Strona główna
sobota, 4 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Aurelia, Malwina
Reklama:

Reklama:

 

Data dodania: 16 sierpnia 2011

Strona główna » Aktualności » Szczawin ma nowe boisko

wielkość tekstu:A | A | AReklama:

Szczawin ma nowe boisko

Gmina Zgierz zakończyła realizację projektu pn. „Poprawa warunków dla wzrostu aktywności społecznej, rekreacyjnej i sportowej we wsi Szczawin przy ZSG w Szczawinie – budowa ogólnodostępnego, wielofunkcyjnego boiska sportowego” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”.

Zgodnie z umową podpisaną z Samorządem Województwa Łódzkiego dofinansowanie operacji z Unii Europejskiej wyniesie 285.973 zł, przy koszcie całkowitym inwestycji 471.112 zł.

Gmina Zgierz pozyskała kolejny obiekt gminny, który będzie służył całej społeczności lokalnej jako miejsce integracji społecznej i aktywizacji mieszkańców poprzez organizowanie rozgrywek sportowych dzieci, młodzież jak i dorosłych mieszkańców. Będzie to sprzyjało propagowaniu aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego wśród mieszkańców Szczawina i okolic oraz ich integrację poprzez upowszechnianie zajęć ruchowych i sportową rywalizację. Wybudowane boisko wielofunkcyjne umożliwi rozgrywanie meczów piłki nożnej, ręcznej, siatkowej oraz koszykówki, a także tenisa ziemnego. Dorośli mieszkańcy gminy, kibicując dzieciom i młodzieży w czasie przeprowadzanych rozgrywek i zawodów sportowych, będą mieli kontakt ze sportem i mogą również zainteresować się jego uprawianiem.

Zakres rzeczowy operacji obejmował wybudowanego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 22,0 x 44,0 m, z nawierzchnią poliuretanową charakteryzującą się wysoką elastycznością, bezpieczeństwem i komfortem użytkowania. Na całym obwodzie boiska zostało wykonane ogrodzenie o wysokości 4 metrów z furtką i bramą wjazdową, a także odwodnienie płyty boiska.
 
Uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego w Szczawinie i przekazanie go do użytkowania społeczności lokalnej odbędzie się w dniu 1 września 2011 roku.
 

czytano: 3762 razy

źródło: www.gmina.zgierz.pl

Reklama:

Czytaj także:

Remont świetlicy wiejskiej we wsi Ustronie zakończony

Gmina Zgierz zakończyła realizację projektu pn. „Organizacja Centrum Kultury we wsi Ustronie – remont świetlicy wiejskiej” dofinansowanego ze środków Europejskiego ...
dalej

Gmina Zgierz w programie TVP Łódź - PROWincja na plus

TVP Łódź zrealizowała program z cyklu „PROWincja na plus” poświęcony Gminie Zgierz. Cykl „PROWincja na plus” Magdaleny Michalak opowiada o tym, jak zmieniają się ...
dalej

Strona głównaDrukuj dokument

A Ty co sądzisz na ten temat? Skomentuj.

wszystkich komentarzy: 0

Proszę wpisać do poniższego formularza swoje dane oraz komentarz.

Jeśli podasz swój adres e-mail, zostaniesz automatycznie powiadomiony jeśli ktoś rownież skomentuje ten artykuł.

kod

Proszę przepisać cyfry wyświetlone powyżej:


Kalendarz wydarzeń

  Lipiec 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Reklama:
Ostatnio dodane
 • Praca 2017-03-14 11:24:54

  Zatrudnię Murarzy/Tynkarzy/Montera dociepleń na umowa o pracę. Praca przy ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 13:44:55

  Pracujesz na rynku odszkodowań! Jesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? ...

  więcej
 • Praca 2017-03-13 09:53:15

  Job Impulse Polska (kraz 3000) poszukuje osób na stanowisko: Operator ...

  więcej
Portal miejski WirtualnyZgierz.pl powstał z myślą o mieszkańcach Zgierza oraz okolic, a także o tych wszystkich zainteresowanych miastem. Misją serwisu jest promocja Miasta Zgierza poprzez nagłaśnianie wydarzeń miejskich oraz informowanie o aktualnościach i życiu w mieście. Twórcy za cel postawili sobie utworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy zgierzanami, organizacjami, urzędami oraz firmami w mieście oraz w jego sąsiedztwie. Stąd nacisk na interaktywną stronę portalu - możliwość dodawania bezpłatnych ogłoszeń, aktualności miejskich, gospodarczych, sportowych, ciekawostek, imprez, zdjęć, filmów, informacji o firmach. Zapraszamy!
osób online: 22 ALPANET - Polskie Systemy Internetowe Agawe
X
IV Międzynarodowy Zlot Motocykli Trójkołowych i Turystycznych w Dzierżąznej Następny artykuł

IV Międzynarodowy Zlot Motocykli Trójkołowych i Turystycznych w Dzierżąznej »