Tylko w poniedziałki - basen na Łęczyckiej będzie czysty!

Tutaj rozmawiamy tylko o Zgierzu!
Co warto zmienić? Co Ci się nie podoba? Zaproponuj, zasugeruj, wypowiedz się!

Tylko w poniedziałki - basen na Łęczyckiej będzie czysty!

Postprzez lato_2000 » 13 wrz 2012, 17:56

Józef Dziemdziela - wiceprezes zarządu - zastępca dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zgierzu, powiedział dziś mi, że dno basenu jest i będzie sprzątane tylko 1 raz w tygodniu - w poniedziałki !
Potwierdzam ten fakt z obserwacji podczas pływania:
- poniedziałek 10 września 2012 - czyste dno basenu (małżeństwo ratowników bardzo dokładnie ręcznie zamiotło nieczystości z dna basenu)
- wtorek 11 września 2012 - pojawia się brud (piasek i zanieczyszczenia z rur)
- środa 12 września 2012 - na dnie basenu brud jest coraz większy ok. 10%
- czwartek 13 września 2012 - dno basenu pokryte jest brudem w 20%
We wtorki, środy i czwartki - dyżuruje inny ratownik. On nie sprząta. Jemu nie przeszkadza brudne dno basenu.

Panu prezesowi, kierowniczce basenu, ratownikowi (wtorek, środa, czwartek) - nie przeszkadza brudne dno basenu.
Fakt - oni nie pływają. Ale dlaczego sprzątanie jest raz na tydzień ? Czyżby na kąpielisku publicznym zastosowany został własny model czystości ? A może ani prezes ani kierowniczka basenu nie maja żadnego wpływu na to, by aktualnie pełniący dyżur ratownik, przed dyżurem posprzątał brudne dno basenu !
Nieczystości na dnie basenu - należy sprzątać codziennie przed rozpoczęciem pływania !

W trosce o zdrowie mieszkańców Zgierza i okolic korzystających z basenu w Łaźni Miejskiej - apeluje do Pana Prezesa
o zmianę grafika sprzątań dna basenu z 1 sprzątania na tydzień na 7 sprzątań na tydzień.
Wystarczy wpisać ten obowiązek wszystkim ratownikom, a nie tylko wybranym.

Pozdrawiam
Paweł

PS.
Nie skorzystam z propozycji Prezesa, że "Jak się Panu nie podoba, to może Pan tu nie przychodzić".
Otóż Panie Prezesie, ten basen nie jest Pana własnością, on jest własnością UMZ. Informuję Pana, że nadal będę przychodził w miarę możliwości często. I będę informował społeczeństwo Zgierza o stanie czystości basenu, który nieopatrznie oddano Panu w zarządzanie.
lato_2000
Rozglądam się

Re: Tylko w poniedziałki - basen na Łęczyckiej będzie czysty

Postprzez Piła » 13 wrz 2012, 20:06

Jeśli jest to prawdą, to Dziemdzieli należy płacić pensję 1 raz na 7 miesięcy, a jak mu się nie podoba to może odejść z pracy.
Piła
Zgierzanin

Postprzez bloodo » 13 wrz 2012, 22:45

Proponuję poinformować o tym jedną z łódzkich gazet,lub media zrobić fotki i po sprawie,albo chłop się ogarnie ze sprzątaniem albo nie,ja osobiście już z tego basenu nie skorzystam, bóg wie czego można się tam nabawić na tym kąpielisku :twisted:
bloodo
Miastowy

Postprzez Tomasz » 14 wrz 2012, 20:52

realnie - codziennie spuszczanie wody jest małoekonomiczne - stąd chlorowanie...a jak czyścić dno basenu wypełnionego wodą :roll: :?:
pozdrawiam
Tomasz
Tomasz
Majster

Postprzez Piła » 15 wrz 2012, 07:37

Czyszczenie dna basenu to obecnie żaden problem. W powszechnym użyciu są odkurzacze basenowe.
Piła
Zgierzanin

Postprzez wojtek37p » 16 wrz 2012, 19:50

Jeszcze nie tak dawno widziałem na własne oczka, jak ratownik zakładał strój nurka, brał zmiotkę i szufelkę i najzwyczajniej w świecie zamiatał dno basenu. I całkiem zgrabnie mu to szło. I nie ma to nic wspólnego z chlorowaniem. Ta czynność ma powodować ubijanie "żyjątek", których gołym okiem nie widać, mogą być bardzo groźne, wręcz zabójcze, a szczotka, szufelka czy odkurzacz na nic się zdadzą w walce z nimi.
wojtek37p
Zgierzanin

Postprzez lato_2000 » 17 wrz 2012, 20:40

Na stronie http://www.centrum.zgierz.pl/ TV Centrum Wydarzenia z 14.09.2012 ukazał się ciekawy materiał na temat basenu w Łaźni Miejskiej.
Jest też wywiad ze mną i innymi użytkownikami basenu. Dobrze wypadł w telewizji pan J. Dziemdziela, który przedstawił zakres wykonanych w wakacje prac remontowych na basenie.

Proszę Państwa o wystawianie ocen : czystość dna basenu, działanie sauny parowej (skala szkolna od 1 do 6).

14 września 2012 - piątek ocena (basen 4,sauna 5): dno basenu było sprzątane, jest zdecydowanie czyściej niż w czwartek. Sauna grzeje w miarę.
17 września 2012 - poniedziałek ocena (6,6) : basen najczystszy w historii, sauna grzeje rewelacyjnie. Żeby było tak przyjemnie w pozostałe dni tygodnia. Frekwencja na basenie znacznie ponad przeciętnie.

Pozdrawiam
Paweł
lato_2000
Rozglądam się

Postprzez pankracy » 18 wrz 2012, 13:36

Każdy orze jak może...tak po zgiersku...
pankracy
Rozglądam się

Postprzez lato_2000 » 19 wrz 2012, 10:53

- wtorek 18 września 2012 - ocena (basen - 3 , sauna 6): basen niesprzątany, brud zalega obok schodów na płytkiej wodzie, w środę brud przesunie się w kierunku spadku dna, czyli na głęboką wodę. Oczywiście, że łatwo jest uprzątnąć brud na płytkiej wodzie, niż na głębokiej. Ale ratownik dyżurujący (wtorek, środa, czwartek) - nie sprząta ! On jest stworzony do wyższych celów. Woli poczekać, bo w poniedziałek inny ratownik posprząta po nim.
- środa 19 września 2012 - w środy sauna nie jest włączana. Dlaczego ? Nie wiadomo. Z tego powodu rezygnuję z pójścia na basen.

Pozdrawiam
Paweł
lato_2000
Rozglądam się

Postprzez lato_2000 » 20 wrz 2012, 20:48

Dziś basen także nie był sprzątany.
Ostatnie sprzątanie basenu - poniedziałek 17 września 2012 roku.
Przez kolejne 3 dni (wtorek, środa, czwartek) dyżur pełnił ten sam ratownik.
Odradzam Państwu korzystanie z basenu przy Łęczyckiej we wtorki, środy i czwartki ze względu na panujący brud, w dniach jego dyżuru.

Czwartek 20 września 2012 - ocena (czystość dna basenu - 2, sauna - 6).
Wczorajszy brud zalegający dno basenu na płytkiej wodzie, zalega już dno basenu na wodzie głębokiej.
O brudzie na basenie ponownie poinformowałem kierowniczkę basenu.

Jeżeli sytuacja z brudem na basenie nie poprawi się do końca września 2012, podejmę dalsze kroki w kierunku przywrócenia czystości basenu przy Łęczyckiej dla dobra społeczeństwa miasta Zgierza.

Pozdrawiam
Paweł
lato_2000
Rozglądam się

Postprzez pankracy » 21 wrz 2012, 08:34

do lato_2000

Niech Pan napisze coś o basenie w Ozorkowie i Aleksandrowie Łódzkim.
Z tego co się orientuję to lato_2000 ma tam zakaz wstępu.
Mam wrażenie, że pracuje Pan w CBA (zatrudniony za Kamińskiego), albo niezbędne jest lecz...e, proponuję lekarza pierwszego kontaktu - Przychodnia ul. Łęczycka 24 - będzie Pan miał blisko - zaraz obok basenu.
Jeśli to mało to proponuję aby zgłosił się Pan do jedynie słusznej partii w Polsce - a posłowie tej partii niech zawnioskują o komisję śledczą....
Czy w tym mieście nie ma ludzi, którzy chcieliby podyskutować o np. gospodarce, pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych.....
Tylko zajmują się pierdołami i szukają taniej sensacji.
pankracy
Rozglądam się

Postprzez bloodo » 21 wrz 2012, 12:37

Do pankracy

Jak cię nie interesuje ten temat to siooo do tematu Gospodarka itp. po co du wypisujesz swoje wypociny, to nie znaczy że jak ciebie nie interesuje bo na basen nie chodzisz to innych również.
bloodo
Miastowy

Postprzez staly bywalec » 24 wrz 2012, 20:50

Witam Serdecznie
Od Kilku dni śledze ten temat forum i jestem nie mile zaskocznony jego wpisami a w szczególności panem który opisuje basen w taki sposób a widać że nie jest wtajemniczony w temat łaźni a coś lub ktoś leży mu na sercu i bardzo chce go oczernić w szerszym gronie. Otóż drodzy państwo jestem stałym bywalcem na basenie przy ul Łeczyckiej uczęszczam tam od kilkudziesięciu lat i znam ten basen od podszewski oraz jego sposób dzialania. To co ten pan nazywa "brudem" na dnie jest to specjalny żwir który filtruje wode i on samoistnie wypływa w małych ilościach z wodą jaka żwirek filtracyjny i jest w 100 % czysty zmiecienie go tzw odkurzaczem basenowym jest nie możlwie bo to żwir a nie piach i jest za ciężki by odkurzacz go wciągnął. Proszę państwa taki żwir i sposób takiej filtracij istnieje od 1929 r. i nikomu nigdy nie przeszkadzało że tak jest a co ciekawe basen ten w tamtym sezonie nie byl zamknięty nawet raz przez Sanepid z tego co pamietam. Ja osobiście widzialem jak ratownicy to zmiatają i nurkuja by spowrotem wrzucic to do studzienek, nie jest to ani brudne ani nie zdrowe jest to poprostu żwir. Często odwiedzam różne baseny i ten basen ma swoja specyfikę , klimat jesli komus nie odpowiada niech na niego nie uczęscza. Jest naprawde bardzo czysty i schludny woda jest czysta , i nie ma powodu do niepokoju a w artykułach widać że pan powyżej chce zaszkodzić basenowi który istenieje od 1929 i nigdy nikomu nic takiego nie przeszkadzało i chce też kokretnym osobom zaszkodzić takimi wpisami. Pozdrawiam
staly bywalec

Postprzez lato_2000 » 08 paź 2012, 11:47

1) Co roku basen w całe wakacje jest zamknięty .
A jak jest gdzie indziej ? Otóż w tym czasie w Łodzi i Aleksandrowie młodzieży szkolnej oferuje się bilety ulgowe w cenie 3 zł za godzinę, a obiekty są dostępne przez cały dzień.
2) Coroczne remonty doraźne obiektu basenowego trwają po 2 miesiące, z reguły w lipcu i sierpniu.
W tym roku prezes J. Dziemdziela pochwalił się, że w lipcu i sierpniu przeprowadził remonty doraźne basenu:
- odnowił wszystkie elewacje
- uszczelnił miskę basenową (fugi)
- odnowił saunę parowa i suchą do stanu dobrego,
- odnowił kabiny
- wykonał remont kotłowni.
-----------------------------------------------------------------
Komentarz do punktu 2)
I. Remonty doraźne nie mogą trwać co roku po 2 miesiące, może wystarczą 2 tygodnie.
II. Jakość remontów jest bardzo niska.
Już w październiku ze względu na spadający tynk z elewacji sufitu wyłączono z użytkowania 2 natryski i zatoczkę. Nadal brak kilku słuchawek natryskowych. Drzwi do WC przy saunach są z reguły otwarte na pełną szerokość, ponieważ w drzwiach jest uszkodzony zamek.
III. Brak montażu filtrów w instalacji wodnej doprowadzającej wodę do basenu.
Może w MPGK jest ktoś, kto umie założyć filtr w instalacji wodnej. Basen ma ponad 80 lat. Rury doprowadzające wodę do basenu nie były nigdy wymieniane. Rdza i brud, który gromadzi się w rurach, dostaje się do basenu wraz z wodą i tworzy na dnie basenu brudny osad, najpierw przy schodach wejściowych, a niesprzątany od wtorku do czwartku, zalega w końcu całe dno basenu.
IV. Sauny parową i suchą odnawia się po to, by można było z nich korzystać.
Z karnetem można korzystać z basenu codziennie od poniedziałku do piątku z reguły od 14.00 do 16.00 (sauna w cenie karnetu). Od października sauna jest włączana tylko we wtorki i piątki. Jeszcze we wrześniu 2012 roku – sauna była włączana 3 dni w tygodniu, w 2011 roku - 4 razy w tygodniu, a w 2010 roku – 5 razy w tygodniu. Panie prezesie idzie Pan w złym kierunku. Użytkownicy sauny parowej i suchej chcą z nich korzystać codziennie.
V. Żadna z kabin dotychczas nie została wyposażona w jakiekolwiek zamknięcie (choćby haczyk) uniemożliwiające na czas przebierania otwarcie kabiny od strony basenu. Brak zamknięcia jest bardzo krępujący. Nadal nie rozwiązany został problem zabezpieczenia dokumentów klienta w otwartej kabinie (tylko 4 kabiny umożliwiają ich zamkniecie).
-------------------------------------------------------------------
3)Oferta basenu nie uwzględnia zniżek dla emerytów, choć takie oferuje się na basenach w Łodzi, Aleksandrowie i Ozorkowie.
4)Na basenie nie przestrzega się własnego regulaminu
Np. pani skasowała mój karnet, wszedłem, przebrałem się, umyłem i wszedłem do basenu. Ratownik zwrócił mi uwagę, że wszedłem do wody 1 min. za wcześnie.
5) Ratownik (pracujący we wtorki, środy i czwartki) nie kontroluje pracy żadnej sauny, ani parowej ani suchej.
Na nasze prośby o regulację sauny parowej ( najczęściej była za zimna, choć raz parzyła), odpowiedział, że on nie jest od tego.
Zauważyłem, ze jego najważniejsze zadanie, to pilnowanie, by wszyscy wchodzili do basenu przez brodzik.
Jeżeli ktoś wejdzie do basenu po drabince (a ona od tego jest) reaguje natychmiast.
6) Choć kierowniczka basenu chętnie przyjmuje zgłaszane uwagi, to najczęściej zwyczajnie o nich zapomina lub mówi, że ona nic nie może.
Panie prezesie Dziemdziela, to może Pan pomoże ?

Pozdrawiam
Paweł
(lato_2000@poczta.onet.pl)
lato_2000
Rozglądam się

Postprzez staly bywalec » 08 paź 2012, 15:50

Panie Lato .. Jest pan upierdliwy jak nasz lato z pzpn ... Prosze sobie uzmysłowic prostą dewize .. Jesli cos panu osobie nie pasuje cos według pana jest źle i nie tak poprostu tam nie chodzę nie uczęsczam i nie marudzę przestaje drażyć temat i zawracam ludziom głowę. Na pana wymagania to o Nowa Gdynia , Fala , i tam proszę sobie chodzić a to jest basen dla ludzi z charakterem a nie dla marud!!
staly bywalec

Postprzez adek » 08 paź 2012, 17:48

staly bywalec napisał(a):a to jest basen dla ludzi z charakterem a nie dla marud!!

Więc ma tam być bród i smród za które jeszcze trzeba płacić? Ciekawa logika :roll:
adek
Miastowy

Postprzez wojtek37p » 08 paź 2012, 18:10

adek, może "staly bywalec" jest bardzo stałym bywalcem, że aż pracownikiem albo nawet ... i stąd ten "luzik"
wojtek37p
Zgierzanin

Postprzez staly bywalec » 08 paź 2012, 21:57

to przyjdzcie na basen i sami sprawdzcie jak jest a nie zywicie sie politycznymi rozgrywkami .. pozatym jakbym byl ptacownikiem mial bym nick pracownik...
staly bywalec

Postprzez szklarz89 » 09 paź 2012, 07:08

Byłem wczoraj na basenie przy ul. Łęczyckiej. Chciałem sprawdzić wasze "ciekawe" teorie i przy okazji trochę popływać. I powiem Wam tak:) Jakość=cena:) jeśli komuś nie pasuje basen przy ul. Łęczyckiej możecie sobie dołożyć parę złociszy i pójść na Nową Gdynię-tam jest fajniej, ale za taką cenę musi być fajniej:) dlatego w tej kwestii przyznaję rację Panu bywalcowi:)
szklarz89
Miastowy

Postprzez lato_2000 » 09 paź 2012, 10:41

Ceny wstępu na baseny w Zgierzu i okolicach
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
(dane z października 2012 roku)

Ceny wstępu znajdują się na następujących stronach www :
1. Basen (Zgierz, Łęczycka) – http://www.mpgkzgierz.pl
2. Basen (Zgierz, Leśmiana) – http://www.mosir.zgierz.pl
3. Basen (Aleksandrów Łódzki, Bankowa) – http://www.basen-olimpijczyk.com.pl
4. Basen (Pabianice, Grota Roweckiego) – http://www.mosir.pabianice.pl

Do porównań przyjąłem parametry:
- wstęp na basen w godz. 14.00 – 16.00
- cena za pełną godzinę (60 minut)

Obliczenia wykonałem dla 2 grup:
- emeryci i renciści (ze zniżką)
- osoby dorosłe (bez znizki)
z podziałem :
- pojedyncze wejście (bez karnetu)
- wejście z karnetem

Cena wstępu na basen na 60 minut w godz. 14.00 – 16.00 w dni powszednie dla emerytów i rencistów (ze zniżką) :

___________________________________bez karnetu ___z karnetem
1. Basen (Zgierz, Łęczycka) ____________9,60 zł________6 zł
2. Basen (Zgierz, Leśmiana) ____________5 zł __________4,20 zł
3. Basen (Aleksandrów Łódzki, Bankowa)__5 zł __________4,50 zł
4. Basen (Pabianice, Grota Roweckiego ___6 zł __________5 zł

Cena wstępu na basen na 60 minut w godz. 14.00 – 16.00 w dni powszednie dla osób dorosłych (bez zniżki) :

________________________________bez karnetu ___z karnetem
1. Basen (Zgierz, Łęczycka) ____________9,60 zł _____6 zł
2. Basen (Zgierz, Leśmiana) ____________8 zł _______7,70 zł
3. Basen (Aleksandrów Łódzki, Bankowa) _8 zł _______7,20 zł
4. Basen (Pabianice, Grota Roweckiego ___6 zł _______5 zł

Podsumowanie
Dla emerytów i rencistów (ze zniżką i karnetem) :
najtańszy wstęp jest na baseny
Basen (Zgierz, Leśmiana) - 4,20 zł
Basen (Aleksandrów Łódzki, Bankowa) - 4,50 zł
najdroższy wstęp jest na basen
Basen (Zgierz, Łęczycka) - 6 zł
Dla dorosłych (bez zniżki i bez karnetu)
najtańszy wstęp jest na basen
Basen (Pabianice, Grota Roweckiego - 6 zł
najdroższy wstęp jest na basen
Basen (Zgierz, Łęczycka) - 9,60 zł

Basen w Zgierzu przy ul. Łęczyckiej wcale nie jest tani.
Jako jedyny nie oferuje zniżek dla rencistów i emerytów.

Pozdrawiam
Paweł

(lato_2000@poczta.onet.pl)
lato_2000
Rozglądam się

Postprzez szklarz89 » 09 paź 2012, 12:57

panie Pawle a zbadał Pan jakoś usług świadczonych na basenach które Pan wymienił?? Czy są one lepsze od usług świadczonych na basenie przy ul. Łęczyckiej? Pierw dokonywaliśmy porównania basenu przy ul. Łęczyckiej do Nowej Gdyni. O basenach wymienionych przez Pana powiem tylko to, że:
- Basen przy ulicy Leśmiana jest wyposażony tylko w dwie szatnie dla kobiet i mężczyzn co dla niektórych może być krępujace, nadto na tamtym basenie dziecko nie potrafiące pływać może łatwo się utopić przez ostry uskok. Co do basenów w Aleksandrowie i Pabianicach to nie wypowiadam się bo dawno nie byłem.
szklarz89
Miastowy

Postprzez pankracy » 09 paź 2012, 14:55

Basen na Łęczyckiej jest dla mnie jak "muzeum", ma swój wspaniały klimat.
Jak będzie syf to sanepid go zamknie.
pankracy
Rozglądam się

Postprzez adek » 10 paź 2012, 10:43

wojtek37p napisał(a):adek, może "staly bywalec" jest bardzo stałym bywalcem, że aż pracownikiem albo nawet ... i stąd ten "luzik"

Żeby nie było niedomówień - nie krytykowałem w swojej wypowiedzi czystości na basenie, sprzątaczy, ratowników, czy czego i kogo tam jeszcze, bo najzwyczajniej w świecie od dawna na basen nie chodzę z braku czasu, ale sam tok myślenia (i pisanie) bywalca.
No bo ktoś pisze, że jest brudno, syf z rur aż chrzęści pod nogami i nikt nie ma zamiaru tego sprzątnąć, a w odpowiedzi dostaje "bo to jest basen dla ludzi z charakterem"...no to trochę mnie to na łopatki rozłożyło po prostu :lol:"
adek
Miastowy

Mistrzowie 2012 roku (a posteriori)

Postprzez lato_2000 » 19 gru 2012, 14:40

Mistrzowie 2012 roku
Najlepszy ratownik wodny - pan Bartek
Najsympatyczniejsza osoba personelu - pani Ania
Największy sponsor - pan Marek

Pozdrawiam świątecznie
Paweł
lato_2000
Rozglądam się

Postprzez lato_2000 » 15 lip 2013, 21:19

Dotyczy basenu na Łęczyckiej
W lipcu i sierpniu 2013 - BASEN NIECZYNNY
ze strony http://www.mpgkzgierz.pl/basen.html.

Pani Prezydent proszę wytłumaczyć mieszkańcom Zgierza :
dlaczego przez 2 pełne miesiące basen miejski będzie zamknięty ?

Pozdrawiam Paweł

PS.
np. w Aleksandrowie Łódzkim basen był zamknięty od 1 do 12 lipca 2013 roku.
lato_2000
Rozglądam się

Następna strona

Powrót do Nasz Zgierz - propozycje dla miasta.