i powinien takowy powstać,ale w tych czasach nie ma zdrowej żywności.... nie ma co się łudzić etykietami.
bloodo
Miastowy

Postprzez Patriota » 04 maja 2013, 23:26

Był taki sklep na ulicy Musierowicza, potem się przeniósł na Staffa (budka przy parkingu strzeżonym na Hamburgu), ale sklep jest już jakiś czas zamknięty...

Kupuję w nim głównie pieczywo, bo po tygodniu nadaje się jeszcze do zjedzenia.
Zapraszam do skorzystania z DropBoxa czyli dysku w chmurze. Za free otrzymujesz 2GB dysku w chmurze a korzystając z linku polecającego dodatkowo 0,5GB
Link polecający: http://db.tt/s2XP93Hh
Patriota
Rozglądam się

Postprzez TIRcenter » 05 maja 2013, 09:11

Taka żywność jest raczej droższa. Czy zgierzan stać na taki luksus? :roll:
Informacje z branży motoryzacyjnej (ciężarówki) i transportowej: www.TIRcenter.eu
TIRcenter
Miastowy

Postprzez Patriota » 05 maja 2013, 11:53

W okresie kiedy sklep funkcjonował na ul. Musierowicza, ruch był spory (jak na tak specyficzny sklep), na Sobotę pieczywo trzeba było zamawiać, gdyż po godz. 10-tej na półkach już go nie było.

Ale przeprowadzka, raczej nie wyszła właścicielowi na dobre. Na Hamburgu asortyment był dużo mniejszy, jak i jakość niektórych produktów była słabsza. Tak jak piszesz, ruch był, ale nie wystarczający aby się z niego utrzymać.
Zapraszam do skorzystania z DropBoxa czyli dysku w chmurze. Za free otrzymujesz 2GB dysku w chmurze a korzystając z linku polecającego dodatkowo 0,5GB
Link polecający: http://db.tt/s2XP93Hh
Patriota
Rozglądam się

Postprzez bloodo » 09 maja 2013, 23:05

Jak będą przystępne ceny to i klientów będzie sporo. :D
bloodo
Miastowy

Postprzez Daria500 » 02 wrz 2013, 13:26

bloodo napisał(a):Jak będą przystępne ceny to i klientów będzie sporo. :D

Absolutnie się zgadzam, wyższe ceny nie zachęcają klienta, a ekologiczne produkty dla wielu osób wydają się być synonimem luksusu.
A tak naprawdę zdrowa żywność jest wszędzie tylko trzeba wiedzieć jak i gdzie szukać :)
Produkty trzeba wybierać mądrze. Należy również pamiętać, że reklama jest dźwignią handlu a zielona etykieta na słoiku nie zawsze oznacza ekologiczny produkt.
Po zdrowe produkty najlepiej przejść się na rynek ;)
Daria500
Rozglądam się

Postprzez srokaa » 10 paź 2013, 08:11

Daria500 napisał(a):
bloodo napisał(a):Jak będą przystępne ceny to i klientów będzie sporo. :D

Absolutnie się zgadzam, wyższe ceny nie zachęcają klienta, a ekologiczne produkty dla wielu osób wydają się być synonimem luksusu.
A tak naprawdę zdrowa żywność jest wszędzie tylko trzeba wiedzieć jak i gdzie szukać :)
Produkty trzeba wybierać mądrze. Należy również pamiętać, że reklama jest dźwignią handlu a zielona etykieta na słoiku nie zawsze oznacza ekologiczny produkt.
Po zdrowe produkty najlepiej przejść się na rynek ;)

Dokładnie trzeba czytać etykiety! Nie raz mi się zdarzyło kupić niby razowy chleb czy bułki, w rezultacie zaś farbowany karmelem. Podobnie z makaronem, niby brązowy, nazwa eco a skład...nie mówiąc już co czasami dodają do produktów niby naturalnych typu śmietana czy jogurt naturalny
srokaa
Rozglądam się

Postprzez bloodo » 14 paź 2013, 23:42

srokaa napisał(a):Dokładnie trzeba czytać etykiety! Nie raz mi się zdarzyło kupić niby razowy chleb czy bułki, w rezultacie zaś farbowany karmelem. Podobnie z makaronem, niby brązowy, nazwa eco a skład...nie mówiąc już co czasami dodają do produktów niby naturalnych typu śmietana czy jogurt naturalny

Nie zdarzyło ci się.... bo to norma,przeważnie każdy razowiec zawiera karmel jeden wypiek więcej,jeden mniej jak się chluśnie :lol: ale prawda jest taka że prawdziwego chleba razowego to już bardzo długo w Zgierzu nie widziałem,przynajmniej na typowej mące razowej grubo mielonej....... a od kąt widziałem jak się produkuje bułkę tartą naturalną to już minęło przeszło 15lat jak nie kupuję w sklepie,taka w niej ekologia.... :shock:
bloodo
Miastowy

Postprzez srokaa » 15 paź 2013, 07:15

bloodo napisał(a):
srokaa napisał(a):Dokładnie trzeba czytać etykiety! Nie raz mi się zdarzyło kupić niby razowy chleb czy bułki, w rezultacie zaś farbowany karmelem. Podobnie z makaronem, niby brązowy, nazwa eco a skład...nie mówiąc już co czasami dodają do produktów niby naturalnych typu śmietana czy jogurt naturalny

Nie zdarzyło ci się.... bo to norma,przeważnie każdy razowiec zawiera karmel jeden wypiek więcej,jeden mniej jak się chluśnie :lol: ale prawda jest taka że prawdziwego chleba razowego to już bardzo długo w Zgierzu nie widziałem,przynajmniej na typowej mące razowej grubo mielonej....... a od kąt widziałem jak się produkuje bułkę tartą naturalną to już minęło przeszło 15lat jak nie kupuję w sklepie,taka w niej ekologia.... :shock:

Wiem, wiem, że to norma. Czasami się jednak zdarza kupić dobry razowiec bez karmelu, ale to rzadkość. A jak się produkuje bułkę tartą? Przecież to zwykłe czerstwe pieczywo.
srokaa
Rozglądam się

Postprzez bloodo » 16 paź 2013, 16:06

Tak zwykłe pieczywo :D 3/4 chleba ,1/4 bułki + zielony dodatek ładnie powiedziawszy który wchodzi na pieczywo :cry: - ja bułki tzw. tartej nie kupuję w sklepie,wolę ususzyć i zmielić sobie sam i jestem pewien co jem. :D
bloodo
Miastowy

Postprzez adek » 16 paź 2013, 20:21

bloodo napisał(a):Tak zwykłe pieczywo :D 3/4 chleba ,1/4 bułki + zielony dodatek ładnie powiedziawszy który wchodzi na pieczywo

A czasem to się i trafi sporo takich białych, ruszających się dodatków, co to zapierdzielają po całej bułce, jak po placu zabaw :D
adek
Miastowy

Postprzez bloodo » 17 paź 2013, 00:12

adek napisał(a):
bloodo napisał(a):Tak zwykłe pieczywo :D 3/4 chleba ,1/4 bułki + zielony dodatek ładnie powiedziawszy który wchodzi na pieczywo

A czasem to się i trafi sporo takich białych, ruszających się dodatków, co to zapierdzielają po całej bułce, jak po placu zabaw :D

adek to wtedy są dobrym dodatkiem do kotletów mielonych,gdzie nie potrzeba już dodawać mięsa :lol: :lol: :lol:

Tak,tak w każdym zawodzie są jakieś dziwne zjawiska niesmaku o których głośno się nie mówi....... bo wszystko jest ekologiczne dla ludzi. :lol:
bloodo
Miastowy

Postprzez srokaa » 17 paź 2013, 07:22

bloodo napisał(a):Tak zwykłe pieczywo :D 3/4 chleba ,1/4 bułki + zielony dodatek ładnie powiedziawszy który wchodzi na pieczywo :cry: - ja bułki tzw. tartej nie kupuję w sklepie,wolę ususzyć i zmielić sobie sam i jestem pewien co jem. :D

Chyba też tak zacznę robić...
srokaa
Rozglądam się

Postprzez srokaa » 17 paź 2013, 07:23

bloodo napisał(a):
adek napisał(a):

adek to wtedy są dobrym dodatkiem do kotletów mielonych,gdzie nie potrzeba już dodawać mięsa :lol: :lol: :lol:

Tak,tak w każdym zawodzie są jakieś dziwne zjawiska niesmaku o których głośno się nie mówi....... bo wszystko jest ekologiczne dla ludzi. :lol:

"dziwne zjawiska niesmaku" hmm coś o tym wiem - każdy kto pracował przy produkcji żywności chyba wie :D
srokaa
Rozglądam się

Postprzez nowysacz » 26 sie 2014, 13:12

Jeśli wyszukujesz sklepu ze zdrową żywnością, przechodzisz na dietę lub lekarz zalecił ci zdrowe pokarm to proponuję sklep ze żywnością ekologiczną. Wyszperacie tam faktycznie ekologiczne towary. Kupuję produkty tylko w tym sklepie, gdyż chcę zdrowo żywić się. Gorąco polecam wszystkim, którzy chcą nabywać suplementy diety i zdrowe jedzenie bez konserwantów.
nowysacz

Postprzez bloodo » 02 wrz 2014, 23:16

nowysacz napisał(a):Jeśli wyszukujesz sklepu ze zdrową żywnością, przechodzisz na dietę lub lekarz zalecił ci zdrowe pokarm to proponuję sklep ze żywnością ekologiczną. Wyszperacie tam faktycznie ekologiczne towary. Kupuję produkty tylko w tym sklepie, gdyż chcę zdrowo żywić się. Gorąco polecam wszystkim, którzy chcą nabywać suplementy diety i zdrowe jedzenie bez konserwantów.

Sklep ekologiczny??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Już to widzę jak polscy pszczelarze produkują miód z pomarańczy a osy są BIO :lol: :lol: :lol:
Od kiedy krowy dają mleko 1,5 % i w dodatku UHT :lol: :lol: :lol: ale jaja :lol: :lol: :lol:
bloodo
Miastowy

Powrót do Życie codzienne w EZG.